Benátky byly v první třetině jasně lepší a jen díky výtečnému brankáři Furchovi byl stav jen 0:1. „První třetina nám vůbec nevyšla. Po ní na nás trenér trochu zvýšil hlas," zmínil útočník Radek Meidl, který přispěl k vítězství gólem na 2:1. Po zmíněném ubráněném oslabení berounští hokejisté předvedli dokonalý kontr a během devatenácti vteřin otočili stav na 2:1. Když pak v samém závěru druhé třetiny přidal Doležal třetí branku, vypadalo to pro Medvědy hodně nadějně.

Dvougólové vedení Medvědi neudrželi

Jenže třetí dějství patřilo hostům. „Ve třetí třetině jsme vyvinuli dost velký tlak. Soupeře jsme jednoznačně přestříleli, srovnali jsme, ale vítězný gól jsme nedali," zmínil trenér Benátek Luděk Škaloud. Benátky nakonec srovnaly na 3:3 a o vítězi nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy. „Nájezdy jsou loterie, ale buď to hráči umějí nebo ne. Padělek se podíval a přesně vystřelil. A Bárta, nejmladší hráč na hřišti, to má prostě v sobě. Rozhodl a myslím, že mu to pomůže a získá sebevědomí," podotkl k samostatným nájezdům trenér Totter, který byl rád, že mužstvo konečně doma vyhrálo. „Jsme rádi za dva body, pro náš mladý tým jsou cenné. Někdo může říct, že jsme jeden bod ztratili, ale pro mužstvo je to cenné. Jsem rád, že jsme konečně vyhráli pro domácí fanoušky, kteří si to zaslouží," dodal Totter.

Bárta si odbyl ligovou premiéru

Prvoligovou premiéru si proti Benátkám odbyl devatenáctiletý útočník Jiří Bárta, který se v samostatných nájezdech prezentoval výbornou kličkou. „Jsem zvyklý jezdit nájezdy, takže jsem jel klidný. Snažil jsem se rozhýbat si gólmana, ale hned jsem viděl, jak stojí, nehýbe se, bylo mi jasné, jak budu střílet. Jinak mám ale pocit, že se mi zápas moc nepovedl, tak jsem si tím nájezdem alespoň zvýšil sebevědomí," uvedl útočník Bárta, který zmínil i fakt, že Medvědi opět ve třetím dějství ztratili dvoubrankové vedení. „Zřejmě máme komplex ze třetí třetiny, která byla špatná, bohužel je to zrovna ta, ve které se rozhoduje o zápasu. Je to o našich hlavách, musíme na tom nějak zapracovat," má jasno útočník Bárta. ⋌(ps, vil)