„I když nemáme tolik zkušeností a máme mladý tým, za stavu 0:1 tam byl ze strany domácích jeden útok za druhým," poznamenal trenér Medvědů. Ten si v minulých zápasech, když bylo mužstvo rozhozené, neváhal vzít oddechový čas, aby hráče uklidnil. Tuto variantu chtěl využít i v prvním dějství v Olomouci.

„Chtěli jsme si vzít time-out, přišla ale přesilovka, tak jsme si to rozmysleli. Do konce první části jsme dostali ještě další dva góly a začátek druhé třetiny poslal náš tým do kolen úplně," podotkl Aleš Totter k faktu, že Medvědi inkasovali v první minutě druhé dvacetiminutovky dvě branky.

Pak už hosté neměli nárok, nemohlo ani střídání brankářů. „Pak už nebyla síla, soupeři se dařilo vše, na co sáhl. Zápas byl naprosto jednoznačnou záležitostí, byla to pro nás jedna velká facka. Doufám, že si po dnešním utkání každý uvědomí, v čem se má zlepšit," uzavřel své hodnocení trenér Medvědů Totter.

Trenér Olomouce Petr Fiala mohl být po vysoké výhře spokojen. „Hned třetí střídání jsme dali gól, což nás hodně nakoplo. Beroun sice zahrozil z přesilovky, kde mohl využít tvrdé střely Pavla Vostřáka, naštěstí ji neproměnil, a naopak my jsme si začali vytvářet šance a dávat branky," zmínil Fiala a doplnil, že se domácí hokejisté postupně zlepšovali.

„Mužstvo postupně mělo větší jistotu, druhá třetina byla úplně v naší moci. Příležitostí jsme měli opravdu hodně, skóre mohlo být ještě výraznější," dodal Fiala, kterého mrzelo, že pár minut před koncem dovolili domácí hráči Medvědům vstřelit čestný gól. „Trochu mě mrzí, že jsme si na konci nechali dát gól a už jsme nebyli tolik hladoví," uvedl trenér Olomouce Petr Fiala.