Beroun – Třebíč 1:2sn

Hosté byli v první třetině aktivnější a v 10. minutě se také dostali do vedení, když v přesilovce Obržálek vystřelil do chumlu hráčů, Přikryl měl zakrytý výhled, a puk propadl do branky. O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno, jenže osamocený Rudovský nechal vyniknout Lva a poté nedokázal poslat puk do prázdné branky.

Ve druhé části již měli domácí hokejisté navrch, jenže Třebíč dobře bránila. Medvědi mohli vyrovnat ve dvojnásobné početní výhodě, velký tlak ale nezužitkovali. Domácí hokejisté se nakonec gólu dočkali až v 35. minutě, kdy Lev vyrazil puk přímo k Vlčkovi, který zakončil do prázdné branky.

Ve třetí třetině se již hosté soustředili jen na obranu. Medvědi se dostali do několika šancí, Lva ale nedokázali překonat. Švagrovský neproměnil ve 43. minutě sólo, poté neskončil gólem ani průnik dobře hrajícího Kupce. A tak zápas, ve kterém se hodně bruslilo, ale pohledných akcí bylo jako šafránu, dospěl do prodloužení. V něm byli jednoznačně aktivnější domácí hokejisté, střelecky ale opět selhali. Musely tak rozhodnout samostné nájezdy, ve kterých se prosadil jen hostující Obdržálek.

Branky: 35. Vlček – 10. a rozh. nájezd Obdržálek. Rozhodčí: Lacina. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0. Diváci: 350.

Beroun: Přikryl – Nedvěd, Vošmik, Bolf, Malý, Braniš, Vojta, Cunik, Švagrovský, Mrňa, Rudovský, Šinágl, Luňák, Krätzer, Vlček, Besser, Kupec, Karpov, Hrdel, Tvrzník.

Třebíč: Lev – Hrbáček, Koktan, Bulička, Ostrčil, Sláma, Kania, Kalab, Káňa, Dolníček, Bartoš, Laš, Zahradník, Čech, Burian, Nahodil, Obdržálek, Látal, Přibyl, Kundela, Fila

Ohlasy trenérů

Karel Najman (HC Berounští Medvědi): Vytvořili jsme si šance, myslím, že jsme si jich vytvořili více než soupeř, ale opět jsme to nezužitkovali. Chybí nám trochu klidu. Věděli jsme, že soupeř hraje hodně urputný hokej, nenechávají mnoho prostoru. Přesto jsme si dokázali vypracovat šance, vytvořit si nějaký prostor, ale bohužel koncovka je náš letitý problém. Chce to trpělivost a pracovat. Věnujeme se tomu, ale chce to mít klid na hokejkách a aby si kluci začali více věřit. Zbyněk Hrdel přišel ze Sparty na rozehrání. Měsíc vůbec nehrál, teď je týden na ledě. Byl určitě přínosem ale nelze čekat zázraky. Chybí mu herní praxe, chce to čas.

Jaromír Šindel (SK Horácká Slavia Třebíč): Hrajeme to, co potřebujeme. My jsme chtěli uhrát bod nebo dva. Ze začátku zápasu jsme byli lepší. Pak se to začalo otáčet, tak jsme se museli soustředit na obranu. Z toho jsme vycházeli ve druhé polovině utkání. Jsme spokojeni s tím, jak to dopadlo. Brankář Lev v podstatě nahrál domácím na gól a daroval jim ho, ale na druhou stranu chytil minimálně tři jasné góly. To rozhodlo, že zápas došel až k nájezdům. V nich si Lev poradil, střelci domácích byli bezradní.