To zatím prochází velkou obměnou kádru. Zmizela z něho taková jména jako M. Procházka, Kopřiva, Horna, Frolík, Diviš nebo Mudroch. Některé novinky ze spolupráce všech tří klubů nám prozradil sportovní ředitel kladenského klubu Milan Volf.

Zatím nemáte obsazený druhý brankářský post, jednání s exkladenským Přikrylem nedopadla, rozhodl se pro Plzeň.

Myslím, že nám to tolik nezkomplikoval. Prostě se rozhodl takhle. My jsme Petrovi nemohli zaručit post jedničky, tam máme Cikánka. Ale není žádný problém, normálně jsme komunikovali.

Máte i další varianty? Kladenský deník před časem spekuloval na téma Adam Svoboda. Byl to nesmysl?

Nebyl, kontakt proběhl. Jenže to je hodně peněz a velký kontrakt. Chceme jít spíš trochu jinou cestou. Ne koupit drahého gólmana, aby pak třeba seděl na střídačce jako dvojka. Pro nás bude lepší přivést někoho perspektivnějšího.

Přesto ještě nějaké posílení třeba bude, hovoří se o sparťanu Podlešákovi.

Já zatím nic konkrétního říkat nebudu, dokud nebude kontrakt podepsaný. Uvidíme příští týden.

Z Berouna přicházejí zprávy, podle nichž tam měl prvoligový celek převzít spolu s Richardem Žemličkou kladenský asistent Petr Kasík. Je to pravda?

Bylo to tak, že oni chtěli Petra, ale ten nechtěl. My podepsali s Berounem smlouvu o spolupráci, pod níž dodáme jednoho trenéra my a jednoho Sparta. Uvažovalo se ještě o Drahomíru Kadlecovi, ovšem ten má ještě hokejbalové aktivity (je koučem extraligového Alpiqu Kladno – poz. red.). Bude to tedy zřejmě tak, že pro letošek dodá do Berouna ještě jednoho trenéra Sparta.

Hráčů se zřejmě smlouva s Berounem týká také.

Hlavně hráčů. Budeme tam dávat kluky na rozehrání, tak jako třeba loni zkušeného Libora Procházku, který byl po dost dlouhém zranění. A samozřejmě i nadějné juniory. Spolupracujeme na téhle frontě s Jardou Látalem, Filipem Vaněčkem i Petrem Břízou. Je to pragmatické: my a Sparta máme více hráčů než Beroun, tedy mu takhle pomůžeme a zároveň to pomůže nám.