Berounské mužstvo doznalo během série na hřištích soupeřů jedné zásadní změny. Dosavadního trenéra Davida Volka nahradil u berounského kormidla Richard Žemlička. Trenér Volek neodešel z Berouna kvůli nespokojenosti s výsledky Medvědů, naopak s berounským celkem se dokázal odrazit ode dna až na desátou pozici. Vzhledem ke krizi v extraligové Spartě po Volkovi sáhl partnerský klub Medvědů, který propustil dosavadní trenéry Hynka s Výborným. Po náročných jednáních nakonec Volka na berounské střídačce nahradil již zmíněný Žemlička.

Medvědům se série na hřištích soupeřů nevydařila výsledkově, když nepřivezli ani bod. Například v Olomouci, kde již vedl Medvědy nový trenér, ale převedli Berounští velice solidní výkon. Jenže po porážce 2:3 se vrátili bez bodů. „Prohráli jsme, ale určitě jsme měli na to, abychom nějaké body uhráli. Pro nás je to rozhodně škoda, ale podali jsme dobrý výkon a myslím, že naše výkony mají stoupající tendenci,“ uvedl po utkání v Olomouci asistent trenéra Karel Najman, který věří, že Medvědi na dobrý výkon dokáží navázat. „Doufám, že to pro nás bude odrazem k sobotnímu zápasu s Táborem,“ dodal Najman.

Zatímco Medvědi na půdě Vrchlabí, Ústí a Olomouce nebodovali, Tábor má z posledních tří utkání pět bodů, přičemž Jihočeši hráli dvakrát na půdě soupeře. Tábor si odvezl tři body z Benátek, prohrál v Havířově a na domácí půdě v minulém kole vybojoval s Vrchlabím dva body. Tyto výsledky vynesly Jihočechy na desáté místo tabulky. Naopak Medvědi se propadli na čtrnácté místo. Oba soupeře ale dělí jen dva body, po sobotním střetnutí tak mohou mít v tabulce zcela opačné postavení.

Berounští Medvědi se již se soupeřem z Tábora letos utkali a na střetnutí z 19. září určitě v dobrém vzpomínají jak trenéři, tak i berounští fanoušci, kteří se vydali do Tábora. Medvědi totiž na půdě soupeře vybojovali vítězství 3:2. V berounském dresu překonali brankáře Kučeru Mrňa, Bolf a Nedvěd.

Drobný otazník také visí nad sestavami obou celků. Vzhledem k reprezentační přestávce je totiž možné, že obě družstva posílí pár borců z extraligy. Dodejme, že Medvědi jsou farmou Sparty Praha, Tábor plní obdobnou roli pro České Budějovice.