Na přelomu října a listopadu se koná v Kanadě mistrovství světa v ringette, který je u nás zatím málo známý, ale v severní Americe hodně rozšířený. U vrcholné akce mladého sportu nechybí ani zástupkyně hokejových Lvic z Berouna!

Ringette je zvláště u mladé generace hokejistů pravidelným doplňkem klasických tréninků. Hráči na ledě hrají s holí bez čepele, místo puku pak ovládají jen kroužek.

V České republice se již řádku let konají mistrovství republiky a to hlavně s družstvy dívek a žen, pro které je ringette určen speciálně. Berounské hokejistky - obojživelnice se pravidelně zúčastňují těchto utkání a odměnou jim je letošní nominaci tří hráček na světový šampionát. Nominační lístky dostaly gólmanka Kateřina Dvořáková, a útočnice Šarlota Tomasco a Simona Eisenreichová, které patří k oporám reprezentace ringette.

Zdroj: Berounské lvice

Tak jako v ledním hokeji žen, tak i v ringette patří prvenství na světě týmům USA a Kanady, se kterými se může měřit z Evropy jenom Švédsko a Finsko. V Berouně však, že průkopnice této překrásné hry zasejí u nás pro mladou generaci semínka, ze kterých vyklíčí hodně nových hráček. "Diváci pak budou bavit, protože ringette je na koukání pohlednější než současný lední hokej. Takže holky: Držte se a zobojujte pro lepší a úspěšnější zítřky ringetu u nás," popřál propagátorkám zatím ne moc známého sportu Václav Roztočil z HC Berounské lvice.