Kam se vytratili Cvočkaři Hořovice? „Vzhledem k tomu, že my jako Cvočkaři nemáme v hokeji mládežnické oddíly (pouze v in-line hokeji), tak ti hokejisté, kteří jsou Hořovičtí, hostují v Žebráku, kde je navíc Robert Čech trénuje jako svazový trenér,“ objasnila situaci Lenka Ševčíková.

Podmínky v Medvědech a Žebráku u mládeže jsme porovnali otázkami, na které za berounský klub odpovídal Viktor Burkert a za žebrácké hokejisty David Jícha ruku v ruce s Lenkou Ševčíkovou.

Kolik mládežnických oddílů má váš klub?

V.B: V hokejovém klubu aktuálně provozujeme družstva od přípravky po starší dorost. Celkem se jedná o sedm kategorií. Dvě žákovská družstva hrají žákovskou ligu proti takovým klubům jako Slavia, Sparta a Kladno a vedou si velmi dobře. Oba celky v minulých sezonách své soutěže dokázaly dokonce v takto silné konkurenci vyhrát a i letos atakují nejvyšší příčky. Dvě dorostenecká družstva zase nastupují ve druhé nejvyšší soutěži.

D.J.: Klub HC Spartak Žebrák má celkem osm mládežnických oddílu, a to kategorii staršího dorostu (regionální liga), starších žáků (liga), mladších žáků (liga). Dále kategorii 4., 3. a 2. třída, ti všichni hrají Krajskou ligu přípravek. Poté máme kategorii 1. třída, ta nemá svojí svazovou soutěž, zúčastňují se různých turnajů v minihokeji. A samozřejmě kategorii náboru, což jsou nově příchozí malí hokejisté a hokejistky.

Poskytuje klub mládeži něco zadarmo, třeba výstroj?

L.Š.: Každým rokem dostáváme od ČSLH několik výzbrojí, brankářské i hráčské, helmy, které poskytujeme nově příchozím dětem v náboru. Bohužel, najdou se i takoví rodiče, kteří přijdou jednou, dvakrát na trénink, nafasují výzbroj a již je nevidíme. Po těchto rodičích samozřejmě chceme výzbroj zpět.

V.B.: Ano, všem, kteří přijdou do přípravky, můžeme v případě jejich zájmu zapůjčit na několik měsíců kompletní výstroj a výzbroj. Klub také pro členy vydává každoročně kompletní ročenku, kde jsou shrnuty všechny výsledky a fotografie hráčů a týmů (více ve větším článku).

Kolik se platí příspěvky?

V.B.: Členské příspěvky jsou od 500 do 1100 Kč za měsíc dle kategorie.

L.Š.: Měsíční příspěvky jsou různé dle kategorií, pohybují se od 1 500 korun do 5 tisíc korun za rok.

Kolik dětí v klubu hraje hokej?

D.J.: Ve všech našich mládežnických kategoriích HC Spartak Žebrák máme kolem 140 dětí.

V.B.: Aktuálně má hokejový klub celkem asi 180 mládežnických členů, o které se stará celkem třináct trenérů.

TÝDEN HOKEJOVÝCH NÁBORŮ V SOUČINNOSTI S ČSLH

Zimní stadion Beroun – pondělí 22. ledna od 15:45
Zimní stadion Hořovice – středa 24. ledna od 16:00

Martin Ševc z Liberce (vlevo) a Andrej Kudrna ze Sparty.
Bývalý Medvěd zůstal těsně pod vrcholem
Nejmenší hokejisté jsou rodinným stříbrem každého klubu. Na Kladně tomu není jinak.
Jak si žije středočeský hokej?