Ale jedním dechem také pogratuloval soupeři za téměř bezchybný výkon.

„Musím hostům pogratulovat. Byli prvním mužstvem, které nás opravdu hodně přehrávalo. Ovlivnil to asi hodně ten první gól, který jsme dostali hned z první akce. Ústí nás přehrálo v bruslení, přihrávkách, koncovce, přesilových hrách, prostě ve všem. Byl to nejlepší tým, který tu hrál,“ uvedl berounský asistent trenéra Doležal.

V první třetině to vypadalo, že chcete hrát s Ústím otevřený hokej..

My jsme nechtěli hrát otevřený hokej. Kluci možná chtěli a to byla možná ta chyba, že nedodržovali to, co měli a zápas pak dopadl tak, jak dopadl.

Přesilovky opět týmu příliš nešly…

Já bych úplně neřekl. Dali jsme z nich dva góly. Měli jsme jich poměrně dost, i soupeř využil dvě přesilovky.

V prvních několika přesilovkách jste se ale pořádně nedostali do zakončení…

Ústí nám při bránění moc nedovolilo. Dobře nás napadali ve středním pásmu. Přihrávky, které směřovaly od mantinelu, jejich beci pokrývali a my jsme se prakticky nedostali do pásma. Museli jsme nastřelovat kotouče a ty se vracely hned ven z pásma. Ústí to zahrálo výborně a my jsme na to nedokázali reagovat.

Když pomineme konečný výsledek, byl jste dnes alespoň s něčím spokojen?

Klukům jsme v šatně řekli, že konečný výsledek úplně neodpovídá tomu, jak se dnes na tom ledě nadřeli. Nemůžeme říct, že by nebojovali. Bojovali hodně, blokovali střely, ale na takového soupeře už to nestačí. Hrát s tímto soupeřem v tomto tempu na tři lajny, to současné berounské družstvo nemůže vydržet.

Myslíte, že výsledek ovlivnilo i to, že Dominik Furch dnes dostal tři poměrně laciné góly?

Vícekrát nás Dominik podržel, dneska mu to nevyšlo, ale svalovat vinu na gólmana nemůžeme. Ty góly tam prostě padly, je jedno jestli byly laciné nebo ne. Dominik má svojí kvalitu a v té dlouhodobé části byl jedním z těch, kdo nás dostal do osmičky. To, že mu to dneska nevyšlo, není rozhodující.

Nepřemýšlíte o tom zkusit něco změnit? Přeci jen už dlouho čekáte na tříbodové vítězství…

V tuto chvíli, kdy máme nemocné a zraněné hráče, nemůžeme dělat moc změn. Sparta nám nikoho dalšího nepůjčí, Kladno je v té samé situaci. Samozřejmě chceme hrát dobře, chceme vyhrávat. Kluci vědí, že se všemi soupeři mohou hrát vyrovnaný hokej, ale současná situace je prostě taková, jaká je.