Hořovice B – Cerhovice 6:2

V předposledním kole bylo k vidění okresní derby. Po vyrovnané první třetině, ve které oba celky vstřelily po jedné brance, přišla hořovická smršť. Hořovické béčko nasázelo soupeři z Cerhovic pět branek a rozhodlo tak o svém vítězství. Cerhovičtí ve třetí třetině již jen lehce zkorigovali stav.

Branky: Vinkl 2, Daněk 2, Homolka, Sakaláš – Havel, Mostecký. Rozhodčí: Lukavský, Kučera. Diváci: 30. Vyloučení: 4:9. Třetiny: 1:1, 5:0, 0:1.

Žebrák – Lány 3:5 nedohráno

Žebrák nastoupil do utkání s celkem Lánů ve velké pohodě a s vědomím, že pokud chce být první, musí soupeře porazit. Jenže v první třetině Žebrák podal nejhorší výkon v sezóně, což se projevilo i na výsledku po první třetině, a to 3:0 ve prospěch Lán.

Jako první se trefil v čase 10.34 P. Stros, když překvapil Váňu lehkou střelou od modré čáry. O minutu a půl později vedly Lány 2:0, když se před brankou Žebráku nejlépe zorientoval Rebeka. To ale nebylo vše. Dvě minuty před koncem první třetiny hrál Žebrák přesilovku a po hrubé chybě ve středním pásmu následovalo přečíslení tři na jednoho, které v čase 18.53 zakončil Suchánek.

Do druhé třetiny nastoupil úplně jiný Žebrák. Od začátku měl Spartak hodně gólových příležitostí a v čase 21.05 se po krásné kombinaci trefil do odkryté branky Foltýn. Jenže o pět minut později se v přesilovce trefil z úhlu Rebeka a Lány vedly 4:1. Zbytek druhé dvacetiminutovky se hrál v režii Žebráku. Domácí hráči se hodně tlačili do útoku a v čase 29.22 se z mezikruží trefil do horního rohu branky Jícha – 2:4.

V čase 34.12 pak přišla sporná chvíle, když rozhodčí Lukavský vyloučil hráče z Lán. Tomu se to nelíbilo a strčil do rozhodčího, který upadl. Žebrák čekal ukončení zápasu, ale rozhodčí nakonec vyloučil hráče Lán do konce utkání a ve hře se pokračovalo. Ve zbytku druhé třetiny si Žebrák vypracoval velký tlak, ale překonat skvělého hostujícího brankáře se domácím nedařilo. Za zmínku určitě stojí, že ve druhé třetině byl poměr střel 32:3 ve prospěch Žebráku.

Ve třetí třetině tlak Žebráku pokračoval, ale v koncovce se hráčům Spartaku nedařilo. Naopak Lány dokázaly z minima vytěžit maximum. Střela M. Strose zaskočila domácího brankáře a bylo to 2:5.

Žebrák už byl bezradný, v 50. minutě se ale opět tvrdou ranou trefil do levého horního rohu Jícha a domácí snížili na 3:5. Osudná nakonec byla 55. minuta, kdy domácí Belda po sporném útočném faulu neudržel nervy na uzdě a podobně jako lánský hráč najel loktem do rozhodčího, který upadl a zápas byl předčasně ukončen.

Žebrák nezvládl roli favorita a svojí nedisciplinovaností si utkáni prohrál. Žebráčtí mohou děkovat Berounu, který porazil v sobotu Obecnici a dal tak Žebráku naději na první místo, pokud v pátek porazí Cerhovice.

Branky: Jícha 2, Foltýn – Stros P., Stros M., Rebeka 2, Suchánek. Třetiny: 0:3, 2:1, 1:1. Rozhodčí: Lukavský P., Kučera. Diváci: 90.

Obecnice – SKP Beroun 2:3

Pro Obecnici šlo o poslední mistrovské utkání letošní sezony. Do zápasu vstoupili mnohem lépe policisté, kteří se hned v první minutě dostali do vedení. Hosté z Berouna poté navýšili své vedení až na 3:0. Obecnice snížila až v čase 36.14. Po dvou třetinách vedli policisté o dvě branky a tento náskok si ve třetí části s přehledem hlídali. Domácí hokejisté dokázali snížit v čase 56.20, jenže to bylo z jejich strany vše. Další gól nepadl i přesto, že Obecnice hrála poslední dvě minuty bez brankáře. Slušně hraný zápas tak nakonec těsně vyhráli policisté.

Branky: Procházka, Střeska T. – Drda, Podzemský, Kmetík. Vyloučení: 3:4. Rozhodčí: Hruška, Suk. Třetiny: 0:2, 1:1, 1:0.

Příbram – Kladno 8:3

Celek Kladna přijel do Příbrami jen v deseti, navíc brankář hostů si nepřivezl vyrážečku. Tu mu domácí půjčili a gólman Kymlička poté podal výborný výkon. V osmé minutě byl ještě stav nerozhodný 1:1, poté se ale domácí rozstříleli a ani dobrý výkon hostujícího brankáře nezabránil debaklu.

8. SKP Beroun⋌13 4 1 8 5­4:76  9

Všechny zápasy již má odehrané celek Obecnice, který si utkání posledního kola s Kladnem předehrál v úvodu ledna. Žebrák tak v případě vítězství v posledním kole nad Cerhovicemi může meziokresní přebor vyhrát.