Na úspěchu Medvědů má značný podíl výborný start do utkání. V 7. minutě již Beroun vedl 2:0. „Utkání jsme rozehráli velmi dobře. Prvních deset minut bylo dobrých, pak už to bylo horší,“ zmínil berounský trenér Radoslav Svoboda.

Když ve 28. minutě Hašek zvýšil na 3:0, zdálo se, že Beroun směřuje k vysokému vítězství. Jenže po chvilce snížil Pechanec a od tohoto momentu se domácím přestalo dařit. Medvědi se přizpůsobili hře soupeře, vytvářeli řadu chyb a nechávali se zbytečně vylučovat. „Protože je nás málo, máme marodku a zraněné hráče, tak nám pak trochu docházely síly,“ přiznal trenér Svoboda.

Berounští hokejisté nasbírali v utkání jedenáct dvouminutových trestů a některá vyloučení, například fauly za brankou soupeře, byla naprosto zbytečná. „Je to tak. Chtěli jsme urvat tři body, je to i z té přemíry snahy. Kluci chtěli, bojovali a když šli po kotouči, tak podtrhli soupeře,“ zmínil Svoboda. Celkově byla druhá polovina utkání hodně rozkouskovaná a hra ztratila tempo. „Bylo to takové rozhárané díky vyloučením. Ke konci druhé třetiny jsme šli do tří. Bylo dobré, že jsme to oslabení ubránili a když jsme dostali gól, tak jsme hned dokázali opět zvýšit. Trochu jsme byli jako Kometa včera (v úterý pozn. red.),“ podotkl trenér Berounských Medvědů.

Po utkání v Mostě trenér Svoboda chválil především berounskou hru v obraně. Tentokrát mířila slova chvály spíše na ofenzivu. „Už ani nepamatuji, kdy jsme dali pět gólů. Padalo to tam, kluci proměnili šance, což je dobře. Ale hráli jsme dobře i v obraně, i když jsme dostali tři góly. Škoda těch vyloučení, že to bylo takové rozhárané. Kdybychom je k tomu nepustili, tak by výsledek i hra vypadala trochu jinak,“ má jasno Radoslav Svoboda.

Ve středu dopoledne, tedy pár hodin před začátkem utkání, bylo zveřejněno rozhodnutí STK, která zkontumovala zápasy Most Hodonín a Hodonín Havířov. Slezané díky tomu získali dva body a před berounským celkem stál jediný cíl. Pokud Medvědi chtěli pomýšlet na udržení v první lize, museli za každou cenu vyhrát. „Kluci věděli, že musí vyhrát, šli za tím a za to jim všem patří díky,“ podotkl Svoboda. Po středečním vítězství mají berounští hokejisté záchranu na dosah, trenér Svoboda ale situaci nechtěl raději komentovat. „Nechci to zakřiknout,“ podotkl trenér Medvědů, který v sobotu v Klášterci zřejmě opět bude mít k dispozici okleštěnou sestavu. „Forman dobírá antibiotika, nevíme jak to bude,“ zmínil jednoho z marodů Svoboda.