VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vaněček: Musíme udělat vše pro to, abychom se dostali do play-off

Beroun – Nadstavba hokejové 1. ligy se pomalu blíží ke konci. Berounští Medvědi sice ztráceli před sobotním střetnutím v Hradci Králové na dvanácté místo pět bodů, stále se ale nevzdali a bojují o play-off. S výkonným ředitelem klubu Filipem Vaněčkem jsme se bavili nejen o play-off, ale i o možných posilách, brankářích a v neposlední řadě i o velké marodce berounského družstva.

16.1.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Kardoš

Do konce ledna lze získat hráče na hostování, či na střídavý start. Dají se očekávat nějaké změny v berounském kádru? Především tedy nějaké nové tváře?

Pracujeme na tom, aby se tu nějaké nové tváře objevily a pomohly nám. Samozřejmě je to otázka peněz a také možností těch hráčů ohledně jejich startů v extralize. Je to omezeno dvaceti šesti starty a pak by buď musel hráč zůstat tady, nebo v extralize. Ale poohlížíme se i po hráčích ze druhé ligy. Změny se dají očekávat, pracujeme na tom.

Situace Medvědů v tabulce není právě růžová. Je podle Vás v silách mužstva smazat pětibodové manko na dvanáctou příčku?

Máme sedm zápasů do konce nadstavby. Myslím si, že v silách mužstva to je, ale výkony musí být lepší než v posledních zápasech. Záleží také, jak budou hrát ostatní soupeři a jaká je jejich aktuální forma. Myslím, že reálné to je. Musíme udělat vše pro to, abychom se tam dostali.

Dá se v závěru sezony počítat s výpomocí některých hráčů z áčka Sparty?

Jednáme o tom, že by tu možná jeden nebo dva hráči byli do konce sezony. Já je teď nebudu jmenovat. Sparta samozřejmě také jedná o posilách, takže to má určitý vývoj a je ještě brzy k tomu, říct jestli ano nebo ne. Mladí kluci, kteří mohou pendlovat a ti, kteří nemají odehraný počet dvaceti šesti zápasů, nám mohou pomoci. I ze statistik je jasně vidět, kteří hráči nám mohou pomoci a kteří ne.

Sparta hraje poměrně s úzkým kádrem a dvacet šest zápasů mají vlastně odehráno téměř všichni…

Je tam Kafka, který nám teď pomáhal. Jinak vlastně jde o beky Vojtu, Bolfa a Cunika, i když ten je zraněný. A to je vlastně všechno. Ve Spartě mají nyní dvanáct útočníků, takže jsou na tom podobně jako my. Ale také pracují na tom, aby kádr zkvalitnili.

Nemáte obavy, že v případě, že by Beroun hrál o udržení, by to letos nemuselo dopadnout dobře? Přece jen Šumperk dost posílil, na Chrudim se Medvědům nedaří a rozdíly mezi mužstvy jsou minimální.

Před Vánocemi to vypadalo dobře a teď máme samozřejmě obavy. Musíme udělat vše pro to, kdybychom do té skupiny spadli, abychom měli co nejvíce bodů. Šumperk posílili, finančně se zdá silný. A že by se nám nedařilo na Chrudim? Hráli jsme s nimi dva zápasy. Na to bychom se vůbec neměli dívat. Stejně by se pak rozhodovalo v další konfrontaci s nimi.

Co si myslíte o tom, že Havířov odstoupil ze soutěže? Situací v tabulce to docela zamíchalo…

My v podstatě souhlasíme s návrhem, který přednesl pan Velčovský ze Šumperka. Chtěli bychom, aby byl svolán mimořádný aktiv klubů 1.ligy a tam tuto problematiku řešit. Je ale potřeba, aby s tímto souhlasila většina klubů a zároveň toto podpořil výkonný výbor. Tím si ovšem nejsem jistý.
Hráči se musí od toho oprostit a vůbec nad tím nepřemýšlet. Je jasné, že mužstva dostanou body „zadarmo“, ale je otázkou, jestli by Havířov, kdyby hrál dál, ty zápasy stejně neprohrál. My se na to vymlouvat nemůžeme. Jistý názor na to máme, není to ideální. Havířov se měl řešit, když ne před sezonou, tak po skončení základní části, když bylo odehráno třicet kol. Ale teď už to nezměníme.

Jaká je filozofie vedení ohledně brankářů? Dochytá základní část Filip Novotný nebo se divákům ještě představí Fiala, Přikryl či Cikánek?

Fiala je zpět v Ústí. My samozřejmě před každým zápasem jednáme i o Cikánkovi. Pokud nám Kladno pustí Cikánka, tak rádi s ním budeme počítat. Musím ale také říct, že Filip Novotný za nás odchytal velmi dobré zápasy. S Vrchlabím, když pominu první minutu, i když ty góly nebyly jeho a mužstvo mu nepomohlo, tak potom zachytal velmi dobře. S Třebíčí jsme vyhráli, dostal jeden gól. Je to kvalitní brankář. Sparta možná také bude doplňovat na postu brankáře, takže potom se můžeme bavit o tom, že by byl případně k dispozici i Petr Přikryl. Zatím je to ale ve Spartě dané tak, že Přikryl je jednička a Novotný dvojka.

Jak to vypadá s Jonášem Fiedlerem, který nastoupil v zápase s Třebíčí a nevedl si vůbec špatně?

Jonáš Fiedler hrál s Třebíčí a po zápase jsme mu nabídli smlouvu do konce sezony, kterou podepsal. Myslíme, že na to, že nehrál delší dobu a měl zdravotní problémy, si nevedl špatně. Je to hráč, kterého znám ještě z dob, kdy jsem hrál. Vím, že dokáže být důrazný a nepříjemný. To si od něj slibujeme. Takový typ útočníka je potřeba a má pro nás svou cenu.

Poměrně dost hráčů v minulých týdnech a měsících pendlovalo mezi extraligou a 1. ligou. Když to vezmu namátkou: Šinágl, Vlček, Cunik, Bolf, Valský, Kafka… Nehrozí, že hráči mohou být díky velké zátěži náchylnější ke zranění? Například Šinágl s Cunikem v posledních zápasech chyběli.

Svádí to k tomu, ale jsou tu i hráči, kteří hrají zápasy jen zde, nehrají tolik, a také jsou zranění. Ta únava se zmiňuje vždy jako nějaký faktor, ale hráči jsou profesionálové. Nikdo ty zápasy nehraje, že by nechtěl. Když je šance zahrát si extraligu, tak je to pro ně dobré. Konec konců většině z nich to pomohlo a jejich výkony šly nahoru i tady. Únava je stejně víceméně otázka psychiky. Může to tím být, ale úplně bych to na to nesváděl.

Jak to vypadá se Švagrovským, který toho od Vánoc mnoho neodehrál?

David Švagrovský přišel 25. prosince na trénink a 26. prosince onemocněl. V důležitých zápasech, které jsme nezvládli, nám chyběl. Teď se mu nemoc vrátila. Má zánět průdušek, bere antibiotika. Nevypadá to s ním dobře, je to otázka čtrnácti dnů. Pak je další otázkou, kdy se dostane do tempa.

Mohou se fanoušci v nejbližší době těšit na návrat zraněných Kupce, Šinágla, Novotného či Cunika?

Martin Kupec se zranil ve Znojmě, kde si vykloubil loket. Teď má na tři týdny sádru a teprve pak se bude na magnetické rezonanci rozhodovat, jaká léčba bude následovat. Asi s ním do konce sezony nebudeme moct počítat. Dnes jsem mluvil se Petrem Šináglem. On si na Kladně natáhl břišní sval, do toho má ještě chřipku. V pondělí nám řekne, co a jak dál. Jirka Novotný má podobné zranění, se kterým již měsíc marodil. Má natažený nebo natržený přitahovač, ale na druhé noze než předtím. První léčba si vyžádala měsíc, teď s tím marodí týden, takže si dokážete spočítat, jak dlouho to ještě zabere. Matěj Cunik má natažené vazy v rameni. Poslední zprávy říkají, že by do týdne nebo čtrnácti dnů by mohl začít.

Za Medvědy hrálo proti Třebíči hodně mladých hráčů, kteří jsou v juniorském věku. Jak jste spokojeni s jejich výkony.

Myslím, že odvádí to, co jsme od nich čekali. Nemůžeme po těchto hráčích chtít, aby rozhodovali zápasy. Ale myslím si, že Tůma, Luňák i Karpov mají potencionál se zlepšovat a hrát první ligu, možná někdo z nich i extraligu.

Čím to je, že proti soupeřům, kteří na tom byli v tabulce stejně jako Beroun nebo ještě hůře se Medvědům po vánocích nedařilo? Je to dáno tím, že Beroun umí zahrát proti silnějším, ale proti slabším mu to tolik nejde?

Třeba v Šumperku nebo v Táboře jsme vyhráli. Ale prohráli jsme se Šumperkem doma na nájezdy. Letos jsme tedy neudělali body s Kadaní, což je pravda. Všechno to jsou vcelku vyrovnané zápasy, ale to, v jaké jsme teď situaci, se rozhodlo v zápasech se Šumperkem, v Táboře a doma s Kadaní. To byly klíčové zápasy. Šumperk nehrál špatně, mají zkušené hráče a v podstatě i teď se potvrdilo, že výsledky dělá. Tam se to podle mě začalo lámat. Je otázkou, jestli to bylo polevením nebo podceněním. My jsme si to interně rozebrali s trenéry i s hráči a určitě s tím spokojeni nejsme. Ty tři zápasy nás dostaly mimo dvanáctku, která hraje o předkolo. Tam se lámal chleba. Samozřejmě v sezoně se najde řada zápasů, které byly dobře rozehrané, třeba doma s Táborem, a nezvládli jsme je. Před Vánocemi jsme hráli dobrý hokej a tyto tři zápasy nás poslaly zpět na zem.

Neodešla berounskému družstvu po vánocích forma?

Některé věci si tu rozebíráme, ale to je záležitost, která by neměla jít na veřejnost. To se snažíme eliminovat, ale každopádně určitě tam bylo trochu podcenění a uspokojení se ve smyslu, že hrajeme dobře, v Chomutově jsme udělali bod… V tom byl možná kámen úrazu, že se hráči uspokojili. Soutěž je hodně vyrovnaná a v tříbodovém systému se to strašně rychle vymstí. Škrábete se hrozně dlouho na nějakou úroveň a po dvou nepovedených zápasech jste najednou úplně někde jinde. Pak trvá hodně dlouho, než se zase dostanete zpátky.

Takže jde o ztrátu pokory, o které mluvil trenér Žemlička po Vánocích?

Dá se to tak říct.

Kolik bodů podle Vás bude letos potřeba na postup do play-off? V minulých dvou letech stačilo 55 bodů. Letos již nyní má dvanáctý 56, a to zbývá do konce nadstavby ještě sedm zápasů…

Letos to vypadá minimálně na 62 bodů. Já jsem si myslel, že šedesát bodů bude stačit, ale vypadá to, že nebude. Ale musím se přiznat, že v těchto matematických propočtech a kdo s kým hraje, se nechci moc hrabat. A hlavně nechci, aby se v tom hrabali hráči. Když se zamotáme do toho, kdo s kým a jak bude hrát třeba 27. ledna a kalkulovat s tím, tak je to špatné.

Nelze se vyhnout otázce financí. Nehrozí v Berouně podobná situace jako v Havířově?

To v Berouně nehrozí. Sezonu určitě dohrajeme. Samozřejmě nemáme peníze na rozhazování a na nákup drahých posil, ale snažíme se dělat práci tak, aby k tomuto nedošlo. Snažíme se, aby hráči, kteří sem mohou jít, aby to bylo adekvátní k rozpočtu, který je nějakým způsobem nastaven. Tuto sezonu dohrajeme a věřím, že ji dohrajeme dobře.

Autor: Jan Vildmon

16.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 20 000 Kč Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu OBSLUHA MANUÁLNÍHO LISU NA VÝROBU GRAMOFONOVÝCH DESEK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 11. Poznámka: OBSLUHA MANUÁLNÍHO LISU NA VÝROBU GRAMOFONOVÝCH DESEK - obsluha lisu GD. Vyučení výhodou. Po zapracování bude uplatněna úkolová mzda. Nástup možný ihned. Pracoviště: Gz media, a.s., Tovární, č.p. 340, 267 12 Loděnice u Berouna. Informace: Iveta Bodnarová, +420 311 673 319. Obchod - Obchod Obchodní zástupce 15 000 Kč Obchodní zástupci OBCHODNÍ ZÁSTUPCI. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: OBCHODNÍ ZÁSTUPCI - Místo výkonu práce: Beroun. Náplň práce: poradenství v oblasti pojištění a financí. Požadavky: výpis z rejstříku trestů, talent pro obchod a komunikaci. Zaměstnanecké výhody: slevy na pojištění, zvýhodněná hypotéka, účet u KB a ČP Investu. Kontakt: telefonicky, emailem.. Pracoviště: Martin tuček, Wagnerovo nám., č.p. 1541, 266 01 Beroun 1. Informace: Martin Tuček, +420 728 183 368. Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotnický záchranář 19 000 Kč Zdravotničtí záchranáři ZDRAVOTNIČTÍ ZÁCHRANÁŘI. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: ZDRAVOTNIČTÍ ZÁCHRANÁŘI - Místo výkonu práce: Hořovice. Upřesňující informace: nástup možný ihned, při nástupu doba určitá na jeden rok, po roce prodloužení na dobu neurčitou. Zaměstnanecké výhody: 5 týdnů dovolené, příspěvek na penzijní připojištění, sleva do lékárny. Kontakt: osobně, e-mailem, telefonicky (7:00-15:30).. Pracoviště: Nh hospital a.s. - nemocnice hořovice, K Nemocnici, č.p. 1106, 268 01 Hořovice. Informace: Alena Suchá, +420 311 559 018. Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 18 560 Kč Vrchní referenti Policie ČR POLICISTA - VRCHNÍ REFERENT (PŘÍSLUŠNÍK POLICIE ČR). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18560 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: POLICISTA - VRCHNÍ REFERENT (PŘÍSLUŠNÍK POLICIE ČR) - Doplňující informace: služební poměr, policista v přímém výkonu služby na dobu určitou - 3 roky s možností změny na dobu neurčitou. Požadavky: osobnostní, fyzická, zdravotní způsobilost, bezúhonnost, občanství ČR, znalost práce na PC, doporučení - ŘP sk. B. Kontakt: zasílat POUZE životopisy na e-mail: krps.nabory@pcr.cz popř. předem tel. domluvit schůzku.. Pracoviště: Krajské ředitelství policie středočeského kraje - beroun, Tyršova, č.p. 1635, 266 01 Beroun 1. Informace: Antonín Merhulík, +420 727 968 745/602 187 697.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Chlumec slavil medovinou, Zdice berou podzimní bronz

Komárov přehrál Cerhovice 5:1.

Cerhovice si spravily na závěr chuť, vše zařídil Křikava

Uzavření velké kariéry se blíží! Skácel potvrdil konec

Příbram – Dlouho se o tom spekulovalo a nyní je to definitivní. Devětatřicetiletý obránce Rudolf Skácel po sezoně ukončí svou bohatou kariéru. Informaci potvrdil na stránkách 1. FK Příbram, v jehož barvách momentálně působí.

Zápas béček ukončila mela, v krajské lize prohráli oba lídři

Střední Čechy – Kontumace a nedohrané utkání zasáhly do historie desátého kola krajské soutěže hokejistů. Kladenská Hvězda se předem omluvila z utkání s kolínskou rezervou. Zápas béček mezi Benátkami a Černošicemi předčasně ukončila hromadná potyčka hráčů.

Osobnost víkendu: Petr Podzemský

Beroun – Výhrou za dva body v Rakovníku ukončil úspěšný podzim trenér Českého Lva-Unionu Beroun Petr Podzemský.

Dospělí se uložili k zimnímu spánku, mládí se přesunulo do hal

Králův Dvůr – Zatímco oba týmy dospělých a dorostenci Králova Dvora bojovali ještě na zelených trávnících o body, mládež už se přesunula do hal, kde sbírala cenné kovy při turnajích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT