VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vaněček: Musíme udělat vše pro to, abychom se dostali do play-off

Beroun – Nadstavba hokejové 1. ligy se pomalu blíží ke konci. Berounští Medvědi sice ztráceli před sobotním střetnutím v Hradci Králové na dvanácté místo pět bodů, stále se ale nevzdali a bojují o play-off. S výkonným ředitelem klubu Filipem Vaněčkem jsme se bavili nejen o play-off, ale i o možných posilách, brankářích a v neposlední řadě i o velké marodce berounského družstva.

16.1.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Kardoš

Do konce ledna lze získat hráče na hostování, či na střídavý start. Dají se očekávat nějaké změny v berounském kádru? Především tedy nějaké nové tváře?

Pracujeme na tom, aby se tu nějaké nové tváře objevily a pomohly nám. Samozřejmě je to otázka peněz a také možností těch hráčů ohledně jejich startů v extralize. Je to omezeno dvaceti šesti starty a pak by buď musel hráč zůstat tady, nebo v extralize. Ale poohlížíme se i po hráčích ze druhé ligy. Změny se dají očekávat, pracujeme na tom.

Situace Medvědů v tabulce není právě růžová. Je podle Vás v silách mužstva smazat pětibodové manko na dvanáctou příčku?

Máme sedm zápasů do konce nadstavby. Myslím si, že v silách mužstva to je, ale výkony musí být lepší než v posledních zápasech. Záleží také, jak budou hrát ostatní soupeři a jaká je jejich aktuální forma. Myslím, že reálné to je. Musíme udělat vše pro to, abychom se tam dostali.

Dá se v závěru sezony počítat s výpomocí některých hráčů z áčka Sparty?

Jednáme o tom, že by tu možná jeden nebo dva hráči byli do konce sezony. Já je teď nebudu jmenovat. Sparta samozřejmě také jedná o posilách, takže to má určitý vývoj a je ještě brzy k tomu, říct jestli ano nebo ne. Mladí kluci, kteří mohou pendlovat a ti, kteří nemají odehraný počet dvaceti šesti zápasů, nám mohou pomoci. I ze statistik je jasně vidět, kteří hráči nám mohou pomoci a kteří ne.

Sparta hraje poměrně s úzkým kádrem a dvacet šest zápasů mají vlastně odehráno téměř všichni…

Je tam Kafka, který nám teď pomáhal. Jinak vlastně jde o beky Vojtu, Bolfa a Cunika, i když ten je zraněný. A to je vlastně všechno. Ve Spartě mají nyní dvanáct útočníků, takže jsou na tom podobně jako my. Ale také pracují na tom, aby kádr zkvalitnili.

Nemáte obavy, že v případě, že by Beroun hrál o udržení, by to letos nemuselo dopadnout dobře? Přece jen Šumperk dost posílil, na Chrudim se Medvědům nedaří a rozdíly mezi mužstvy jsou minimální.

Před Vánocemi to vypadalo dobře a teď máme samozřejmě obavy. Musíme udělat vše pro to, kdybychom do té skupiny spadli, abychom měli co nejvíce bodů. Šumperk posílili, finančně se zdá silný. A že by se nám nedařilo na Chrudim? Hráli jsme s nimi dva zápasy. Na to bychom se vůbec neměli dívat. Stejně by se pak rozhodovalo v další konfrontaci s nimi.

Co si myslíte o tom, že Havířov odstoupil ze soutěže? Situací v tabulce to docela zamíchalo…

My v podstatě souhlasíme s návrhem, který přednesl pan Velčovský ze Šumperka. Chtěli bychom, aby byl svolán mimořádný aktiv klubů 1.ligy a tam tuto problematiku řešit. Je ale potřeba, aby s tímto souhlasila většina klubů a zároveň toto podpořil výkonný výbor. Tím si ovšem nejsem jistý.
Hráči se musí od toho oprostit a vůbec nad tím nepřemýšlet. Je jasné, že mužstva dostanou body „zadarmo“, ale je otázkou, jestli by Havířov, kdyby hrál dál, ty zápasy stejně neprohrál. My se na to vymlouvat nemůžeme. Jistý názor na to máme, není to ideální. Havířov se měl řešit, když ne před sezonou, tak po skončení základní části, když bylo odehráno třicet kol. Ale teď už to nezměníme.

Jaká je filozofie vedení ohledně brankářů? Dochytá základní část Filip Novotný nebo se divákům ještě představí Fiala, Přikryl či Cikánek?

Fiala je zpět v Ústí. My samozřejmě před každým zápasem jednáme i o Cikánkovi. Pokud nám Kladno pustí Cikánka, tak rádi s ním budeme počítat. Musím ale také říct, že Filip Novotný za nás odchytal velmi dobré zápasy. S Vrchlabím, když pominu první minutu, i když ty góly nebyly jeho a mužstvo mu nepomohlo, tak potom zachytal velmi dobře. S Třebíčí jsme vyhráli, dostal jeden gól. Je to kvalitní brankář. Sparta možná také bude doplňovat na postu brankáře, takže potom se můžeme bavit o tom, že by byl případně k dispozici i Petr Přikryl. Zatím je to ale ve Spartě dané tak, že Přikryl je jednička a Novotný dvojka.

Jak to vypadá s Jonášem Fiedlerem, který nastoupil v zápase s Třebíčí a nevedl si vůbec špatně?

Jonáš Fiedler hrál s Třebíčí a po zápase jsme mu nabídli smlouvu do konce sezony, kterou podepsal. Myslíme, že na to, že nehrál delší dobu a měl zdravotní problémy, si nevedl špatně. Je to hráč, kterého znám ještě z dob, kdy jsem hrál. Vím, že dokáže být důrazný a nepříjemný. To si od něj slibujeme. Takový typ útočníka je potřeba a má pro nás svou cenu.

Poměrně dost hráčů v minulých týdnech a měsících pendlovalo mezi extraligou a 1. ligou. Když to vezmu namátkou: Šinágl, Vlček, Cunik, Bolf, Valský, Kafka… Nehrozí, že hráči mohou být díky velké zátěži náchylnější ke zranění? Například Šinágl s Cunikem v posledních zápasech chyběli.

Svádí to k tomu, ale jsou tu i hráči, kteří hrají zápasy jen zde, nehrají tolik, a také jsou zranění. Ta únava se zmiňuje vždy jako nějaký faktor, ale hráči jsou profesionálové. Nikdo ty zápasy nehraje, že by nechtěl. Když je šance zahrát si extraligu, tak je to pro ně dobré. Konec konců většině z nich to pomohlo a jejich výkony šly nahoru i tady. Únava je stejně víceméně otázka psychiky. Může to tím být, ale úplně bych to na to nesváděl.

Jak to vypadá se Švagrovským, který toho od Vánoc mnoho neodehrál?

David Švagrovský přišel 25. prosince na trénink a 26. prosince onemocněl. V důležitých zápasech, které jsme nezvládli, nám chyběl. Teď se mu nemoc vrátila. Má zánět průdušek, bere antibiotika. Nevypadá to s ním dobře, je to otázka čtrnácti dnů. Pak je další otázkou, kdy se dostane do tempa.

Mohou se fanoušci v nejbližší době těšit na návrat zraněných Kupce, Šinágla, Novotného či Cunika?

Martin Kupec se zranil ve Znojmě, kde si vykloubil loket. Teď má na tři týdny sádru a teprve pak se bude na magnetické rezonanci rozhodovat, jaká léčba bude následovat. Asi s ním do konce sezony nebudeme moct počítat. Dnes jsem mluvil se Petrem Šináglem. On si na Kladně natáhl břišní sval, do toho má ještě chřipku. V pondělí nám řekne, co a jak dál. Jirka Novotný má podobné zranění, se kterým již měsíc marodil. Má natažený nebo natržený přitahovač, ale na druhé noze než předtím. První léčba si vyžádala měsíc, teď s tím marodí týden, takže si dokážete spočítat, jak dlouho to ještě zabere. Matěj Cunik má natažené vazy v rameni. Poslední zprávy říkají, že by do týdne nebo čtrnácti dnů by mohl začít.

Za Medvědy hrálo proti Třebíči hodně mladých hráčů, kteří jsou v juniorském věku. Jak jste spokojeni s jejich výkony.

Myslím, že odvádí to, co jsme od nich čekali. Nemůžeme po těchto hráčích chtít, aby rozhodovali zápasy. Ale myslím si, že Tůma, Luňák i Karpov mají potencionál se zlepšovat a hrát první ligu, možná někdo z nich i extraligu.

Čím to je, že proti soupeřům, kteří na tom byli v tabulce stejně jako Beroun nebo ještě hůře se Medvědům po vánocích nedařilo? Je to dáno tím, že Beroun umí zahrát proti silnějším, ale proti slabším mu to tolik nejde?

Třeba v Šumperku nebo v Táboře jsme vyhráli. Ale prohráli jsme se Šumperkem doma na nájezdy. Letos jsme tedy neudělali body s Kadaní, což je pravda. Všechno to jsou vcelku vyrovnané zápasy, ale to, v jaké jsme teď situaci, se rozhodlo v zápasech se Šumperkem, v Táboře a doma s Kadaní. To byly klíčové zápasy. Šumperk nehrál špatně, mají zkušené hráče a v podstatě i teď se potvrdilo, že výsledky dělá. Tam se to podle mě začalo lámat. Je otázkou, jestli to bylo polevením nebo podceněním. My jsme si to interně rozebrali s trenéry i s hráči a určitě s tím spokojeni nejsme. Ty tři zápasy nás dostaly mimo dvanáctku, která hraje o předkolo. Tam se lámal chleba. Samozřejmě v sezoně se najde řada zápasů, které byly dobře rozehrané, třeba doma s Táborem, a nezvládli jsme je. Před Vánocemi jsme hráli dobrý hokej a tyto tři zápasy nás poslaly zpět na zem.

Neodešla berounskému družstvu po vánocích forma?

Některé věci si tu rozebíráme, ale to je záležitost, která by neměla jít na veřejnost. To se snažíme eliminovat, ale každopádně určitě tam bylo trochu podcenění a uspokojení se ve smyslu, že hrajeme dobře, v Chomutově jsme udělali bod… V tom byl možná kámen úrazu, že se hráči uspokojili. Soutěž je hodně vyrovnaná a v tříbodovém systému se to strašně rychle vymstí. Škrábete se hrozně dlouho na nějakou úroveň a po dvou nepovedených zápasech jste najednou úplně někde jinde. Pak trvá hodně dlouho, než se zase dostanete zpátky.

Takže jde o ztrátu pokory, o které mluvil trenér Žemlička po Vánocích?

Dá se to tak říct.

Kolik bodů podle Vás bude letos potřeba na postup do play-off? V minulých dvou letech stačilo 55 bodů. Letos již nyní má dvanáctý 56, a to zbývá do konce nadstavby ještě sedm zápasů…

Letos to vypadá minimálně na 62 bodů. Já jsem si myslel, že šedesát bodů bude stačit, ale vypadá to, že nebude. Ale musím se přiznat, že v těchto matematických propočtech a kdo s kým hraje, se nechci moc hrabat. A hlavně nechci, aby se v tom hrabali hráči. Když se zamotáme do toho, kdo s kým a jak bude hrát třeba 27. ledna a kalkulovat s tím, tak je to špatné.

Nelze se vyhnout otázce financí. Nehrozí v Berouně podobná situace jako v Havířově?

To v Berouně nehrozí. Sezonu určitě dohrajeme. Samozřejmě nemáme peníze na rozhazování a na nákup drahých posil, ale snažíme se dělat práci tak, aby k tomuto nedošlo. Snažíme se, aby hráči, kteří sem mohou jít, aby to bylo adekvátní k rozpočtu, který je nějakým způsobem nastaven. Tuto sezonu dohrajeme a věřím, že ji dohrajeme dobře.

Autor: Jan Vildmon

16.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě OSTATNÍ 12 200 Kč

Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě OSTATNÍ POMOCNÍ PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ - úřední den pro uchazeče o zaměstnání je každý pátek (9:00-10:00 hod.) mimo tento den a hodinu je nutné se předem telefonicky objednat na uvedeném tel. (9:00-15:00 hod.).. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ - místo výkonu: Hořovice, Osov. Požadavky: nutný dobrý zdravotní stav (zvedání težkých břemen), čistý trestní rejstřík - výpis z rejstříku trestů, oprávnění na VZV vítáno (není podmínkou). Zaměstnanecké výhody: možnost poskytnout ubytování nepeněžním příspěvkem až do výše 3 500 Kč. Kontakt: úřední den pro uchazeče o zaměstnání je každý pátek (9:00-10:00 hod.) mimo tento den a hodinu je nutné se předem telefonicky objednat na uvedeném tel. (9:00-15:00 hod.).. Pracoviště: Allbautech s.r.o. - hořovice, osov, Na Cintlovce, č.p. 535, 268 01 Hořovice. Informace: Lýdie Ignaťuková, +420 775 524 329.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Strojírenský dělník, 16 500 Kč

Obsluha zařízení na tažení a protlačování kovů OPERÁTOŘI VÝROBY - LISAŘI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč, mzda max. 21500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OPERÁTOŘI VÝROBY - LISAŘI - místo výkonu: Žebrák. Náplň práce: obsluha hydraulickch lisů (zakládání materiálu, nastavení stroje, odebírání, kontrola a balení vyrobených dílů), spolupráce při výměně lisovacích strojů, zdopovědnost za zajištění výroby v požadovaném množství a kvalitě. Požadavky: manuální zručnost, pečlivost, spolehlivost, zkušenosti s obsluhou lisovacích strojů velkou výhodou, základní znalost práce s PC výhodou. Nabízí: odborné zaškolení na pracovišti, možnost zvyšování kvalifikace a kariérního růstu. Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování (stravenky), příspěvek na dopravu do zaměstnání až do výše 5 000 Kč (k dispozici také svozová autobusová doprava), placené přesčasy, roční bonus za hospodářské výsledky společnosti, firemní akce, 5 týdnů dovolené. Kontakt: tel. (8:00 - 17:00 hod.) či e-mailem.. Pracoviště: Muramoto manufacturing europe s.r.o., Skandinávská, č.p. 991, 267 53 Žebrák. Informace: Ivana Kovaříková, +420 774 536 801.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Speciální pedagogové 26 020 Kč

Speciální pedagogové UČITEL ŽÁKŮ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: UČITEL ŽÁKŮ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI - Místo výkonu práce: Beroun. Upřesňující informace: pracovní poměr na dobu určitou, zástup za MD, mzda dle 12 platového stupně dle let započitatelné praxe dle platného NV. Kvalifikační předpoklady: Mgr. Učitel - speciální pedagog se SZZ z psychologie, logopedie, případně etopedie, znalost znakového jazyka. Zaměstnanecké výhody: možnost závodního stravování. Kontakt: emailem, telefonicky (v pracovní dny, od 8:00-15:00, do konce června a poté od 20. srpna).. Pracoviště: Střední škola a základní škola beroun, příspěvková organizace, Karla Čapka, č.p. 1457, 266 01 Beroun 1. Informace: Stanislava Dyršmídová, +420 311 621 871,606 504 943.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 13 500 Kč

Obsluha ostatních zařízení na zpracování kovů OPERÁTOŘI VÝSTUPNÍ KONTROLY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 18500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: OPERÁTOŘI VÝROBY-LISAŘI - Místo výkonu práce: Žebrák. Upřesňující informace: nástup možný ihned. Náplň práce: vizuální kontrola hotových výrobků (jemná práce v sedě/stoje). Požadavky: dobrý zrak, pečlivost, spolehlivost. Nabízíme: odborné zaškolení na pracovišti, možnost zvyšování kvalifikace a kariérního růstu, příspěvek na dopravu do zaměstnání ve výši až 5.000 kč, k dispozici také autobusová svozová doprava, placené přesčasy, roční bonus za hospodářské výsledky společnosti, firemní akce, 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Kontakt: telefonicky (8:00-17:00hod), e-mailem.. Pracoviště: Muramoto manufacturing europe s.r.o., Skandinávská, č.p. 991, 267 53 Žebrák. Informace: Ivana Kovaříková, +420 774 536 801.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V sobotu se areál otevřel v deset hodin dopoledne a šňůra vystoupení odstartovala a dále rozjela Vypsaná Fixa, Pražský výběr, Hentai Corporation, ale také například Majk Spirit + General Foxx. Ve 23 hodin hudebním vystoupením se svými fanoušky oslavila 20
22

Na festival na Točníku se přijely bavit tisíce lidí

Francouzi se radují z vítězství na MS.
8

Triumf po dvaceti letech. Francouzi přestříleli Chorvaty a jsou mistry světa

Podnikatelé mohou získat dotace na propagaci

Střední Čechy – Už jen týden času mají středočeští podnikatelé, kteří se chtějí ucházet o příspěvek od 50 do 300 tisíc korun na pomoc tvůrců, jejichž práce by mohla pomoci ke zviditelnění firmy a zvýšení atraktivnosti její nabídky či výrobků. Na zapojení kreativců všeho druhu (kteří by mohli nabídnout například nové logo, webovou prezentaci nebo aplikaci pro mobilní telefony – ale třeba i profesionální produktové fotografie, grafické návrhy reklamy či například designové změny) jsou k dispozici jednorázové finanční dotace nabízené Středočeským inovačním centrem. Mimochodem – jeho sídlo se nově přestěhovalo z Dolních Břežan do budovy krajského úřadu na pražském Smíchově.

Kola jsou pro zloděje velkým lákadlem

Střední Čechy – Sezona krádeží jízdních kol je v plném proudu. Podle slov Evy Hašlové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ zájem pachatelů odráží, jak nyní vzrůstá počet cyklistů na silnicích, v ulicích měst i na cyklostezkách.

Uprchlého vězně zabásli na koupališti

Střední Čechy – Dva pacienty se středně těžkým zraněním, další dva s úrazy lehčího charakteru a pro jistotu také na pozorování těhotnou ženu převáželi záchranáři do nemocnice po nehodě, k níž došlo v sobotu čtvrt hodiny před polednem na dálnici D5 na úrovni Králova Dvora u Berouna; na dálničním kilometru 20,6. Střetly se tam čtyři osobní auta a motocykl.

Nehoda na dálnici ucpala Beroun

Střední Čechy – Dva pacienty se středně těžkým zraněním, další dva s úrazy lehčího charakteru a pro jistotu také na pozorování těhotnou ženu převáželi záchranáři do nemocnice po nehodě, k níž došlo v sobotu čtvrt hodiny před polednem na dálnici D5 na úrovni Králova Dvora u Berouna; na dálničním kilometru 20,6. Střetly se tam čtyři osobní auta a motocykl.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT