Paradoxně však Medvědi byli postupu do play-off nejblíže za poslední tři roky. Ve Vrchlabí jim k tomu chybělo pouhých 15 vteřin.

„Postup jsme si prohráli sami v zápasech po Vánocích a v zápasech, které skončily nerozhodně v normální hrací době. Absolutně jsme nezvládali prodloužení a nájezdy,“ řekl Filip Vaněček, který se vrací i k bojům o udržení. „Měli jsme solidní výchozí pozici a jsme moc rádi, že jsme se dokázali zachránit s předstihem. Myslím, že je dobře i to, že se play-out nemuselo dohrávat, protože by to všechny zainteresované kluby stálo jen další peníze navíc a přitom by vlastně už o nic nešlo.“

Medvědi uspořádali v úterý rozlučku se svými fanoušky, při které si v pohodovém zápase zahráli s Chrudimí a porazili ji 7:4. „Kluci si zahráli uvolněnou partii, diváci viděli spoustu branek a čekaly na ně myslím zajímavé dárky jako poděkování za jejich podporu. Termín a čas zápasu se odvíjel od toho, jak byl volný led a hlavně také od toho, že jsme chtěli zakončit sezónu ještě před tím, než vypuknou boje v extralize,“ zhodnotil celkem povedenou akci Vaněček.

Mezi fanoušky prosákla informace o tom, že se změnili někteří majitelé klubu a že je tím pádem nejasná budoucnost hokeje v Berouně. „Informaci o tom, že bychom chtěli klub přestěhovat jinam, musím dementovat. S nikým o žádném přesunu či prodeji licence nejednáme. V nejbližších dnech budou probíhat jednání mezi vlastníky klubu, reklamními partnery, bude se projednávat rozpočet na příští sezónu a proběhnou i jednání s naším partnerem pražskou Spartou o dalším pokračování a formě vzájemné spolupráce. Samozřejmě se bude hodnotit přínos spolupráce pro oba celky a personální otázky týkající se hráčů a trenérů se budou řešit až po těchto jednáních. O změnách v týmu budeme příznivce pochopitelně průběžně informovat,“ říká Filip Vaněček a dodává: „První liga v Berouně bude i v příští sezóně."