V prvním měření sil s Ariadou uhráli Berounští Medvědi po dobrém a bojovném výkonu remízu 1:1. V odvetě se jim již tolik nedařilo. Medvědi se sice dostali hned v úvodu do vedení díky trefě Gengela, nicméně pak hráli převážně prim ruští hráči. Na berounském družstvu byla znatelná únava, neboť kromě zápasů v těchto dnech absolvují třífázový trénink. Medvědi sice bojovali, soupeř byl ale viditelně lepší, což také dokázal přetavit ve vedení 5:1. Ve třetí třetině sice Berounští zvýšili aktivitu a vypracovali si dost šancí, jenže skórovat dokázal jen Gengel. Nakonec Beroun prohrál s Ariadou 2:6, nicméně za to, že hráči bojovali naplno až do konce, sklidili po utkání potlesk.

Hned ve čtvrtek se berounské družstvo vypravilo na hřiště Benátek nad Jizerou. Ty zatím v přípravě porazily Hradec Králové 4:2 a Havlíčkův Brod 6:1. První měření sil s družstvem, se kterým se Medvědi budou střetávat v první lize, přineslo vyrovnaný zápas. Obě družstva nastoupila s hodně mladou sestavou, a tak se nikdo nemohl moc divit, že z řady slibných gólů celkem padly jen tři branky. Domácí se ve druhé třetině dostali do vedení, když zužitkovali početní výhodu, o tři minuty později se ale totéž povedlo Medvědům, když obránce Hucl od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Vítězný gól padl ve 37. minutě, kdy domácí Jonák proměnil dvojnásobnou početní převahu. Medvědi tak prohráli v Benátkách těsně 1:2. 

V úvodu příštího týdne čeká berounské hokejisty hodně náročný program, odehrají totiž tři přípravné zápasy během čtyř dnů. Hned v pondělí čeká Medvědy i jejich fanoušky bonbónek. Do Berouna totiž přijede extraligová Plzeň. V úterý pak svěřenci trenéra Aleše Tottera hostí Litoměřice a ve čtvrtek je čeká domácí odveta s Benátkami. Všechny zápasy začínají na berounském zimním stadionu v 17.30 hodin.