Kladenský odchovanec odehrál za Spartu zatím pět utkání a je moc rád za každou příležitost v extralize. Bývalý mládežnický reprezentant má starty v nejvyšší soutěži nejen za domovské Kladno, ale i za Třinec, Zlín či Karlovy Vary. Poslední roky se ale usadil ve středočeském městě na soutoku Berounky a Litavky. Jasným cílem Medvědů je zahrát si po dlouhých pěti letech play off. Pro Ladislava Vlčka je to něco jako zbožné přání, jelikož se s Berounem do vyřazovacích bojů ještě neprobojoval.

Co říkáte na dosavadní umístění Medvědů?

Náš cíl je hrát klidný střed tabulky, což se zatím nedaří, ale kdybychom byli po základní části na tomto místě, byl bych rád.

Přisuzujete zlepšení ve výkonech lehčím soupeřům v závěru základní části?

Určitě v tom také hraje roli, jak byla soutěž nalosována.

Byl křest ohněm hrát z devíti zápasů sedmkrát venku?

Takhle to nejde brát, jelikož naše výkony nejsou přesvědčivé ani doma, kde by se mělo vyhrávat, tak musíme vozit body i z venku. Navíc v minulé části jsme zase hráli sedmkrát doma.

Je cítit nervozita před důležitými závěrečnými třemi zápasy základní části, které můžou o lecčem napovědět?

Při vyrovnanosti tabulky je důležitý každý zápas. Stále je ještě dost zápasů do začátku play off či play out. Rozhodovat se bude v lednu, jak na tom budou ostatní s formou a zdravím.

Jak byste srovnal koučování Richarda Žemličky a Davida Volka?

Jsou si hodně podobní. Pan Volek více míchal sestavou.

Určitě je to pro vás dalším krokem k dobru. Pan Volek vás zná a krok do Sparty je jednodušší, že ?

Ano, je to tak.

S Berounem jste si za pět sezon play-off ještě nezahrál. Cítíte letos šanci?

Šanci jsme měli i v minulých sezónách a jako v minulých sezónách i letos věřím, že to play off uděláme. Musíme tomu všichni věřit a udělat pro to vše.

Jste hráč protřelý extraligou, dnes v ní máte již 159 startů. Čekal jste, že se Vám ještě naskytne příležitost hrát v nejvyšší soutěži?

Abych řekl pravdu, tak nečekal. Určitě ne z Berouna, se kterým hrajeme spodek tabulky. Do extraligy se většinou chodí z týmů, které jsou úspěšný a hrají na špici.

Nepřemýšlel jste tedy o přestupu do týmu, kde by ta šance byla větší?

Určitě přemýšlel, ale to jsem musel nějaký klub zaujmout svou hrou, aby o mě projevil zájem, ale to se mi bohužel nepovedlo.

Jaká je Vaše pozice na Spartě? Určitě nejste zvyklý většinu zápasu prosedět…

Má pozice je taková, že jsem náhradník za zraněné a čekám na svou šanci. Jsem vděčný i za možnost na tu šanci čekat.

Pamatujete si na svůj první start v extralize?

Ano, bylo to v Litvínově.

Jaká byla první zkušenost v extralize?

Plná očekávání a smutná. Prohráli jsme.

Dostal jste se opět do formy, čím si to vysvětlujete?

Sešlo se více faktorů. Mám jiné povinnosti než jen hokej, čímž si od něj na chvilku odpočinu, pak návrat ke spolupráci s Martinem Kupcem a z dlouhodobějšího hlediska se dostávám do herní pohody na zimu hraním inline hokeje přes léto.

Právě s Martinem Kupcem si rozumíte lépe než jindy. Jak je to možné, že se vám takhle začalo dařit?

Martin se rozkoukal a přišel na to, jak se tato liga hraje. Ke svému enormnímu úsilí letos přidává i hokejovou myšlenku. Určitě mu prospělo, že začal hrát v centru, což asi sám nečekal.

David Havlík