Beroun – Most 3:4 s.n.
Lední hokej , 1. liga

Opatrný začátek zápasu neorámovala žádná šance ani na jedné straně. Pak však dvakrát zafungovala na berounské straně spolupráce obránce Nedvěda s forvardem Vlčkem. Po skončení mostecké přesilovky napálil Vlček puk po nahrávce exsparťanského veterána do pravé tyčky Sáblíkovy branky a v 9. minutě opět uvolnil Nedvěd berounského střelce, ale Sáblík se na jeho střelu z voleje stačil přesunou v brance a zabránil nejhoršímu. Hosté se dostali ke slovu až v početních výhodách a při jedné z nich v 15. minutě ránu beka Poživila tečoval před Štelmachem Salač, ale skvělý zákrok mladého gólmana Medvědů znemožnil změnu skóre. Gólu se diváci dočkali až dvě minuty před první přestávkou, když tentokrát zafungovala spolupráce Novotného s Eberlem, ze které těžil Slížek. Ten poslal puk Sáblíkovi po ledě mezi nohy – 1:0.
Po hluché desetiminutovce zkraje druhé části se začaly dít věci až poté co se čas přehoupl do druhé poloviny zápasu.Ve 30. minutě si při vyloučení Vaněčka najel na dlouhou nahrávku obránce Hlubučeka Šinkovič a v nájezdu nedal Štelmachovi šanci – 1:1. Hned za minutu mihl strhnout vedení na stranu Mostu Budínský, ale ve vyložené šanci selhal na tentokrát pozorném Štelmachovi. Za další minutu se rozjel k velkému sólu obránce Gudas, ale na Sáblíka nevyzrál. Další protiútok Mostu znamenal nebezpečí pro branku Medvědů, ovšem Vrtek opět nedal stoprocentní šanci. Beroun dal druhou branku ve vlastním oslabení. To vyrobili fatální chybu za svojí brankou exkarlovarští beci Grof s Černým, puk jim sebral Tvrzník a z jeho nahrávky ho napálil do sítě před brankou číhající Pavel – 2:1. O svoje těžce vydřené vedení přišli Medvědi 28 vteřin před druhou sirénou, když po akci Šinkoviče přesně zakončoval Jan Bauer – 2:2.
Když pak ve 46. minutě využili hosté přesilovku po úspěšném zakončení Budínského, zdálo se, že zápas dovedou do vítězného konce. Zvláště, když se Medvědi velice těžko prosazovali přes mosteckou obranu. Nakonec však v 58. minutě vybojoval za hostující brankou Tvrzník puk pro Kicu a ten po objetí branky zasunul puk mezi Sáblíkovy betony – 3:3. V prodloužení měli blíže ke dvěma bodům Medvědi, ale na pozorného Sáblíka nenašli zbraň. V samostatných nájezdech nerozchytaného Halmošiho překonali Šinkovič, Machulda i Grof, zatímco u domácích byl úspěšný jen Eberle.
HC Berounští Medvědi:: Štelmach (65. Halmoši) – Gudas, Martinec, Šmach, Mazanec, Nedvěd, Vaněček, Malý – Tvrzník, Křesťan, Pavel – Eberle, Slížek, Novotný – Kupec, Kubica, Vlček – Kica, Besser. Trenér Vejvoda.
Most: Sáblík – Poživil, Stříteský, Charousek, Hlubuček, Grof, Černý, Lomička – Havlůj, Machulda, Mach – Šinkovič, Budínský, Jan Bauer – Nekvinda, Vrtek, Salač – Böhm, Nedrda, Urban. Trenér Neliba.
Branky: 18. Slížek, 38. Pavel, 58. Kica – 30. Šinkovič, 40. Jan Bauer, 46. Budínský, rozh. nájezd Machulda.
Rozhodčí: Skoupý – Brabec, Chocholouš. Diváků: 650. Třetiny: 1:0, 1:2, 1:1.

Ohlasy: Dvakrát v zápase Vejvodova parta vedla, ale nakonec si odnesla z duelu s Mostem pouhý bod. Navíc v samostatných nájezdech mostečtí střelci vyškolili brankáře Halmošiho a soupeř si odvezl na studený sever Čech dva body. Přesto byl Most tentokrát k poražení, bohužel pro Medvědy jim výhru vyrval. A to ještě Kica zachraňoval alespoň bod dvě minuty před koncem.
„My jsme se nemohli prosadit v první polovině zápasu střelecky a nezvýšili jsme svoje vedení. Ten zápas zlomil v konci druhé třetiny, když jsme dali gól na dva jedna a nechali jsme si dát branku v samotném závěru. Měli jsme to dohrát bez gólu do konce třetiny tak abychom gól nedostali. Tím jsme soupeře posadili na koně a dostali zpátky do zápasu,“ říkal po utkání berounský asistent Jindřich Setíkovský, který objasnil tah, kterým chtěli zmást soupeřovy střelce. Tím tahem byl fakt, že postavili do branky na trestá střílení náhradníka Halmošiho.
„Tušili jsme kdo ze strany soupeře pojede a že to budou dávat nahoru. Štelmach je menší postavy, zatímco Halmoši je větší. Ale rozhodnout jsme měli alespoň v prodloužení, kde jsme měli vyložené šance, zatímco soupeř vůbec žádnou neměl,“ povídal berounský asistent.
Mostecký trenér Vladimír Petrovka byl se dvěma body ze soupeřova hřiště spokojen. „Bylo vidět, že se utkala dvě mužstva, která potřebovala bodovat a tak se žádný pohledný hokej nehrál. My jsme byli v těžké situaci, protože jsme poslední zápasy prohráli. Beroun byl polovinu zápasu, myslím, lepším mužstvem. Nám se pak podařilo vyrovnat a začalo se to pomalu otáčet. Bohužel jsme v závěru doplatili na drobnou chybu, která nás stála tři body. Přesto jsou pro nás ty dva získané body moc důležité a věřím, že nám pomůžou v dalších zápasech,“ hodnotil Vladimír Petrovka zápas.
V berounské brance opět chytal Antonín Štelmach, který pevně chytil šanci za pačesy a podává výborné výkony. „Byla velká škoda, že jsme si nechali dát ten druhý gól v poslední minutě druhé třetiny. Takhle jsme ztratili dva body, které bychom v naší situaci nutně potřebovali a myslím si, že jsme na ně i dneska herně měli. My dáváme hrozně málo gólů a naopak lacino inkasujeme a to se pak odráží i na těch výsledkách a našem postavení v tabulce.“

Popiska: Berounští Medvědi sehráli vyrovnaný zápas, na dva body však nakonec v nájezdech nedosáhli, když se za ně trefil pouze Eberle. Foto: Deník