Beroun – Kadaň 5:3

Nejvíce branek padlo v první třetině. Medvědi byli celou polovinu zápasu lepším týmem a soupeři dali jasně najevo, že v Berouně se neprodává „medvědí“ kůže lacino. Úvodní oťukávání na obou stranách skončilo v sedmé minutě. Forman dostal přesnou přihrávku od Haška a trefil se přesně pod víko kadaňské branky – 1:0. Beroun sice první branka nakopla, ale vystřízlivění přišlo o tři minuty později. Mikšovic přesnou trefou mezi nohy brankáře vyrovnal – 1:1. Berounští úvodní třetinu přece jen vyhráli. Aktivita v útočném pásmu přinesla ovoce. Sudí Florian vylučoval sice na obou stranách, ovšem dva hráče na straně hostí. Přesilovku pěti proti čtyřem v 16. min. zužitkoval Rubeš, když se trefil přesně pod víko – 2:1. O třicetdevět vteřin později bezprostředně před Kaššákem zvýšil na rozdíl dvou branek Hašek po přesné přihrávce Švagrovského, do kabin se šlo tedy za stavu 3:1.

Ve druhém dějství padl o jeden gól méně. Ve druhé minutě prostřední třetiny se trefil z nulového úhlu Vlček, Kaššák si jeho nahození betony srazil za sebe – 4:1. Pátý gól mohl přidat do sítě hostů Besser, bekhendem se ale nepodařilo Kaššáka přehodit. Berounští s vidinou tříbrankového náskoku zvolnili tempo, to se jim ale nevyplatilo. Schmidt ve 32. minutě od kruhu sice pálil do betonů Slipčenka, o dvě minuty poté už byl přesnější. V přesilové hře střílel Schmidt znovu, puk sice rozezvonil tyčku, od ní se však odrazil za brankovou čáru – 4:2. Medvědi kontrovali o necelou minutu později. Švagrovský sám před Kaššákem zklamal, po dorážce se rozhodl nahrát nekrytému Haškovi, na jehož střelu Kaššák odpověděl lapačkou, jenže puk v ní neudržel a po odrazu skončil za jeho zády 5:2. Ve velké šanci se ještě ocitl hostující Mála, svou ranou minul klec. Od té doby už se rozjelo jedno vyloučení za druhým. Po konci druhé třetiny byl do obličeje zasažen Malinského holí Sobotka, Treille se ho zastal a rozhodčí začal úřadovat, rozdal dva desetiminutové tresty pro Treille a Malinského a další čtyři dvouminutové.

Třetí třetina už byla pouze a jen ve znamení častých vyloučení. Moc minut v plném počtu k vidění nebylo. Za zmínku stojí chyba Veselého v přesilové hře, kdy ztratil puk na modré a Eiselt si to sám mašíroval na Slipčenka. Jeho střela mezi betony skulinku nenašla. Eiselt se prosadil o necelé dvě minuty později. V početní výhodě po asistenci Mikšovice dopravil puk mezi tři tyče – 5:3. Kadaň se mohla nadechnout k vyrovnání, její časté zbytečné vylučování jí zabránilo v tlaku, potažmo závěrečné hře bez brankáře či vybrání time-outu. Na konci hosté hráli v oslabení, hráči Zmeškal a Mazanec vyfasovali osobní desetiminutový trest. Medvědi tak vyhráli a poskočili na 6. místo, Kadaň zanechali na 9. místě s náskokem devíti bodů.
Medvědi hrají již dnes další utkání, tentokrát v Litoměřicích. ty v sobotu změřily síly s Olomoucí na jejím ledě, kde podlehli po urputném boji 0:2, když góly dostaly v první a poslední třetině.

Branky: 17. a 35. Hašek, 7. Forman, 17. Rubeš, 22. Vlček, - 10. Mikšovic, 34. Schmidt, 52. Eiselt. Rozhodčí: Florian - Komárek, Špůr. Třetiny: 3:1, 2:1, 0:1. Vyloučení: 12:17, navíc S. Treille - Zmeškal, Mazanec, Malinský všichni 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 450.

HC Berounští Medvědi: Slipčenko, - Jebavý, Husák, Sobotka, Nedvěd, Veselý, Malý, Beňovič, Vlček, Besser, Přibyl, Forman, Švagrovský, Hašek, Doležal, Rubeš, Treille, Poletín, Stromko, Stránský, Pavel.