Beroun – Olomouc 2:0
Lední hokej, 1. liga

V první dvacetiminutovce byla aktivita od samého začátku na hokejkách domácích hráčů. Už v 1. min. vyzkoušel pozornost Žigárdyho dělovkou obránce Nedvěd, hostující gólman puk vytěsnil ramenem. Následovala první přesilovka Medvědů, kteří si v ní vytvořili několik dobrých střeleckých příležitostí, ale všechny pokusy zlikvidoval výborný gólman. V 6. min. se puk dostal po spolupráci Karpova s Tůmou až k Haškovi, ale Žigárdy v hostující brance opět čaroval. Hosté se k prvnímu ohrožení berounské branky dostali až díky přesilové hře v 8. min. při vyloučení Vlčka. Během dobře sehrané přesilovky se dvakrát vyznamenal domácí gólman Furch, který pokryl pokusy Lhotského i Bartoně. Ve 13. minutě se dvakrát vyznamenal Žigárdy, který během jednoho střídání zlikvidoval dvě stoprocentní šance Pacovského. V 16. min. se zase pěknou střelou prezentoval Bartoň, ale jeho pokus zlikvidoval Furch, a když berounský gólman pokryl lapačkou i dělovku Vyrůbalíka na konci první dvacetiminutovky, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji hosté, kteří si hned v úvodu třetiny vytvořili několik slibných šancí, které však bezpečně zlikvidoval Furch. Nejprve po střele Vyrůbalíka tečoval puk těsně mimo branku Ministr a chvíli po něm prověřil lapačku Furcha Zbořil. Ve 28. min. přišla největší šance hostujícího týmu. Ve vlastní obranné třetině chyboval domácí obránce Hertl, ztratil puk a Polodna se ocitl sám před Furchem, který ale hostujícího útočníka parádně vychytal. A tak udeřili na druhé straně Medvědi. Po akci Bessera a střele Růžičky se puk od Žigárdyho odrazil před branku, kde se ho zmocnil Michal Pavel a bekhendem dokázal puk dostat do hostující branky - 1:0. Medvědi se tím znovu zvedli a při následném vyloučení Řípy si vytvořili hned několik nadějných závarů před hostující brankou. Ve 37. min. se znovu vyznamenal Žigárdy, který dokázal zlikvidovat akci Tůmy, kterého ke skórování vybídl velmi dobře hrající Hašek. Klíčový moment utkání přišel v závěru druhého dějství. Nejprve se hloupě nechal za zbytečný útočný faul vyloučit Kupec, hosté těsně před přestávkou zahrozili, ale puk směrovaný na volného Černého před branku olomouckému útočníkovi naštěstí pro domácí přeskočil hokejku.

Ve třetí třetině tak pokračovala přesilovka hostí, ve které ale chyboval jeden z olomouckých beků na vlastní modré čáře, o puk ho obral Pacovský, který v nájezdu hledal před branku najíždějícího Vlčka, ale trefil jen jednoho z hostujících obránců a puk skončil za zády Žigárdyho podruhé - 2:0. Hosty tato branka definitivně zlomila a Medvědi si vzápětí vytvořili několik příležitostí k navýšení skóre. Nejprve se neprosadil po akci Nedvěda Kupec a ve 46. min. vychytal Žigárdy samostatný únik Vlčka. Až v 50. min. se do slibného zakončení natlačil hostující Pekr, ale Furch jeho šanci také vychytal. Když se ani v 55. min. nedokázal prosadit proti dobře chytajícímu Žigárdymu obránce Jelínek, skončil zápas nakonec zaslouženou výhrou Berouna v poměru 2:0.

Branky: 31. Pavel (Besser, Růžička), 41. Pacovský.
Rozhodčí: Jeřábek – Rychlý, Jureček.
Vyloučení: 3:7.
Bez využití.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 200.
HC Berounští Medvědi: Furch - Hertl, Jebavý, Jelínek, Husák, Malý, Nedvěd, Růžička - Vlček, Besser, Hafenrichter - Hašek, Karpov, Kupec - Novotný, Pacovský, Pavel - Švagrovský, Tůma, Žálčík

I přes zamlženou ledovou plochu se Berounští Medvědi doma podruhé za sebou prosadili a zdolali Olomouc. Foto: Deník/ Jan Vildmon