Beroun – Hr. Králové 5:1
Lední hokej, 1. liga
Medvědi vstoupili do utkání s Hradcem Králové aktivně, ale po několika šancích chybovali ve vlastní přesilovce a hostující kapitán Roubík proměnil svůj únik ve vedoucí branku – 0:1. Další průběh poznamenalo několik berounských vyloučení za sebou. Domácí se tak museli bránit šikovným akcím hostujícího týmu a v samotném závěru úvodního dějství nakonec málem inkasovali. Před branku dostal puk Hruška, ale Cikánek vytáhl první ze svých zázračných zákroků.
Od počátku druhé třetiny zlepšili berounští hokejisté pohyb a tlačili se více do útoku. Jejich aktivní bruslení začalo hostujícím hráčům dělat problémy, a tak přišla i vyloučení. Berounu se podařilo využít přesilovku až napotřetí. Ve 33. minutě odpočíval na trestné lavici Lesák za nebezpečnou hru vysokou holí a přesilovkový tlak přetavil ve šťastný vyrovnávací gól Diviš, který po příhře Karpova objel branku, nahodil puk na Luňáka a ten jej uviděl až v síti – 1:1. Šťastné ale zasloužené vyrovnání domácí hráče uchlácholilo a Cikánek musel předvést několik opravdu vynikajících zákroků, aby svému týmu udržel nerozhodný stav. V jedné chvíli už byl skoro překonán, jenže při dorážce hostujícího hráče do odkryté branky vystrčil do prostoru svojí hokejku a puk vytěsnil mimo. I na druhé straně ale Medvědi několikrát zahrozili, ale také hostující gólman Luňák předvedl několik jistých zákroků.
V úvodu poslední třetiny museli domácí bránit oslabení, když Lukáš Lunňák trochu zbytečně fauloval v útočné třetině, ale hostům se početní výhoda nevydařila. Ve 45. minutě se do velmi nebezpečného zakončení dostal nejlepší hostující hráč Roubík, ale Cikánka podruhé nepřekonal. A tak udeřili Medvědi. Ve 46. minutě se pěkně z rohu po příhře od Diviše uvolnil Besser, před Luňákem byl faulován v jasné šanci a puk mířící mimo klec umístil do branky dojíždějící obránce Růžička – 2:1 Chvíli poté Karpov nastřelil v dobré pozici pouze tyčku. Od tohoto okamžiku začali hosté více myslet na útok, ale Medvědi je svým pohybem dokázali přehrávat a trestali jejich chyby. Ve 49. minutě předvedli domácí v přesilovce 4 na 3 krásnou akci, ve které si puk vyměnili Švagrovský s Vlčkem, dostali se až před osamoceného Luňáka a pro druhého jmenovaného nebyl problém zavěsit – 3:1. Možná ještě hezčí akci předvedli berounští hráči v 54. minutě. Kupec předal puk Vlčkovi a ten okamžitě našel u tyče volného Diviše, který zavěsil do prázdné branky a dal svůj druhý gól v utkání – 4:1. Beroun si pak v exhibičním závěru vytvořil ještě několik jasných šancí, ale branku se mu podařilo vstřelit až v začínající poslední minutě, kdy odražený puk dojel obránce Malý a bombou mezi betony prostřelil Luňáka popáté – 5:1
Branky a asistence: 33. Diviš (Karpov), 46. Růžička (Besser, Diviš), 49. Vlček (Švagrovský, Cunik), 54. Diviš (Vlček, Kupec), 60. Malý (Šinágl, Besser) - 4. Roubík
Rozhodčí: Skoupý. Vyloučení: 7:8, navíc Hrdel (BER) 10 min. nesportovní chování. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1.
Diváků: 500.
Třetiny: 0:1, 1:0, 4:0.
Sestavy:
HC Berounští Medvědi: Beroun: Cikánek - Nedvěd, Cunik, Růžička, Bolf, Braniš, Malý, Vošmik, Luňák, Švagrovský, Novotný, Vlček, Diviš, Kupec, Hrdel, Šinágl, Besser, Karpov, Tůma
HC VČES Hradec Králové: Luňák (22.- 25. Alexa) - Nedbal, Karlíček, Seidl, Hendrich, Lesák, Křetínský, Spudil, Pánek, Hruška, Roubík, Moskal, Budínský, Koudelka, Volráb, Březina, Kubišta, Berger, Morkes, Florian, Hruška

Berounští hokejisté se v poslední době radují z gólů čím dále častěji. V zápase s Hradcem se takto mohli poklepat hned pětkrát. Foto: Josef Kardoš

Autor: Viktor Burkert, Jan Bežó ml.