Vrchlabí tak mohlo v nedělním souboji ukončit sérii a poslat berounské Medvědy k zimnímu spánku.

Vrchlabí – Beroun 3:0
Lední hokej, 1. liga,
předkolo play–off, 2. zápas

Utkání začalo ve svižném tempu a po minutě hry měli domácí ideální možnost, jak otevřít brankový účet. Do situace dva na jednoho se dostali Filip s Pácalem, druhý jmenovaný však odmítl vedoucí branku, když zakončoval nad. Svého spoluhráče napodobil o chvilku později i Drábek, jenž z mezikruží pálil taktéž nad branku brankáře Furcha. Do další zajímavé příležitosti se propracovali opět domácí, na jediného obránce hostujícího celku tentokrát mířila dvojice Urban - Látal, ale berounský obránce, shodou okolností taktéž Látal, si počínal skvěle a perfektním obranným zákrokem zlikvidoval domácím útočníkům příležitost. Do třetího přečíslení dvojice hráčů proti jedinému hostujícímu se dostali Beck s Chaloupkou, střelu Chaloupky vytěsnil Furch ramenem nad branku a zachránil tak svůj celek od inkasování. Ve 12. minutě hráli Medvědi přesilovku 5:3, ale branku nevstřelili. Další brankovou příležitost měl na holi vrchlabský Rusnák, jenž přebruslil hostující obránce a mířil sám na Furcha, ovšem blafák provedl špatně a branku vůbec netrefil. V 17. minutě se hokejisté Vrchlabí dočkali po mnoha nevyužitých šancích kýžené vedoucí trefy. Andres se ocitl zcela sám před hostujícím brankářem, jehož překonal bekhendovou střelou do horní poloviny branky - 1:0. Tento stav se již do konce první části nezměnil.

První polovina prostřední části se nesla ve znamení nevyužitých přesilových her na obou stranách. Až na sklonku 33. minuty přišla snad první vážnější šance. Chaloupka přistrčil do jízdy puk Hubáčkovi, který ze strany najížděl na Furcha a vystřelil bekhendem, branku však minul. O pár vteřin později nastal po jedné ze střel obrovský závar před Furchovou brankou. Domácí již viděli puk v síti, ale rozhodčí na celou situaci dobře viděl a byl si jist, že puk rozhodně brankovou čáru nepřešel, a proto rozpažil. Nevyužité příležitosti však Vrchlabí mrzet nemusely, neboť v čase 36:46 navýšil skóre na rozdíl dvou branek Rusnák, jenž pohotově tečoval střelu obránce Hanzla od modré a Furch již nestihl zareagovat na změnu směru kotouče - 2:0. Vrchlabské publikum bylo ve varu a požadovalo černou hmotu opět za zády Furcha. A to se také stalo, jenže rozhodčí již podruhé v utkání nemohl branku uznat, neboť na boční straně sítě byla díra. Stav tak zůstal nezměněn. Na konci druhé periody se na ledě strhla bitka, kdy se do sebe pustili Dudáš se Švagrovským. Oba aktéři bitky byli posláni do sprchy.

Kdo by čekal, že do posledních dvaceti minut vstoupí aktivněji hosté, mýlil se. Bylo to znovu Vrchlabí, kterého byl plný led. Nebezpečnou střelou z mezikruží se prezentoval Rusnák, jeho pokus šel o pár centimetrů výše, než bylo potřeba. Posléze měli domácí výhodu přesilové hry, když dvouminutový trest dostal vrchlabský rodák hájící barvy Berouna Jebavý. Početní výhodu sice domácí nestačili využít, ale pár vteřin po jejím skončení i přesto dokázali vstřelit třetí, uklidňující branku. Zasloužil se o ní mladičký útočník Bláha, který v samostatném úniku vyzrál na Furcha - 3:0. Hosté mohli posléze snížit, jenže Doležal nesešteloval svá mířidla dobře. Jeho pokus z prostoru mezi kruhy letěl mimo branku Koutského. To byla poslední zajímavá situace, která byla k vidění. Zbytek zápasu už se dohrával spíše z povinnosti.

Branky a nahrávky: 17. Andres (Beck, Zíma), 37. Rusnák (Hanzl, Bláha), 47. Bláha. Rozhodčí: Jílek, Padevět, Čížek. Vyloučení: 7:6, navíc Dudáš (VRC) a Švagrovský (BER) 5min. + OT do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1451. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0.

HC Vrchlabí:
Koutský - Matějíček, Dudáš, Pácal, Zukal, Čížek, Chaloupka, Hanzl, Bauer - Loskot, Hubáček, Beck - Látal, Filip, Urban - Drábek, Bláha, Rusnák - Andres, Vrtek, Zíma. HC Berounští Medvědi: Furch - Jebavý, Zacpálek, Nedvěd, Látal J., Višňák, Hertl, Jelínek - Polák, Besser, Pavel, Švagrovský, Karpov, Kupec, Rudovský, Hašek, Doležal, Vlček, Pacovský, Novotný J., Tůma.

Autoři: Patrik Huber, Jan Bežó ml.