Skóre utkání otevřeli již v deváté minutě domácí, ale Orlům se podařilo vzápětí během necelých tří minut duel otočit. Druhé dějství přineslo hokej jako na houpačce. Beroun dvakrát dotáhl jednobrankové manko. Až přišel rozhodující úder Berouna v závěrečném dějství.

Beroun – Znojmo 5:3
Lední hokej, 1. liga

Medvědi do zápasu nastoupili stále bez několika zraněných nebo nemocných hráčů a rovněž bez nejproduktivnějšího útočníka Haška. Přesto se jim úvod utkání vyvedl. Medvědi v něm byli aktivnější, jenže v první přesilovce zápasu při vyloučení Kolafy se jim skórovat nepodařilo. První branku tak vsítil až v úvodu deváté minuty Rudovský, který se po přihrávce Kafky pěkně uvolnil a zakončil pod rameno gólmana Kacetla. O minutku později se do další šance dostal berounský Kupec, ale Kacetl byl tentokrát pozorný. Poté ale otěže zápasu převzali hosté, které posadila do sedla chyba jednoho z berounských obránců, který propadl na útočné modré a z následného přečíslení padl vyrovnávací gól, který vstřelil kapitán hostí Říha. O chvíli později se nechal vyloučit Zacpálek a pouhou vteřinu po skončení početní výhody se hosté prosadili podruhé. Podešva využil zmatek v berounské obraně a poslal hosty do vedení.

V úvodu druhé třetiny byli Medvědi jako opaření, hra byla rozháraná a světlých okamžiků bylo pramálo. Ve 22. minutě předvedl krásný zákrok Furch, když vychytal betonem hostujícího Lva. V následné přesilovce se Beroun vůbec nedostal do pásma hostí a s Medvědy to v tu chvíli vypadalo prachbídně. Naštěstí jim další šanci nabídli hosté svou nedisciplinovaností. Ve 28. minutě se nechal vyloučit Klimeš a chvíli po něm i Kolafa a Beroun po půl minutě dvojnásobnou výhodu využil. V čase 28:26 vypálil od modré Husák a jeho střela zapadla k tyči znojemské branky. O dvě minuty později se ale nechal vyloučit domácí bek Látal a hosté v přesilovce několikrát zahrozili, až se nakonec dokázal po krásné příhře Trojana prosadit Pláněk a poslal hosty znovu do vedení. Beroun nesložil zbraně a ve 33. minutě zahrozil díky krásné akci mladíčka Žejdla. Ten ale na Kacetla nevyzrál. To se povedlo až o chvíli později zkušenému Vlčkovi, který tísněn vystřelil a trefil přesně pod horní tyčku znojemské branky. Beroun se okamžitě zlepšil a o půl minuty později mohl dokonce jít do vedení, ale Kafka už na Kacetla v jasné šanci nevyzrál. Ve 37. mintě dostal Beroun výhodu přesilovky, ale vzápětí o ní přišel po zbytečném faulu Kafky. Když se o půl minuty později nechal znovu vyloučit i Látal, dostali hosté možnost 92 vteřinové dvojnásobné přesilovky. Beroun ale skvěle bránil a hosty ve dvojnásobné početní výhodě vůbec nepustil do zakončení.

V úvodu třetího dějství Beroun přežil zbytek oslabení a následné minuty přinesly vyrovnaný hokej. V 51. minutě v jasné příležitosti skvělým rozklekem vychytal Furch Lattnera a v 58. minutě pak zlikvidoval trojnásobnou šanci hostujícího celku. Podešvovu střelu vyrazil, dorážku zlikvidoval betonem a Trojanův pokus ukryl v lapačce. A tak se znovu ukázalo, že platí pravidlo nedáš - dostaneš. V začínající 59. minutě vybojoval puk na útočné modré Rudovský, poslal do úniku Novotného, který blafákem vstřelil vítězný gól. Hosté pak ještě odvolali gólmana a pokusili se o vyrovnání v power-play. To se jim ale nepodařilo, navíc v čase 59:59 Nedvěd poslal puk přes celé hřiště až do branky hostí a pečetil výsledek na konečných 5:3 pro Beroun.

Branky a nahrávky: 9. Rudovský (Kafka, Besser), 29. Husák (Nedvěd, Švagrovský), 34. Vlček (Kupec, Jebavý), 59. Novotný (Rudovský, Kafka), 60. Nedvěd (Husák, Vlček) - 14. Říha (Trojan), 17. Podešva (Lev, Lattner), 32. Pláněk (Trojan, Říha). Rozhodčí: Jebavý – Jílek, Flégl. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Třetiny: 1:2, 2:1, 2:0. Diváků: 300.

HC Berounští Medvědi: Furch - Hertl, Nedvěd, Jebavý, Látal, Husák, Zacpálek, Višňák - Vlček, Kupec, Švagrovský - Besser, Kafka, Rudovský - Doležal, Žejdl, Tůma - Novotný, Klhůfek, Polák.

Autoři: Vojta Bureš, Jan Bežó ml.