Tábor – Beroun 2:3
Lední hokej, 1. liga

Na první třetinu budou domácí diváci v ochozech vzpomínat velmi rozpačitě. Berounští Medvědi vyrukovali na led s ohromným elánem, který naopak domácí hráči postrádali. Už po necelých dvou minutách se ujali hosté vedení po brance Mrni, který usměrnil za záda Kučery odraženou střelu – 0:1. V šesté minutě se po několika šancích Medvědi prosadili podruhé. Obránce Bolf měl dostatek času na střelu – 0:2. Jenže domácím se podařilo snížit v přesilovce z hole Aleše Padělka – 1:2. Domácí obránce Lukáš Vomela potvrdil, že Kohouti úvod střetnutí zaspali: „Přistoupili jsme k tomu laxně a Beroun nás za to potrestal. Teď v závěru třetiny už to bylo lepší, získali jsme navrch, tak věřím, že už jsme si to vybrali a podaří se nám výsledek otočit.“
To se ale domácím nepodařilo.

Ve druhé třetině se Berounu totiž podařilo vstřelit třetí gól. Už po necelých čtyřech minutách se v přesilové hře střelou od modré prosadil obránce Nedvěd – 1:3. Jenže domácí pak využili hrubku Medvědů, kteří špatně střídali a na Přikryla se tak řítil osamocený Aleš Padělek se Štrbou, který pak s přehledem snížil – 2:3. „Trenéři stáhli ve druhé třetině hru na tři útoky a dostali jsme se díky tomu do tempa,“ pouští se do hodnocení prostřední periody domácí David Kuchejda. „Myslím si, že hrajeme lépe než v první třetině a jsme aktivnější. Je ale potřeba, abychom se ještě vyburcovali a zkusili zápas otočit,“ přeje si mladý útočník.

V poslední třetině ale hosté bojovali o udržení výsledku a domácím se ani přes tlak v závěrečné hře bez brankáře nepodařilo vyrovnat. Beroun tak získal první body do prvoligové tabulky a elán do dalších zápasů. Hosté se domácímu týmu dokonale pomstili za dvě méně významné porážky ze vzájemných přípravných utkáních. Domácí fanoušci odcházeli domů velmi smutní, zato z kabiny Berouna zněl poprvé v sezoně vítězný pokřik. Litovat mohou jen berounští fanoušci, kterých se nesešlo dost na to, aby byl vypraven autobus. Zájezd do Tábora totiž určitě stál za to.

Branky: 11. A. Padělek, 36. Štrba - 2. Mrňa, 6. Bolf, 24. J. Nedvěd.

Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Polonyi. Vyloučení: 3:3, navíc I. Padělek - Rudovský oba 5 min. a do konce. Využití: 1:2. Diváci: 1610. Třetiny: 1:2, 1:1, 0:0.

HC Berounští Medvědi: Přikryl - Vošmik, Nedvěd, Braniš, Bolf, Cunik, Vojta, Malý, Tvrzník, Švagrovský, Šinágl, Karpov, Vlček, Mrňa, Besser, Novotný, Luňák, Pavel, Kupec, Slaba, Rudovský.

Zatímco proti Olomouci ještě Berounští Medvědi na body nedosáhli, v Táboře se jim podařilo uzmout první výhru. Foto: Deník/ Josef Kardoš