Beroun – Vrchlabí 4:5sn
Lední hokej, 1. liga

Tak špatný úvod utkání Berounští zřejmě dlouho nepamatují. Na světelné tabuli svítil čas 1:01 a Jan Čaloun poslal Vrchlabí už do dvougólového vedení. Medvědi sice dokázali v 15. minutě snížit na rozdíl jediné branky po trefě Jaroslava Nedvěda, ovšem ve druhé třetině se situace opakovala.

Nejprve ve 24. minutě překonal potřetí Novotného Jan Bendík a o necelé dvě minuty později zvýšil už na 1:4 pro hosty Nikola Gajovský. Uběhla dalších šedesát vteřin a Beroun opět snížil po přesném zásahu Richarda Diviše v přesilové hře.

Hosté se v závěrečné třetině soustředili zejména na ubránění náskoku. Jenže ve 46. minutě snížil na rozdíl jediného gólu Ladislav Vlček v početní výhodě a sedmapadesát vteřin před koncem řádné hrací doby tentýž hráč dokázal dokonce srovnat na 4:4.

V prodloužení rozhodnutí nepadlo a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Šťastnějším týmem v dovednostní soutěži byli na konec hráči Vrchlabí, kterým druhý bod do tabulky zařídil vítěznou trefou Gajovský.

Po vydřeném zisku bodu proti Vrchlabí se Berounští Medvědi představí opět na domácím ledě ve středu, kdy přivítají celek Třebíče.

Branky a nahrávky: 15. Nedvěd (Karpov), 27. Diviš (Vojta), 46. Vlček (Diviš), 60. Vlček (Vojta) - 1. Rusnák (Filip), 2. Čaloun (Zíma), 24. Bendik (Gengel, Klimt), 26. Gajovský (Čaloun, Vála), rozhodující nájezd Gajovský.

Rozhodčí: Ondřej - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:1. Diváci: 350. Třetiny: 1:2, 1:2, 2:0 - 0:0.

HC Berounští Medvědi: Novotný - Nedvěd, Bolf, Růžička, Vojta, Braniš, Malý - Rudovský, Švagrovský, Tůma, Luňák, Diviš, Vlček, Besser, Pavel, Tvrzník, Karpov.

HC Vrchlabí: Ševčík - Matějíček, Novajovský, Bendík, Chaloupka, Chmelíř, Vála, Hanzl - Gajovský, Filip, Rusnák, Gengel, Čaloun, Klimt, Mikšovský, Zíma, Hruška, Andres, Kříž.

Autor: Petr Hašek