Havířov – Beroun 2:3 pp
Lední hokej, 1. liga
První třetina duelu přinesla na obou stranách řadu nepřesností, takže si diváci moc dobrého hokeje neužili. První větší šanci viděli až ve 12. minutě. Hostující Vlček jel sám na gólmana, ale samostatný únik mu Čech lapil. Vzápětí měli domácí možnost hrát přesilovku, ale tu jim rozmělnila hned dvojí porucha časomíry. Hosté hráli v závěru první třetiny dokonce dvojnásobnou přesilovku, ale tou pohrdli, neboť v největší příležitosti promáchl před odkrytou klecí Švagrovský.
Ve druhé třetině se obraz hry moc nezměnil. Po další nevýrazné pasáži bez větších šancí udeřilo z čistého nebe, po které se začal hrát svižný hokej. Ve 28. minutě vystřelil Piecha spíš propagačně, ale tvrdě od mantinelu a puk vypadl Novotnému z lapačky za brankovou čáru – 1:0. Po tomto gólu začaly přibývat šance. Medvědi mohli okamžitě vyrovnat, ale opět narazili na Čecha, který vytáhl proti Pavlovi další perfektní zákrok. Havířovský brankář potvrdil, že je oporou týmu i po skončení přesilovky, když obránci zapomněli na Švagrovského, který se vracel z trestné lavice a sólo mu opět bravurně zlikvidoval. To domácí okamžitě potrestali. Szturc se trefil parádně pod horní tyč a Panteři vedli ve 38. minutě 2:0. Jenže dvoubrankový náskok si moc dlouho neužili, když Vlček stačil ještě před odchodem do kabin snížit na 2:1, když si položil i gólmana.
Na začátku závěrečné části přečkali Medvědi domácí přesilovku a pak využili chybu bránce Tesaříka, když Šinágl tentokrát sólo zakončil přesnou střelou do horního růžku – 2:2. Šance pak přibývaly na obou stranách, ale když havířovský Szturc nastřelil v početní výhodě břevno a blafák Diviše chytil Čech, musel se zápas prodlužovat.
V nastaveném čase zlikvidoval Čech velkou příležitost Švagrovského, na druhé straně trefil domácí Červenka opět brankovou konstrukci. V 63. minutě přihrál Švagrovský Jiřímu Novotnému a ten zajistil pro Medvědy bonusový bod. Žemličkovi hráči tak před dnešním zápasem na domácím ledě proti Vrchlabí, který začíná v 18 hodin, udrželi jedenácté místo v tabulce. Po dnešním zápase se tabulka rozdělí na zápasy sudých s lichými.
Branky a nahrávky: 28. Piecha (Seman, Tesařík), 38. Szturc (Szabo, Haas) – 39. Vlček (Švagrovský, Rudovský), 45. Šinágl (Pavel), 63. J. Novotný (Švagrovský, Kaláb).
Rozhodčí: Horák – Kašík, Novák. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 560. Třetiny: 0:0, 2:1, 0:1, 0:1.
Havířov Panthers: Čech – Klimeš, Zientek, Šafařík, Štefanka, Rusnák, Krisl, Tesařík – Haas, Smejkal, Szturc, Piecha, Červenka, Říčka, Seman, Roman, Fořt, Zeliska, Szabo.
HC Berounští Medvědi: Novotný - Cunik, Kaláb, Vošmik, Bolf, Malý, Braniš, Rudovský - Švagrovský, Novotný, Vlček, Kupec, Diviš, Pavel, Tůma, Šinágl, Luňák, Karpov.

Autor: Jan Bežó ml., Libor Pristáš