Beroun – Chrudin 2:1
Lední hokej, 1. liga, play–out

V zápase opět nepadalo, jak je v Berouně zvykem, příliš gólů. Oba týmy vstoupily do zápasu opatrně a první vážnější situace byla k vidění v jedenácté minutě, kdy se střela Davida Švagrovského odrazila od hostujícího gólmana přesně na hůl Karpova. Jeho střela však našla cíl pouze na boční síti. V sedmnácté minutě kontroval chrudimský Radil vybruslením před Cikánka, ten mu však jeho střelu pěkným semaforem vykryl. Ve chvíli, kdy už to vypadalo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu, přišel s akcí domácí Šinágl. Lišácky najel s pukem do pásma a zavezením puku za Linhartovu branku nahrál přes chrudimského obránce najetému Divišovi, který neměl problém střelou k tyčce otevřít skóre zápasu – 1:0.

Začátek druhé třetiny patřil domácím. Opět se o gól zasloužilo duo Šinágl-Diviš, přesně po 51 vteřinách z odehrané druhé časti. Podobné najetí Šinágla za branku a nenápadná přihrávka na Diviše překvapila Landsmana. Pro Richarda Diviše to byl v zápase druhý přesný zásah - 2:0.

Zbylá část třetiny byla ale v režii hostujícího týmu. O zkorigování se postaral ve 24. minutě Martinec, který sklepl letící puk z hole Žáka. Ve skrumáži před brankou zapadl puk za Cikánka - 2:1. Chrudim náhle ožila a Medvědům motala hlavy. Naštěstí pro domácí se jim vyrovnání do konce třetiny nepovedlo dokonat.

Třetí třetinu dokázali Medvědi srovnat hru a snažili se poctivě zezadu hlídat jednobrankový náskok. Navýšit na rozdíl dvou branek mohl Jonáš Fiedler. Jeho střela jen o pár centimetrů minula horní tyč branky Linharta. V 52. minutě rozhodčí vylučoval na obou stranách. Hostující trenér tedy neváhal sáhnout po time–outu. Ovšem se stavem to nepohnulo. Medvědi mohli v závěru ještě přidat góly, ale jejich chabá produktivita se potvrdila opět. Se šancí Jonáš Fiedler nenaložil nejlépe, místo zívající klece trefil boční síť branky a v závěrečné hře Chrudimi bez brankáře Kupec nadvakrát nastřelil v úniku tyč. Za útočnou modrou vystřelil a vzápětí se odražený puk od tyče dostal zpět na jeho hůl a napodruhé se trefil do stejného místa.

Beroun tedy porazil Chrudim 2:1 a záchrana je již skoro stoprocentní.

Branky: 20. a 21. Diviš – 24. Martinec. Rozhodčí: Petružálek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:5, navíc Buchtele (Chrudin) 10 minut. Bez využití. Diváků: 350. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:0. HC Berounští Medvědi: Cikánek – Cunik, Jelínek, Nedvěd, Procházka, Růžička, Višňák, Vojta – Divfiš, Fiedler, Karpov, Kopecký, Krätzer, Kupec, Novcotný, Rudovský, Tůma, Šinágl, Švagrovský.

Autor: David Havlík