M. Boleslav B – Kr. Dvůr 3:6 Lední hokej, krajský přebor
Do utkání vlétli lépe Králodvorští, už ve čtvrté minutě trestala druhá formace ve složení Rendla – Pichlík – Najman, a to hned dvakrát. Nejprve z hole Marka Najmana prudší přihrávku obránce Proška zadovkou posunul Pichlík na volného Najmana a ten skóroval krátkým švihem mezi betony brankáře Šece. Druhá branka přišla po kombinaci Najmana a Pichlíkův vyražený kotouč napodruhé opět mezi betony zasunul Jarda Rendla. Tyto dvě rychlé branky donutily brankáře Boleslavi ke střídání a do branky šel Tomáš Vacek. Většina týmů by se po takovém úvodu dostala na kolena. Boleslav však tímto týmem nebyla. Tyto branky domácí nabudily k maximálnímu výkonu a tlak, který si začala Boleslav vytvářet, ještě zesílil po vstřelení kontaktní branky v páté minutě v přesilové hře, když domácí Kejmar poslal přesný nechytatelný projektil od modré čáry a trefil přesně vingl Frolíkovy branky – 1:2. Do konce třetiny domácí svým pohybem hosty přehrávali. Chybičkou na nabývajícímu tlaku byla nedisciplinovaná hra domácích, kterou po zásluze odměňoval hlavní rozhodčí Novák a tlak nebyl stálý, ale přerušovaný oslabením Boleslavských. Další překážkou byl i králodvorský brankář Frolík, který vychytal vše, co se dalo i nedalo. Z útočení se mnohdy zapomíná na bránění a tak necelé dvě minuty před koncem třetiny odražený kotouč zpracoval útočník třetí pětky Josef Mareš, poslal kolmou přihrávku na útočnou modrou, kde sprintující Ondřej Šnaidauf zavezl kotouč mezi kruhy a střelou mezi betony poprvé pokořil střídajícího gólmana Boleslavi Vacka – 1:3.
Do druhé části vstoupil Králův Dvůr s malými změnami v jednotlivých formací a bylo to znát. Celou tuto třetiny Králodvorští přehrávali soupeře svou kombinační hrou. V této třetině padla jedna branka a i když byli hosté lepší, udělali chybu, a to v komunikaci mezi obránci a brankářem. Pro nahozený kotouč si do rohu zajel gólman Frolík a snažil se ho vyhodit. Tento vyhazovaný kotouč srazil napadající hráč k holi druhého najíždějícího hráče Fidrmuce a ten neměl problém prázdnou branku trefit – 2:3.
Ve třetí třetině Králodvorští pokračovali ve stejném stylu jako třetinu předcházející. Změnou bylo využití vypracovaných šancí. Nejprve v čase 42:07 po kombinaci mezi Najmanem a Fišerem a nad ležícího brankáře zakončoval Petr Pudhorocký – 2:4. Pak v čase 51:32 ve vlastním oslabení Králováku kolmou přihrávkou o mantinel Rákosník našel najetého Najmana, ten přijel, až k brankáři Vackovi, stáhnul si kotouč a ukázkově bekhendem zakončil do horní části – 2:5. Po této brance přišlo snížení na 3:5 a to v přesilové hře, střelu od modré čáry Moce tečoval Klikar. Dvě minuty před koncem hrací doby se domácí pokoušeli hrát v šesti bez brankáře a tak dovolili králodvorskému Marku Najmanovi zkompletovat svůj hattrick a dokončit takl zasloužené vítězství hostí 3:6.
Branky: Kejmar, Fidrmuc, Klikar – Najman 3, Rendla, Šnaidauf, Pudhorocký. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Novák, Mrázek, Pacovský. Diváků: 67. Třetiny: 1:3, 1:0, 1:3.
Příští utkání krajského přeboru sehraje HK Králův Dvůr na ZS Beroun v neděli 11.1. od 18:15 hodin s týmem Vlašimi.

Autoři: Josef Kardoš, Jan Bežó ml.