Jiří Slabý (Hradec Králové): „Zápas se lámal určitě ve druhé třetině. Utkání mělo náboj, bylo tam nasazení a bojovnost. My jsme ve druhé třetině neproměnili tři šance, kdy tam byl jednou nájezd a jedna střela vlastně do prázdné branky, kde byly dvě hokejky a my jsme jednu trefili. Tam se to všechno zlomilo. Soutěž je od začátku vyrovnaná, takže je nepříjemné, že jsme ztratili pozici v první čtyřce, ale musíme bojovat dál a bodovat už teď v pondělí. Co se týče našeho kádru, tak máme problémy s obránci. Máme řadu nemocných, řadu zraněných. Narušená je naše druhá lajna, která dávala hodně branek. S Benátkama nám tam hráli dva dorostenci. I proto jsme angažovali zkušeného Karla Nedbala, který svou roli zvládl dobře a svým výkonem nezklamal. Potřebovali bychom kvůli těm zraněním nějakou pauzu, ta ale žádná není.“
Richard Žemlička (Beroun): „Utkání jsme začali lépe, měli jsme dát branku, ale nakonec jsme při vlastní přesilovce paradoxně gól dostali. Najednou mužstvo přestalo hrát, přestali jsme bruslit, a tak jsme museli trošku udělat po první třetině vítr v kabině. Ve druhé třetině se náš pohyb zlepšil, se štěstím jsme srovnali na 1:1, absolutorium patří gólmanu Cikánkovi, který nás ohromně podržel. V poslední třetině jsme soupeře už přehráli, protože jsme měli víc sil a závěr jsme odehráli opravdu dobře a z toho plynuly i ty vstřelené góly. Co se týče marodky, tak to po zápase vypadá dobře a je možné, že se do pondělka ještě nějaký marod vrátí.“
Medvědi nastoupí dnes od 17:30 hodin na ledě silného KLH Chomutov.

Na Berounské Medvědy čeká v pondělí další utkání první hokejové ligy, když se představí na ledě Chomutova. Foto: Josef Kardoš

Autor: Viktor Burkert, Jan Bežó ml.