Beroun – Chrudim 1:4
Lední hokej, 1. liga
Zápas začal velmi nepříjemně. Ve dvacáté vteřině se srazil domácí Jakub Valský s Kamilem Charouskem. Oba po tomto střetu zůstali ležet na zemi. Zatímco Valský po chvíli odjel po svých na střídačku ledovat poraněné místo, hostující bek musel za pomoci svých spoluhráčů a dvou domácích hráčů na nosítkách opustit kluziště a ihned byl sanitkou odvezen do nemocnice. Po této nehokejové situaci se zápas plně rozjel. Beroun se dostal rychle do vedení. U kruhů se nepovedla střela Rudovskému. Hostující gólman si povyjel, aby mu vykryl úhel, čímž otevřel z větší části branku pro dobře postaveného Haška, který se puku zmocnil a lehce bekhendem otevřel skoré – 1:0. Beroun byl po většinu úvodní části lepším týmem, své šance si dokázal vytvořit, jenže další gól ne a ne dát. Do první šance hostů se dostal Tomáš Kaut, když od spoluhráče dostal zpoza branky přesnou přihrávku. Střelou však trefil Novotného a mohl se jen chytat za hlavu, jak se šancí vynaložil.
Ve druhé třetině byli opět více u puku Medvědi, ale góly dávali hosté. Nejdříve však přišla chybná rozehrávka Východočechů, se kterou Vlček naložil nedobře bekhendovou kličkou. Rozhodující fáze utkání byla mezi 27. až 29. minutou, kdy Orlice třemi góly otočily vývoj zápasu na svou stranu. Vyrovnání zařídil Lukáš Král, podle nevole domácích fandů ovšem za velkého přispění čárového sudího, který nezapískal postavení mimo hru - 1:1. Na 2:1 pro Chrudim navýšil Sýkora, jenž si najel pro krásný pas od Blažka na modrou. Novotný se mu pokusil do cesty lehnout, ale šikovný útočník ho krásně přehodil. Další gól padl na konci 29. minuty. Střela Petra Mocka od modré byla tečována Semorádem a puk propadl za bezmocného Novotného. Tento gól byl připsán ale Mockovi - 1:3.
Ani třetí třetina nebyla pro Beroun ve znamení gólových hodů. Chrudim v roli outsidera hrála přesně, co potřebovala. Medvědům chybělo možná trochu více bojovnosti. Z naložených šancí nenabyli dle představ papírově silnějšího mužstva. Naopak faulovaný Klejna mohl po nařízeném trestném střílení přidat čtvrtý zářez do brankových statistik. Kličkou do forhendu ale Novotného nepřekonal, Patrikovi Fořtovi se pojistit vítězství však již povedlo, když z mezikruží přidal čtvrtou branku- 1:4. Zápas se také málem dohrál bez hlavního sudího Floriana. Po střetu ve středním pásmu si poranil nohu a na chvíli se musel posadit na trestnou lavici, kde se nepříjemně svíjel v bolestech, zápas ale nakonec dokázal dopískat. Medvědům ještě přisoudil dvojnásobnou přesilovou hru, z ní už branka nepadla a hostující trenér Pavel Rohlík si se svým mužstvem jako druhý tým v této sezoně odváží z Berouna všechny tři body.
Branky a nahrávky: 2. Hašek (Rudovský) - 27. Král (Mocek), 27. Sýkora (Blažek, Šeda), 29. Mocek (Kubišta), 53. Fořt (Král, Toužimský).
Rozhodčí: Florián – Bertlík, Koskuba.
Vyloučení: 2:6. Bez využití.
Diváků: 800.
Třetiny: 1:0, 0:3, 1:0.
Sestavy:
HC Berounští Medvědi: Novotný F. - Nedvěd, Husák, Jebavý, Látal, Jelínek, Malý, Piskáček - Valský Kupec, Vlček - Novotný J., Hašek, Rudovský - Pavel, Hafenrichter, Besser - Forman
HC Chrudim: Landsman - Toužimský, Jaroměřský, Mocek, Charousek, Kobela, Drtina - Fořt, Král, Kaut - Sýkora, Blažek, Šeda - Klejna, Kubišta, Semorád - Goiš, Martinec, Žák

Tvrdé střety byly k vidění v zápase Berounských Medvědů s Chrudímí, z výhry se radovali hosté. Foto: Vojta Bureš