Benátky–Beroun 4:2
1. liga ledního hokeje
Úvod zápasu naznačil, jak že bude tento zápas vypadat. K vidění byl na vlas vyrovnaný boj, jemuž vládli oba brankáři. Zápas začali Medvědi aktivněji a už v 8. minutě se sám před Stejskalem ocitl Martin Tvrzník. Domácího gólmana ale nepřekonal, a tak se hned z protiútoku na druhé straně prosadil Hruška a domácí vedli. Další šance přišla v polovině třetiny. Ve vlastním oslabení unikl Stanislav Procházka, Štelmach mu však gólovou radost zkazil. Od modré to poté ještě zkoušel svojí pověstnou dělovkou Václav Drábek, Štelmach však ukázkovým semaforem potvrdil své kvality. Na druhé straně se zapotil i Jiří Stejskal při jedovaté ráně Vaněčka. Gólman Benátek špičkou levého betonu jeho střelu odrazil mimo.
Ve druhé dvacetiminutovce byli Medvědi aktivnější a opět začali spalovat šance. V úvodu druhé třetiny přečkali Benátečtí dlouhé oslabení tří ku pěti. Před Stejskalem se v polovině zápasu opět ocitl osamocený Tvrzník, ale minul skákavý puk. O chvíli na to měl šanci Martinec a po něm Balázs, ale o zasloužené vyrovnaní se postaral ve 33. minutě opět Tvrzník, který se nemýlil v samostatném nájezdu. Konec druhé části patřil zcela jasně hostujícím Medvědům. Jenže v samotném závěru druhé dvacetiminutovky Medvědi opět ukázali, jak se neproměňují šance. Vlček trefil jen tyčku a Křesťan nepochopitelně mířil nad úplně prázdnou branku!
V poslední třetině se hra vyrovnala a dlouho se čekalo, kdo dá vedoucí branku. Vše začalo školáckou chybou zkušeného Vaněčka. Musil tvrdě pálil, Bárta však tečoval těsně mimo. Skórovat se v 50. minutě podařilo domácímu celku. Po tlaku před berounskou brankou byl důrazný Weiss a domácí hráči znovu vedli. Medvědi zvýšili obrátky a v 55. minutě se jim opět podařilo vyrovnat. Tentokrát byl před brankou důrazný Vlček. lJenže z vedení se hosté neradovali dlouho. Benátky však angažovaly velezkušeného Mojmíra Musila. Ostřílený mazák se s vyrovnaným stavem nechtěl smířit, a tak předvedl individuální akci. Před brankou si přikopl puk, a hokejkou ho již pouze „šťouchl“ za zkoprnělého Štelmacha - 3:2. Když pak v 59. minutě nepromněnil samostatný únik Sližek a v power play skóroval počtvrté Blatný, bylo o osudu utkání rozhodnuto.
Branky a nahrávky: 8. Hruška (Blatný, Hrach), 50. Weiss (Hrach, Kudrna), 57. Musil (Havel), 60. Blatný - 34. Tvrzník (Kica, Mazanec), 56. Vlček (Křesťan).
Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 340. Třetiny: 1:0, 0:1, 3:1. Rozhodčí: M. Hrubý - Podrazil, Žídek.
Sestavy:
Benátky n/J: Stejskal (Hanousek) - Drábek, Ton, Hrach, Špila, Mrkvička, Gajda, Kajínek - Kudrna, Kopic, Havel, Pabiška, Blatný, Musil, Jech, Bárta, Procházka, Kadeřábek, L. Tondr, Weiss, Hruška.
HC Berounští Medvědi: Štelmach (Halmoši) - Kameš, Martinec, Malý, Mazanec, Šmach, Vaněček, Čížek - Tvrzník, Šinágl, Kica, Eberle, Slížek, Novotný, Kupec, Křesťan, Vlček, Balász, Šaffer, Pavel, Hlusička.

Autoři: Viktor Burkert, Jan Bežó ml.

Berounští Medvědi po domácím zápase s Třebíči zajížděli v sobotu do Benátek na Jizerou, kde očekávali zisk bodů, ten se však po prohře 2:4 nekonal. Foto: Deník/ Josef Kadoš