Ústí – Beroun 3:1
Lední hokej, 1. liga
Hosté z Berouna vstoupili do utkání o něco aktivněji než domácí. Zisk útočného pásma umožnil Tvrzníkovi vyzkoušet Salfického postřeh vyjetím zpoza branky k pravé tyči. Slovan se ale nerozkoukával příliš dlouho a usoudil, že bezpečnější bude přesunout hru do berounské obrany. Špirko stál zády k brance, a tak přiťukl puk Heřmanovi, jenž bez přípravy zamířil mezi Altrichterovy betony, mezi těmi ale nezbyla mezírka, do níž by se vtěsnal puk. O vedoucí branku se tedy musel postarat Jan Čaloun, návrat na led oslavil povedenou dorážkou Macháčkovy střely od modré. Ústečtí i nadále tvořili hru. Dragoun vyvezl puk, zadovkou předal Šagátovi, jehož střela nenašla místo v síti. Jan Klobouček ujel v oslabení, vyšachoval ze hry obránce, sám se přitom udržel na kotouči, navíc dokázal krásnou individuální akci završit přesnou střelou do protilehlého růžku. Berounští Nedvěd a Kupec ostřelovali ve zbytku přesilovky Salfického, ale ten puky zodpovědně vyrážel mimo dosah ostatních hráčů Berouna, a tak Slovan udržel po první třetině dvoubrankové vedení.
Medvědům opět patřily první minuty třetiny. Tentokrát z toho ale byli schopní vytěžit gól. Vaněček si před domácí brankou stáhl puk ze vzduchu, Salfický kotouč vyrazil, následující Nedvědova střela od modré a dorážka Vlčka ale už byly nad jeho síly – 2:1. Lvům se vzápětí naskytla dvojí příležitost upevnit svůj náskok, nevyužil ji ani Hovorka v samostaném úniku, ani Šagát, který zakončoval situaci dva na jednoho. Špirko, Hovorka, Heřman – tento útok zkomplikoval život berounské obraně, když si v nájezdu do pásma několikrát vyměnil puk, finální pas ale přišel o chlup dřív, než by bylo zapotřebí. Hanzl vybojoval kotouč u mantinelu a nabídl ho Zemanovi, jehož střela z první zasáhla jen gólmana Medvědů. Když mladému útočníkovi nevyšla role asistenta, musel se tedy stát střelcem. V přesilovce jej mezi kruhy našel Havlíček a Hanzl poslal puk bez potíží do horní části branky. V prostřední části hry se stihl ještě dvakrát objevit sám před gólmanem Dragoun, nepovedlo se mu zakončit nájezd a nedokázal to ani z hranice brankoviště, kam ho vyslal Špirko.
Na poslední dvacetiminutovku naskočil do branky Berouna Štelmach, ale dříve než on si opět na puk sáhl Salfický. Horčičkova střela skončila v jeho lapačce. Obrany obou celků se staly prostupnější nebo se útočníci dostali do tempa. Každopádně se začalo hrát na obě branky. Tvrzník přihrál do dobré pozice před brankou Novotnému, domácí gólman jeho střelu pokryl. Chyba hostující rozehrávky zase poslala přímo na Štelmachovu svatyni Hanzla, puk ale skončil na plexiskle za ní. Pavlovi se vedlo na opačném konci kluziště podobně. Ústečtí se neprosadili ani v přesilové hře. Heřmanovi se nepovedlo tečovat Dragounovo nahození před branku. Hovorkova střela se otřela o někoho z clonících hráčů a pomalu doklouzala vedle pravé tyče. Početní výhoda nevyšla ani hostům. Hovorka mohl dokonce přidat další gól v oslabení, když vypíchl puk na modré čáře, sprint do útoku zakončil přihrávkou na Šagáta, jenž mířil ke vzdálenější tyči, Štelmach výborně zasáhl. Utkání tedy skončilo za stavu 3:1.
Branky: 6. Čaloun, 15.Klobouček, 36. Hanzl - 23.Vlček. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:5, využití: 1:0, v oslabení: 1:0. Třetiny: 2:0, 1:1, 0:0. Diváků: 2142.
HC Ústečtí Lvi: Salfický - Bolf, Tůma, Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Macháček - Hovorka, Špirko, Heřman, - Šagát, Dragoun, Sklenička - Havlíček, Hanzl, Pazourek - Čaloun, Šaffer, M. Novák.
HC Berounští Medvědi: Altrichter (41. Štelmach) - Braniš, Martinec, Malý, Mazanec, Nedvěd, Vaněček, Vejvoda - Tvrzník, Horčička, Novotný - Mrňa, Sakrajda, Pavel - Bessonov, Kupec, Vlček - Křesťan, Kica.

Autor: Jan Bežó ml.