Ve středečním utkání potřeboval Šumperk na svém ledu porazit Medvědy, aby si udržel šanci na udržení. To se jim nepovedlo. Berounští si odvezli šťastné vítězství a s velkou pravděpodobností tak rozhodli o svém udržení.

Vraťme se ale k zmiňovanému středečnímu utkání. Medvědi v něm vedli v první třetině po přesilovkovém gólu Fiedlera. Těsné vedení Berounští udrželi až do úvodu třetí třetiny, kdy domácí v oslabení vyrovnali. Šumperk se pak tlačil do zakončení a další gól několikrát doslova visel ve vzduchu. Naštěstí měl Beroun v brance skvělého Cikánka, který si připsal padesát úspěšných zákroků a byl hrdinou zápasu. O vítězství Medvědů se rozhodlo poněkud kuriózním způsobem. Šumperští sáhli za stavu 1:1 ke hře vabank. Při hře bez brankáře se ale místo Draků prosadil dvě vteřiny před koncem utkání junior Tůma a Medvědi si odvezli tři body.

Ani vedení Draků nevěří v záchranu

Šumperk může v dalších zápasech získat ještě patnáct bodů, na Beroun ale ztrácí jedenáct, na Chrudim třináct bodů. „Pro nás šance na záchranu zemřela středečním utkáním. Jediná možnost bylo vyhrát za tři body. Ani jeden, ani dva body nic neznamenaly. První ligu už opravdu nezachráníme,“ uvedl Radek Kučera, sportovní manažer Draků.

Že v záchranu už Šumperští nevěří, dokazuje i fakt, že nedlouho po konci utkání s Berounem byl odvolán kouč Draků Svatopluk Číhal. „Ve zbývajících zápasech povedu jako trenér mužstvo já,“ informoval Kučera. Další personální změny se zatím nechystají. „V pondělí nastoupíme v Chrudimi zhruba ve stejném složení, v jakém jsme odehráli domácí duel s Berounem,“ konstatoval Kučera.

Prolomí Medvědi domácí neúspěchy?

V sobotním utkání hostí berounští hokejisté Chrudim, na kterou se jim v letošní sezoně nedaří. Ze tří vzájemných utkání Beroun vytěžil jediný bod, navíc soupeři vstřelil jen jeden gól. Nejprve Medvědi na své půdě utrpěli od Chrudimi debakl 0:4, pak si ze hřiště soupeře odvezli bod za porážku v prodloužení 1:2. V zatím posledním vzájemném utkání, které se hrálo před týdnem v Chrudimi, Medvědi neskórovali a nakonec prohráli 0:2. Rozhodně se tedy nejedná o oblíbeného soupeře.

V poslední době se také Berounským hokejistům příliš nedaří na domácí půdě. Je sice pravdou, že Medvědi pravidelně doma bodovali, jenže za poslední dva měsíce Beroun na domácí půdě zaznamenal pouhé dvě tříbodové výhry. Před Vánocemi nad Hradcem Králové a v lednu nad Třebíčí. Sobotní utkání začíná na berounském zimním stadionu v 17.30 hodin.

Tabulka:

1. Chrudim⋌48 17 3 ­0  8 20 131:149 65

2. Beroun⋌49 15 3 0 ­12 19 106:139 63

3. Šumperk⋌49 12 7 0 ­ 2 28 140:180 52

Otázkou zůstává, jestli se bude celá skupina play out dohrávat. Pokud Šumperk ztratí i teoretickou šanci na udržení, kluby se možná domluví a některé zápasy se nebudou hrát.