Diváci, kteří přišli na benešovský zimní stadion (a bylo jich 230), si parádní podívanou v utkání krajské hokejové ligy užili až do samostatných nájezdů. V základní hrací době viděli čtrnáct gólů, v nájezdech byli úspěšnější domácí Lvi, takže Králův Dvůr odjel s jednobodovým ziskem.

Třemi kanadskými body v jednom zápase se blýskl králodvorský útočník Ladislav Vlček. „Statistiky si doma nevedu, ale tři body jsem zaznamenal asi někdy před pěti lety. Tak mám zase na pět let vystaráno," usmíval se jeden z lídrů hostujícího celku.

Králův Dvůr se v Benešově ujal vedení právě Vlčkem po chybné rozehrávce benešovského obránce. „Gól jsem viděl dobře. Měl jsem to přímo z první řady," neztrácel humor jemu vlastní zkušený hokejista. Tím ale nastartoval nadstandardní přestřelku, ve které v prvním dějství ztratili hosté vedení v samém závěru, takže do kabin se šlo za stavu 3:3. „Je vždycky škoda, když soupeř vyrovná," krčil rameny Vlček.

Velká přestřelka v Benešově pokračovala až do samého závěru. Osm minut před koncem Králův Dvůr ještě vedl 7:6, ale vedení neudržel. „Vlastně mě to ani nepřekvapilo. Už je to několikátý zápas, kdy přijdeme o nějaký bod v samém závěru zápasu," netajil se Ladislav Vlček. „Začali jsme zodpovědně, dobře bruslili, ale opět nás srazila nějaká vyloučení a chybné přihrávky ve vlastní třetině. Každého soupeře ubruslíme, ale musíme hrát zodpovědně dozadu a disciplinovaně. Na samostatné nájezdy jsme si věřili," uvedl benešovský kouč Pavel Dvořák.

V nájezdech to sice k vítězství Královu Dvoru nevyšlo, ale bod ho definitivně posunul do play-off. Mohlo se tedy slavit. „Oslavy neproběhly, ty jsou v plánu až po posledním zápasu," krotil euforii Vlček.