Můžete popsat svoji trefu?

Jejich centr udělal chybu, když rozvážel puk jako poslední. Pak jsem čekal, co udělá brankář, ten se naštěstí brzy pohnul a mě se podařilo trefit volné místo.

Na začátku třetí třetiny jste inkasovali druhý gól, věřil jste ještě ve vítězství?

Věřil, protože do konce zápasu bylo ještě dost času. Ale o přestávce jsme si říkali, že nesmíme gól dostat a paradoxně jsme hned inkasovali. Naštěstí jsme to otočili. Ale Písek hrál velice dobře a vůbec to nebyl jednoduchý zápas.

Většina fanoušků asi očekávala klidnější vývoj zápasu, když přijel poslední tým tabulky.

Věděli jsme, že tam přišlo několik nových hráčů a tým hodně zkvalitnili. Počítali jsme s tím, že to nebude jednoduchý zápas, což se nakonec potvrdilo. Soupeře jsme ale určitě nepodcenili. Sami procházíme menší krizí, tak jsme rádi, že se nám podařilo ve třetí třetině vývoj zápasu otočit a vyhrát.

Právě v posledních zápasech jste se trochu trápili v koncovce, i dnes jste dvě třetiny nedali gól. Kde je chyba?

Jsme trochu nervózní. Často místo střely volíme ještě přihrávku. Navíc se nám finální přihrávka nedaří, jde většinou na brusle, na nohy a tím se o dobrou šanci sami připravíme.

Ani v početní výhodě jste se nemohli prosadit …

Chybí nám více klidu. Naštěstí se nám podařilo proměnit alespoň přesilovku pět na tři a tím jsme se vrátili do zápasu. To byl důležitý gól, protože, kdo nepromění přesilovku pět na tři, ten nemůže vyhrát.

Jihlava vám ukončila domácí neporazitelnost. Věříte, že jste s Pískem nastartovali další vítěznou sérii?

Snad jsme se vrátili na vítěznou vlnu a hlavně doma budeme vyhrávat.