Beroun – Olomouc 1:3

Po vyrovnaném úvodu dostali hosté k dispozici 98 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku. V ní předvedla Olomouc pořádný kolotoč, Přikryl ale famózně zneškodnil několik velkých šancí hostů. V 7. minutě sice Olomoučtí dotlačili puk do branky, ta ale byla posunutá a gól nemohl být uznán. Když domácí přestáli nápor hostů, sami v 10. minutě udeřili, když se v přesilovce lišácky zpoza branky prosadil Kafka. Ve zbytku první třetiny se hrál vcelku vyrovnaný hokej. Oba celky si vytvořily po jedné šanci. Černého sólo ovšem zlikvidoval skvěle chytající Přikryl a teč Švagrovského skončila na výstroji Žigárdyho.

Od začátku druhé třetiny měla Olomouc značně navrch. Šance Kucharczyka a Černého sice ještě Přikryl pochytal, ve 23. minutě ale bylo vyrovnáno. Davídek jel po chybě berounské obrany sám na branku a střelou mezi Přikrylovy betony poslal puk do branky. Vzápětí mohli jít ovšem domácí opět do vedení, jenže Novotný po brejku trefil tyč. Poté se hrálo dlouho jen na branku Medvědů. Přikryl ovšem doslova čaroval. Medvědi zahrozili jen ve 33. minutě, kdy Kafku skvěle vychytal Žigárdy. Zbytek zápasu již mírně připomínal bago. Puk měli na hokejkách víceméně jen hosté, kteří o svém vítězství rozhodli mezi 45. a 46. minutou, kdy dvakrát překonali jinak výtečného Přikryla. Nejprve potrestal chaos v berounském obranném pásmu Davídek a po 74 vteřinách zakončil střelou pod břevno Řípa. Medvědi se sice snažili zápas zdramatizovat, olomouckou branku ale víceméně neohrozili. Olomouc si zcela po právu odvezla všechny body.

Branky: 10. Kafka (Nedvěd, Cunik) – 23. Davídek (Mikel), 45. Davídek (Ministr), 46. Řípa (Mikšan). Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Rozhodčí: Zubzanda. Diváci: 300. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:2.

HC Berounští Medvědi: Přikryl – Cuník, Bolf, Braniš, Nedvěd, Vojta, Vošmik, Malý, Kafka, Švagrovský, Mrňa, Tvrzník, Vlček, Šinágl, Besser, Karpov, Luňák, Rudovský, Novotný, Kupec, Pavel

HC Olomouc: Žigárdy – Ministr, Mikšan, Davídek, Černý, Brančík, Čuřík, Paška, Řípa, Mikel, Ondrušek, Zbořil, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Bartoň, Lhotský, Haluza, Bordowski, Polodna, Kucharczyk

Ohlasy trenérů

David Volek (HC Berounští Medvědi): Soupeř byl dnes od začátku až do konce lepší. My jsme se tři čtvrtě zápasu úporně bránili, ale bohužel ve třetí třetině došlo k několika chybám, otevření obrany ve středním pásmu, z čehož pak pramenila druhá a třetí branka. My jsme dali gól v přesilovce, pak jsme měli šanci ve dvojnásobné početní výhodě a tu jsme nedali. To byly dnes víceméně naše jediné šance. Při hře pět na pět jsme si víceméně nevytvořili šanci.

Petr Fiala (HC Olomouc): My jsme chtěli vyhrát a to se nám povedlo. To je důležité. Měli jsme informace, že výsledek minulého utkání s Ústím byl pro domácí dost krutý, tak jsme věděli, že zápas nemůžeme podcenit. Je tu hodně mladých a bojovných hráčů, kterým ale chybí zkušenost, ta byla na naší straně, a to se v průběhu utkání ukázalo jako důležitá věc. Proto jsme také dnes zvítězili.