Vyššímu vítězství Olomouce zabránil jen Přikryl

Beroun/FOTO/– Medvědi ani ve druhém utkání sezony nedokázali bodovat. Tentokrát prohráli na své půdě s Olomoucí 1:3. Od vyšší porážky domácí celek uchránil skvělý výkon brankáře Přikryla.

16.9.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Kardoš

Beroun – Olomouc 1:3

Po vyrovnaném úvodu dostali hosté k dispozici 98 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku. V ní předvedla Olomouc pořádný kolotoč, Přikryl ale famózně zneškodnil několik velkých šancí hostů. V 7. minutě sice Olomoučtí dotlačili puk do branky, ta ale byla posunutá a gól nemohl být uznán. Když domácí přestáli nápor hostů, sami v 10. minutě udeřili, když se v přesilovce lišácky zpoza branky prosadil Kafka. Ve zbytku první třetiny se hrál vcelku vyrovnaný hokej. Oba celky si vytvořily po jedné šanci. Černého sólo ovšem zlikvidoval skvěle chytající Přikryl a teč Švagrovského skončila na výstroji Žigárdyho.

Od začátku druhé třetiny měla Olomouc značně navrch. Šance Kucharczyka a Černého sice ještě Přikryl pochytal, ve 23. minutě ale bylo vyrovnáno. Davídek jel po chybě berounské obrany sám na branku a střelou mezi Přikrylovy betony poslal puk do branky. Vzápětí mohli jít ovšem domácí opět do vedení, jenže Novotný po brejku trefil tyč. Poté se hrálo dlouho jen na branku Medvědů. Přikryl ovšem doslova čaroval. Medvědi zahrozili jen ve 33. minutě, kdy Kafku skvěle vychytal Žigárdy. Zbytek zápasu již mírně připomínal bago. Puk měli na hokejkách víceméně jen hosté, kteří o svém vítězství rozhodli mezi 45. a 46. minutou, kdy dvakrát překonali jinak výtečného Přikryla. Nejprve potrestal chaos v berounském obranném pásmu Davídek a po 74 vteřinách zakončil střelou pod břevno Řípa. Medvědi se sice snažili zápas zdramatizovat, olomouckou branku ale víceméně neohrozili. Olomouc si zcela po právu odvezla všechny body.

Branky: 10. Kafka (Nedvěd, Cunik) – 23. Davídek (Mikel), 45. Davídek (Ministr), 46. Řípa (Mikšan). Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Rozhodčí: Zubzanda. Diváci: 300. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:2.

HC Berounští Medvědi: Přikryl – Cuník, Bolf, Braniš, Nedvěd, Vojta, Vošmik, Malý, Kafka, Švagrovský, Mrňa, Tvrzník, Vlček, Šinágl, Besser, Karpov, Luňák, Rudovský, Novotný, Kupec, Pavel

HC Olomouc: Žigárdy – Ministr, Mikšan, Davídek, Černý, Brančík, Čuřík, Paška, Řípa, Mikel, Ondrušek, Zbořil, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Bartoň, Lhotský, Haluza, Bordowski, Polodna, Kucharczyk

Ohlasy trenérů

David Volek (HC Berounští Medvědi): Soupeř byl dnes od začátku až do konce lepší. My jsme se tři čtvrtě zápasu úporně bránili, ale bohužel ve třetí třetině došlo k několika chybám, otevření obrany ve středním pásmu, z čehož pak pramenila druhá a třetí branka. My jsme dali gól v přesilovce, pak jsme měli šanci ve dvojnásobné početní výhodě a tu jsme nedali. To byly dnes víceméně naše jediné šance. Při hře pět na pět jsme si víceméně nevytvořili šanci.

Petr Fiala (HC Olomouc): My jsme chtěli vyhrát a to se nám povedlo. To je důležité. Měli jsme informace, že výsledek minulého utkání s Ústím byl pro domácí dost krutý, tak jsme věděli, že zápas nemůžeme podcenit. Je tu hodně mladých a bojovných hráčů, kterým ale chybí zkušenost, ta byla na naší straně, a to se v průběhu utkání ukázalo jako důležitá věc. Proto jsme také dnes zvítězili.

Autor: Jan Vildmon

16.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 14 000 Kč Ostatní uklízeči a pomocníci ÚKLIDOVÍ PRACOVNÍCI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: ÚKLIDOVÍ PRACOVNÍCI - Místo výkonu práce: Hořovice. Doplňující informace: nástup možný ihned, pracovní doba 8 hodin/den - možnost domluvy na snížení úvazku, pozice je vhodná také pro důchodce, osoby zdravotně znevýhodněné a OZP, práce není fyzicky náročná, práce ve venkovním prostředí. Zaměstnanecké výhody: možnost zajištění ubytování. Kontakt: telefonicky.. Pracoviště: Stamal servis s.r.o. - hořovice, Masarykova, č.p. 1404, 268 01 Hořovice. Informace: Lenka Červenková, +420 607 850 426. Výroba - Ostatní strojírenští technici TECHNICI ODDĚLENÍ 22 000 Kč Ostatní strojírenští technici TECHNICI ODDĚLENÍ TECHNICKÉ DOKUMENTACE. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: TECHNICI ODDĚLENÍ TECHNICKÉ DOKUMENTACE - Místo výkonu práce: Hořovice. Náplň práce: vypracování technické a průvodní dokumentace výrobku, provádění změnového řízení technické dokumentace. Požadavky: dobrá znalost práce s PC (Ms Office), dobrá znalost českého jazyka (pravopis), znalost Aj / Nj (písemně i ústní formě), flexibilitu, spolehlivost, samostatnost, ŘP sk. B. Doplňující informace: mzda u SŠ absolventa od 18000,-Kč. Zaměstnanecké výhody: stravenky 100,-Kč, dovolená navíc, 3 dny zdravotního volna a další. Kontakt: emailem, telefonicky (od 7:00-15:30 hod.).. Pracoviště: Tedom a.s. - hořovice, Masarykova, č.p. 1436, 268 01 Hořovice. Informace: Luboš Kučera, +420 953 311 004. Výroba - Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě OSTATNÍ 12 500 Kč Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě OSTATNÍ POMOCNÍ PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OSTATNÍ POMOCNÍ PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ - Místo výkonu práce: Zdice. Doplňující informace: manuální práce, možnost práce i přesčas a víkendy. Směnnost: 1 směna / pružná pracovní doba. Požadavky: fyzicky namáhavá práce - odpovídající fyzický stav. Kontakt: emailem, telefonicky.. Pracoviště: Plutos stav s. r. o. zdice, Čs. armády, č.p. 664, 267 51 Zdice. Informace: Svitlana Klyuchivska, +420 733 609 696. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 8 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) KUCHAŘI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 8000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KUCHAŘI - Místo výkonu práce: Beroun. Požadavky: nutná praxe a víceletá zkušenost. Kontakt: telefonicky.. Pracoviště: Ladislav mešter - restaurace železná, 266 01 Beroun 1. Informace: Mešter, Machačová, +420 730 824 620.

Petr Podzemský (vlevo) byl několik let oporou divizního Králova Dvora.