Prvoligový zápas ve Znojmě přinesl několik zvratů a nakonec po šedesáti minutách skončil divokou remízou 6:6. Berounští hokejisté nakonec padli v samostatných nájezdech.

Znojmo – Beroun 7:6 sn

Medvědi vsadili na půdě Znojma na brejky a v první třetině se jim dařilo tuto taktiku skvěle uplatňovat. Hned v první minutě překonal Příkryla ve znojemské bráně Vlček. Znojmo sice celkově přestřílelo Medvědy v první třetině 16:7, jenže v koncovce se dařilo mnohem lépe hostům. Ve 12. minutě si vyjel od mantinelu Švagrovský a bylo to 0:2. Vzápětí se mohl prosadit Hašek, jeho střelu ale zastavila tyč. Medvědi se dočkali třetího gólu v 17. minutě, kdy v oslabení zvýšil na 0:3 Hertl. Vydařenou první třetinu hostům pokazil závěr, když v posledních vteřinách po velkém závaru inkasovali gól do šatny.

Do druhého dějství vlétli domácí jako uragán a po chvíli se prosadil znojemský kapitán Beroun. Na jeho gól odpověděl po chvilce Malý, jehož nahození skončilo za zády Přikryla – 2:4. Poté se ale hrálo dle not Orlů, kteří během deseti minut dokázali třemi góly otočit skóre na 5:4. Poté Medvědi odpověděli, když se o vyrovnání postaral Besser.

Ve třetím dějství již oba celky hrály více zezadu. Domácí Znojmo se dostalo do vedení, když v oslabení ujel berounské obraně Jiří Beroun a střelou z velké dálky vyhnal brankáře Furcha na střídačku. S přibývajícím časem se Medvědi začali více tlačit do útoku a v 57. minutě se dočkali vyrovnání, když střelu Rudovského tečoval Hašek – 6:6.

Poté již diváci gól neviděli, a to ani v prodloužení, a tak o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se prosadil jen domácí Trojan, který zajistil Orlům druhý bod.

„Dostali jsme gól dvacet vteřin před koncem první třetiny. Zdálo se, že to s týmem zamávalo a domácí poté otočili utkání. Jsme rádi za bod, protože Znojmo mělo hodně šancí a trestalo všechny naše chyby. V obraně nastoupil jediný zkušený hráč, jinak to byli samí mladí kluci,“ uvedl k utkání berounský asistent trenéra Jiří Doležal.

Branky: 20. Lattner (Jarůšek), 22. Beroun (Trojan, Říha), 24. Lattner (Klimeš), 30. Rachůnek, 35. Říha (Kolafa), 44. Beroun (Pláněk), rozh. nájezd Trojan - 1. Vlček (Švagrovský), 12. Švagrovský (Veselý, Vlček), 17. Hertl (Besser, Pavel), 23. Malý (Hašek), 36. Besser (Kupec), 57. Hašek (Rudovský). Rozhodčí: Kubeš - Guth, Rittich. Vyloučení: 2:4, navíc Novotný (BER) 10 minut. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 1442. Střely na branku: 49:29. Třetiny: 1:3, 4:2, 1:1.

HC Berounští Medvědi: Furch (44. Kareš) - Malý, Jebavý, Jelínek, Žovinec, Veselý, Višňák, Hertl - Besser, Novotný, Pavel - Rudovský, Hašek, Doležal - Kupec, Vlček, Švagrovský - Polák, Žalčík.