V Králově Dvoře hrajete obránce, jak těžký byl zápas s Velkými Popovicemi z pozice beka?

Zápas to nebyl vůbec jednoduchý, Popovice hrály velmi dobře, ale musím poděkovat klukům z útoku, kteří nám obráncům v tomto zápase hodně pomáhali s obrannou činností. Největší díky ale patří našemu brankáři, který předvedl znovu famózní výkon.

Vedli jste po první třetině 2:1, mohli jste tedy být spokojení?

Vcelku rychle jsme vstřelili první gól zásluhou našeho kapitána Jana Veselého, v druhé polovině třetiny jsme zvýšili po dorážce Ondry Šnaidaufa do prázdné brány na 2:0. Soupeř však dvanáct vteřin před koncem třetiny v přesilové hře snížil na 2:1, což nás dostalo před přestávkou trochu pod tlak.

Druhé dějství skončilo bez branek, měli jste nějakou šanci nebo spíše soupeř?

Myslím, že ve druhé třetině oba týmy zodpovědně bránily. My jsme si však několik šancí vytvořili, ale soupeřův gólman všechny pochytal. Popovice měly ve druhé třetině přesilovku pět na tři, díky naší obětavé hře a skvělým zákrokům brankáře nedokázali vsítit gól.

Třetí třetina byla hodně dramatická, nejprve jste navýšili náskok.

Ano, jako první jsme vsítili branku my, zásluhou Jana Vodičky. To nás trochu uklidnilo a od té doby jsme chtěli hrát co nejjednodušší hokej, hrát puky rychle z obranného pásma a kompaktně bránit. Soupeř asi osm minut před koncem snížil na 3:2, takovým náhodným gólem, kdy hráč nahazoval kotouč zpoza brány a my jsme si ho sami vrazili do brány.

Pro Velké Popovice se v závěru otevřela cesta pro power-play.

Také bez brankáře hráli. Uzamkli nás asi na minutu a půl v našem pásmu. My však hráli, co jsme potřebovali. Drželi jsme soupeřovo útočníky po rozích, odkud moc gólů nepadá. Střely, které přišly, jsme zblokovali nebo je pochytal náš brankář.

Po zápase jste obdržel ocenění pro nejlepšího hráče. Jak tato myšlenka u vás v kabině vznikla a kolik vás to bude stát do klubové kasy?

Tuto myšlenku jsme přebrali od kolegů z Pittsburghu. V tomto klubu mají takovou tradici, kdy po vítězných zápasech v play-off si nejlepší hráči utkání předávají takovou vtipnou rytířskou helmu. My jsme si tuto tradici upravili, že si předáváme starou helmu značky ABC po každém vítězném zápase i v základní části, protože těch zápasů v krajském přeboru tolik není. Jsem zvědav, kolik mě to bude stát, ale snad dostanu nějakou studentskou slevu.

Myslíte, že začnete tabulkou krajské ligy stoupat nahoru?

Zápasů už není mnoho, já však doufám, že se odrazíme od tohoto utkání a v dalších zápasech získáme co nejvíc bodů. Tabulka je nabitá, a když to přeženu, tak jedním vyhraným zápasem můžeme jít pomalu do play-off a nebo naopak spadnout do baráže. Věřím, že nám Bůh pomůže, abychom se vyhnuli baráži. To je v tuto chvíli nejdůležitější.