V okresním derby se o postup do semifinále střetly celky Spartaku Žebrák a SKP Beroun. První zápas, který se hrál na půdě policistů, skončil remízou 3:3. Vítěz odvety měl tedy jistotu postupu do semifinále. Do druhého utkání vstoupil mnohem lépe Žebrák. Domácí hokejisté zahráli v prvním dějství velmi dobře a víceméně v něm utkání rozhodli. Zbylé dvě třetiny již byly vyrovnané. Žebrák nakonec vyhrál 8:5 a mohl tak před pěknou diváckou návštěvou slavit postup do semifinále. Za zmínku určitě stojí, že na vítězství Spartaku se čtyřmi brankami podílel Foltýn, na straně poražených se hattrickem blýskl Hipča.

Ačkoliv měly Hořovice B po prvním zápase velmi pěkně nakročeno k postupu, nakonec pro ně sezona skončila. V dramatickém utkání sice Hořovičtí vedli po prvním dějství 1:0, Solopysky ale ve druhé třetině zápas otočily. Třetí třetina přinesla gólovou přetahovanou, když se oba celky dvakrát prosadily. Nakonec Hořovice B prohrály 3:4 a o postupujícím tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se vice dařilo celku Solopysk, který se tak probojoval mezi nejlepší čtyři celky soutěže.

Odvetu zvládli na výbornou hokejisté HC Důl Kladno. Ti sice prohráli první zápas na půdě Obecnice 1:4, odveta se ale hrála v jejich režii. Kladenští po dvě třetiny dominovali a před třetím dějstvím svítil na tabuli stav 8:1. Obecnice dokázala v závěrečné dvacetiminutovce třemi góly jen snížit porážku na 8:4. I zde tedy nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy. Šťastnější nakonec byli kladenští hokejisté, kteří vyhráli nájezdy 2:1 a v semifinále se střetnou se Žebrákem.

V posledním nezmiňovaném čtvrtfinále hostila Příbram celek Černošic B. V prvním utkání vyhrály Černošice B 3:0 a pokud chtěli Příbramští pomýšlet alespoň na nájezdovou loterii, museli vyhrát. Jenže začátek se domácím vůbec nepovedl a černošické béčko po deseti minutách vedlo 3:0. Příbramští ovšem zabojovali a před polovinou zápasu již byl stav vyrovnaný 3:3. Jenže pak domácí doplatili na nedisciplinovanost a Černošice v početních výhodách trestaly. Před závěrečným dějstvím byl stav 3:6. Domácí pak vrhli všechny síly do útoku a dokázali snížit na 5:6, více jim ale hosté nedovolili. Mezi nejlepší čtyři celky se tedy podívají Černošice B.

Výsledky: Spartak Žebrák – SKP Beroun 8:5, branky: Foltýn 4, Heger K., Urban, Jícha, Mencl – Hipča 3, Ksandr Jakub, Longauer. Třetiny: 5:2, 2:2, 1:1. Vyloučení: 5:6. Rozhodčí: Kučera – Karda, Bernard. Diváci: 130. Příbram 99 – SK Černošice B 5:6, branky: Valčík, Dragoun, Staňo, Lukšan – Slapnička 2, Záhorský 2, Matějíčka, Kutina P. Třetiny: 2:3, 1:3, 2:0. HC Důl Kladno – Slavoj Obecnice 8:4 na nájezdy 2:1, branky: Štechmiler 3, Karas 3, Ogurčák, Koubek – Hochmann, Veselý, Havlíček. Třetiny: 4:1, 4:0, 0:3. Sokol Solopysky – Cvočkaři Hořovice B 4:3, na nájezdy 2:0. Třetiny: 0:1, 2:0, 2:2.

První zápasy semifinále jsou na programu o nadcházejícím víkendu. Hokejisté Žebráku se vydají na půdu Kladna a Černošice B přivítají Solopysky. O přesných termínech zápasů vás budeme informovat v průběhu týdne.