Před odvetou byli hokejisté Žebráku v pozici jasného favorita. Nasvědčoval o tom výsledek prvního semifinále, ve kterém Spartak deklasoval soupeře na jeho půdě 9:2. Ve druhém zápase ale bylo vše jinak, i když Žebrák nebyl daleko od přímého postupu. Nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy.

Žebrák - Kladno 2:3 na nájezdy 2:1

Hosté se v odvetě proti prvnímu střetnutí výrazně zlepšili a předváděli dobrý kolektivní výkon. Navíc kladenští měli oporu v dobře chytajícím brankáři Kimličkovi. Ani Žebrák nehrál špatně, k vidění byl vcelku vyrovnaný boj dobré kvality. V prvním dějství měly oba celky několik velkých šancí, brankáři se ale překonávali.

Druhá třetina přinesla dva góly Kladna. Domácí se snažili odpovědět, na výborného Kimličku ale ve druhé třetině recept nenašli.

Kladno tedy šlo do třetí třetiny s vedením 2:0. Žebrák ovšem prokázal svou kvalitu a po brankách Urbana a Bělského se Spartak dočkal vyrovnání na 2:2. Tento výsledek by posunul do finále Žebrák. Hokejisté Spartaku se snažili hlídat remízu, jenže v poslední minutě Kladno strhlo vedení na svou stranu a nakonec vyhrálo odvetu 3:2.

O postupujícím do finále nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy. Kladenští hokejisté sice v letošním play-off již jednou nájezdovou loterii zvládli, když postoupili ve čtvrtfinále přes Obecnici, tentokrát se ale radoval Žebrák. Vítěznou branku vstřelil v nájezdech Rambousek. Hokejisté Spartaku Žebrák, kteří vyhráli loňský ročník meziokresního přeboru, tak mohou o nadcházejícím víkendu své prvenství obhájit.

Branky: Bělský, Urban, rozh. nájezd Rambousek - Štechmiler 2, Koubek. Vyloučení: 13:13. Rozhodčí: Kensek, Větrovský, Bernard. Diváci: 90. Třetiny: 0:0, 0:2, 2:1.

Žebrák: Miler - Jícha, Kroc, Urban, Vokáč, Foltýn, Belda, Heger K., Kučera, Rambousek, Bělský, Hájek, Heger M., Špička, Kundrát, Průša.

Kladno: Kimlička - Heller, Poljakov, Andrejsek, Dudáček, Koubek, Chvojka, Hoffman, Krása, Karas, Drož, Štechmiler, Michálek, Kadubec, Chýský, Pokorný, Ogurčák, Heřman, Braun, Zavázal, Novotný.

Ve druhém semifinále se utkaly celky Černošic B a Solopysk. V prvním utkání vyhráli Tygři z Černošic, kteří přetlačili soupeře 3:2. V odvetě to dlouho vypadalo, že o postupujícím budou rozhodovat nájezdy.

Solopysky - Černošice B 4:4

První dvě třetiny byli aktivnější hokejisté Solopysk, kteří se také dostali do dvoubrankového vedení. Pokud by Solopysky vyhrály, o postupujícím by rozhodovala nájezdová loterie. To se ale nestalo. Rezerva Černošic totiž předvedla ve třetím dějství kvalitní výkon a dvěma brankami nakonec dokázala vyrovnat stav na konečných 4:4. Remíza stačila Černošicím B k postupu do finále. Solopysky se střetnou s Kladnem o třetí místo.

Branky: Kovář 2, Moucha, Sládek - Záhorský 2, Slapnička, Kovařík. Třetiny: 2:1, 2:1, 0:2.

Černošice B: Němec - Kutina P., Šmigelský, Horn, Veverka, Hurka - Kovařík, Sem, Filip, Matějíčka, Pařík, Slapnička, Hofmeister, Záhorský, Nácovský.

Finále i zápas o třetí místo se odehrají na berounském zimním stadionu v sobotu 19. března. Nejprve se od 13 hodin odehraje utkání o třetí místo HC Důl Kladno - Sokol Solopysky a od 15.30 hodin je na programu finále Spartak Žebrák - SK Černošice B.