Do utkání lépe vstoupili domácí hokejisté. "Myslím si, že v prvních pěti minutách jsme byli lepší a měli jsme více ze hry. Pak se hra vyrovnala," uvedl berounský trenér Richard Žemlička. Podobný náhled na úvodní dějství měl i hostující trenér. "V první třetině měli trochu navrch domácí, kdy dvěma přesilovými hrami nás dostali pod tlak, byli prostě v první třetině aktivnější," poznamenal trenér Milan Černý. Diváci v první třetině příliš velkých šancí neviděli, určitě ale stojí za zmínku ta z 19. minuty, kdy dostal hostující Vala puk před odkrytou klec, jeho střelu mířící pod břevno ale neuvěřitelným zákrokem zneškodnil berounský brankář Furch.

Ve druhém dějství měli opticky navrch hosté z Benátek. "Před druhou třetinou jsme hráče upozorňovali, že jsme měli dvě přesilovky a soupeř žádnou. Paradoxně v šesté minutě jsme pak měli tři vyloučené. Byli jsme vlastně celou třetinu pod tlakem díky přesilovkám," uvedl Žemlička. Medvědi nakonec vyfasovali ve druhé dvacetiminutovce šest dvouminutových trestů, hosté ale v početních výhodách neuspěli. "Ve druhé třetině jsme nejen přesilovými hrami dostali domácí pod tlak. Měli jsme tam zápas rozhodnout," má jasno trenér Benátek Černý.

V závěru druhé třetiny pak atmosféru vyostřil několika spornými vyloučeními rozhodčí Vampola. "Rozhodčí oboustranně nebyl moc přesvědčivý," podotkl trenér Benátek. Po dvou třetinách svítil na tabuli stále stav 0:0. "Náš největší problém byl, že jsme po pěti třetinách od začátku sezony nedali gól. Díky tomu jsme byli při zakončení nervózní," zmínil Richard Žemlička.

Důvod, proč diváci čekali v sobotu tak dlouho na gól nabídl trenér hostů. "Potkaly se dva mladé mančafty. Myslím si, že tam bylo plno nasazení, bojovnosti a fyzického hokeje. Trošku tam ale chyběl z obou stran klid v zakončení," dodal trenér Černý. Na bezbrankovém stavu ale měli podíl i oba brankáři, kteří podali v zápase výborné výkony. O vítězi se nakonec rozhodlo ve třetí třetině. Nejprve mohli jít do vedení hosté, kteří ale dvojnásobnou přesilovku neproměnili. Deset minut před koncem utkání pak byli v rozmezí šestnácti vteřin vyloučeni dva hráči Benátek a Medvědi přesilovku pět na tři proměnili, když v 52. minutě Vlček tečoval střelu obránce Nedvěda. "Ve třetí třetině se hra srovnala. Dali jsme gól v přesilovce pět na tři, to by se mělo dávat, a tím jsme utkání rozhodli," uvedl berounský trenér Žemlička.

V tom, že zápas rozhodly početní převahy, má jasno i trenér Benátek. "Ve třetí třetině rozhodla přesilová hra pět na tři. My jsme v ní nedokázali dát gól, domácím se to povedlo," poznamenal Milan Černý. Medvědi po vedoucím gólu hodně ožili a mohli své vedení navýšit. "Naštěstí se nám podařilo gól dát a mužstvo to nastartovalo jak v tomto utkání, tak doufejme i do dalších zápasů," podotkl Žemlička.

Několik šancí ale domácí v závěru neproměnili a neuspěl ani Karpov při trestém střílení v 59. minutě. Pojistku tak Medvědi přidali až půl minuty před koncem, když hosté sáhli ke hře bez brankáře. Beroun nakonec vyhrál 2:0, brankář Dominik Furch skvělým výkonem vychytal první nulu v berounském dresu. "Kdybych měl zvolit nejlepšího hráče utkání, zvolil bych určitě Dominika Furcha, který nás několikrát podržel," dodal na závěr trenér Žemlička.