18. prosince to byla na kladenském ČEZ stadionu velká sláva. Na jednom ledě se sešly velké hokejové hvězdy v čele s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem, aby se spolu utkaly v exhibičním utkání Poldi Kladno versus Rytíři Kladno. Téměř tři tisícovky diváků tehdy sledovaly vítězství Rytířů v poměru 6:3, když se dvakrát trefili Tomáš Horna a Martin Frolík, které doplnili Vítězslav Bílek a stále hrající Jágr.

Na straně hokejistů Poldi se prosadili Václav Eiselt, Patrik Eliáš a Libor Procházka. Právě jejich originální dresy si nyní fanoušci budou moci odnést domů. Ve čtvrtek v 10 hodin totiž odstartuje aukce hraných dresů ze zmiňovaného exhibičního utkání. K mání budou všechny trikoty z krásné zlaté sady s paní Poldi na hrudi.

Hokejová exhibice legenda Kladna. Jaromír Jágra Otakar Vejvoda
Obrazem: Hokejová exhibice legend v Kladně: trefil se i Jágr

„V posledních dnech přibývaly dotazy od fanoušků, jestli a případně kdy půjdou do aukce zlaté dresy z prosincové exhibice. Proto věříme, že o ně bude podobný zájem, jako byl u nedávné aukce "devadesátkové" sady Poldi,“ přeje si Lukáš Jůdl, tiskový mluvčí Rytířů. Právě nedávná aukce byla důvodem, proč se zlaté dresy draží až nyní. „Nechtěli jsme, aby se obě aukce termínově tloukly, proto tento měsíční odstup,“ dodal.

Jaké dresy budou k mání?
Martin Chlad, Miroslav Kopřiva – Libor Procházka, Jan Kruliš, Petr Kuda, Martin Ančička, Patrik Eliáš, Pavel Patera, Otakar Vejvoda mladší, Jiří Burger, Zdeněk Nedvěd, Tomáš Placatka, Václav Eiselt, Josef Zajíc, Václav Skuhravý, Milan Ruchař, Zdeněk Hrabě mladší a Jiří Kameš (hrál s číslem 8 bez jmenovky).

Kladno v retro dresech se znakem paní Poldi hostilo Plzeň.  Zleva Kubík Plekanec a Beran
O dresy Poldi byl extrémní zájem, Rytíři vybrali pro nadaci přes půl milionu

Právě ve zmiňované replice dresů z 90. let nastoupili Rytíři na začátku roku do extraligového utkání proti Plzni a z následné aukce vytěžili přes půl milionu korun! Jednalo se o vůbec nejvyšší zisk z jedné aukce v historii klubu.

Jen za samotnou uniformu Jaromíra Jágra zaplatil vítěz přes 185 tisíc, kapitán Tomáš Plekanec se přehoupl přes 53 tisíc a mladý reprezentant Jiří Ticháček se vyšplhal na téměř 27 tisíc. K utkání přitom vůbec nenastoupil, protože v té době si plnil povinnosti s národním týmem do dvaceti let.

Jaký zájem bude o hrané dresy legend, které na domácím i světovém hokejovém poli tolik dosáhly? Samotná aukce zlatých Poldi dresů poběží na webu SportovniAukce.cz do čtvrtka 23. února do 19 hodin. Vyvolávací částka je tisíc korun a výtěžek poputuje na konto klubové nadace Knights Foundation.

Rakovník s přehledem ovládne skupinu Sever.
Krajská liga: O vítězích skupin je jasno, kdo bude nejlepší z druhých týmů?