Mluvčí středočeské policie Michaela Richterová sdělila, že nehoda se stala před 23. hodinou a vůz Volkswagen řídil pětadvacetiletý muž ve směru od Koněprus na Beroun. „Při průjezdu levotočivou zatáčkou před Koledníkem pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost a při vyhýbání se protijedoucímu vozidlu dostal smyk, přední částí narazil do stromu, poté se několikrát přetočil přes střechu a zůstal na poli. Ke střetu s protijedoucím vozidlem nedošlo,“ popsala.

Řidič i sedmatřicetiletý spolujezdec utrpěli zranění. „Dvě osoby se středně těžkým zraněním jsme převezli do Nemocnice Hořovice. Jedna měla pohmožděnou hlavu, druhá břicho,“ sdělil mluvčí středočeské záchranky Marek Hylebrant.

Havarovali u Koledníku. Z místa zranění utekli | Video: Hájíčková Jana

Navzdory tomu ale ještě před tím oba muži od dopravní nehody utekli, posléze však byli vypátráni hlídkou policistů. Ti vyzvali řidiče k dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní. Pozitivní však byl test na drogy, konkrétně na THC.

„Policisté navíc zjistili, že vozidlo nemá platnou technickou prohlídku, která skončila v květnu 2023. Na vozidle také nebylo sjednáno pojištění odpovědnosti, což je povinné,“ dodala Richterová.

Nyní je případ v šetření. „Čekáme na výsledky z odběru krve, které provedli ještě v noci v Nemocnici Hořovice. Pak je možné, že věc překvalifikujeme na trestný čin. Zatím je to vedeno jako přestupek v dopravě,“ potvrdila Richterová.