Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

16.10.2017

Marta Kubišová se rozloučí i s Berounskem

Hořovice /ROZHOVOR, FOTOGALRIE/ - Marta Kubišová, kterou po nucené pauze opět rozezpívala sametová revoluce, se nyní dobrovolně loučí při příležitosti svého životního jubilea s pěveckou kariérou.

10.10.2017

V Berouně začal mezinárodní hudební festival

Beroun - Právě dnes, tedy v úterý 10. října, začal v Berouně 35. ročník hudebního festivalu Talichův Beroun. 

4.10.2017

Hudební festival Talichův Beroun začíná v neděli

Beroun – Do zahájení hudebního festivalu Talichův Beroun zbývá pár dnů. Letos vstupuje do své 35. sezóny. Podzim a společenský život v Berouně je tak bez nadsázky už po několik desetiletí spojen s Talichovým Berounem.

3.10.2017

V městské galerii vystavují fotografové

Beroun - V Holandském domě v pondělí začala už druhá letošní výstava fotografií členů Fotoklubu Beroun. Jak se již stalo každoroční podzimní tradicí, je tato fotografická přehlídka tematická. 

29.9.2017

OBRAZEM: Taneční v Berouně pokračují přípravou na prodlouženou

Beroun - V pátek večer pokračovaly další taneční kurzy mládeže v Berouně. Vede je zde už přes dvacet let Romana Chvátalová. Mladí tanečníci v pátek absolvovali běžnou tříhodinovou lekci, která bude zároveň přípravou na svátečnější večer. První pátek v říjnu je totiž čeká prodloužená, při které si budou moci účastníci kurzů zatančit se svými rodiči.

28.9.2017

Muzikál Noc na Karlštejně završí pod Karlštejnem 12 vyprodaných ročníků

Karlštejn – Císař „přenocuje“ v Karlštejně. Ve čtvrtek na to upozornil Miloslav Frýdl z tvůrčího týmu původního poberounského muzikálu Noc na Karlštejně, který k regionu patří málem tak neodmyslitelně, jako samotný Karlštejn; hraje se již dvanáctou sezonu. V sobotu se v Karlštejně odehraje letošní derniéra – a ne ledajaká. S Václavem Vydrou v hlavní roli!

AKTUALIZOVÁNO
26.9.2017

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe

Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.

25.9.2017

Na literárním večeru vystoupí Otomar Dvořák

Beroun - V Městském informačním centru Beroun v úterý pokračují Hudebně literární večery Stranou. Večer se na něm od 17.30 hodin představí návštěvníkům Otomar Dvořák. 

25.9.2017

OBRAZEM: V Nižboru uctili výročí T.G.Masaryka koncertem

Nižbor - Čtrnáctého září 2017 uplynulo osmdesát let od smrti našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka a k tomuto výročí připravila obec Nižbor nejen pro své občany jedinečný kulturní zážitek v podobě pásma Hudba v myšlenkách Masarykových. 

25.9.2017

Dostal šek na 100 tisíc, hned se rozdělil s mladším bratrancem

Beroun /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Slzy v očích, radost a rap. Tak vypadalo předání šeku na 100 tisíc rodině dvacetiletého Radka z Bělé pod Bezdězem. Ten od narození trpí smrtelnou nemocí – svalovou dystrofií.

AKTUALIZOVÁNO
25.9.2017

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

24.9.2017

Dobrovolní hasiči se účastnili kurzu zaměřeného na nehody

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - Pro čtyři jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí ze Středočeského kraje byla sobota závěrečným dnem, kdy úspěšně absolvovaly specializační kurz pro dobrovolné hasiče zaměřený na vyprošťování osob u dopravních nehod, který za velkého zájmu a s fotoaparátem zachycoval senátor a místostarosta města Králův Dvůr Jiří Oberfalzer.

22.9.2017

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Praha /ROZHOVOR/ – Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený tvrdí, že jeho pracovní zápřah nemá dobrý vliv na jeho zdraví. Proto se rozhodl zvolnit, více si vybírat koncertní místa. Když se ale s ním bavíte, říkáte si, jak to muselo vypadat, než zvolnil. Chrlí ze sebe jednu myšlenku za druhou, jeden projekt za druhým. A to si jistě ještě mnohé nápady schovává na příště. Jeho život posledních týdnů zasáhly dvě události. Jednak si po dlouhých letech dopřál s manželkou společnou dovolenou u moře. A pak jeho dcera Julie získala třetí místo na prestižní houslové soutěži. O tom všem jsme si povídali.

20.9.2017

Knihu o Tetíně a Ludmile vymysleli jeskyňáři

Tetín – O obci Tetín vyšla další zajímavá kniha nazvaná Tetín svaté Ludmily. Kniha Václava Cílka, Martina Majera a Radoslavy Schmelzové se před pár dny dočkala slavnostní požehnání od římskokatolického duchovního a pomocného biskupa pražského Václava Malého.

20.9.2017

V muzeu vystaví opuštěné psy a kočky

Karlštejn - V Muzeu betlémů v Karlštejně se 7. října uskuteční tradiční podzimní umísťovací výstava opuštěných koček. Pořádá ji občanské sdružení Podbrdsko už od roku 2013.  

20.9.2017

Modrý Beroun bude o Santorini

Beroun - V pivovaru Berounský medvěd se ve středu 20. září uskuteční další v pořadí už šestý cestovatelský večer Modrýho Berouna. 

19.9.2017

Hvězdárna Žebrák láká na Astrologický den

Žebrák – Hvězdárna Žebrák pořádá dne 5. října unikátní Astronomický den. První část programu Hvězdárna dětem je zaměřena na zvídavé dětské duše.

19.9.2017

Muzeum berounské keramiky představilo dílo Evy Roučky

Beroun /FOTOGALERIE/ – V Muzeu keramiky v Berouně vystavuje své sochy designérka a sochařka Eva Roučka. Výtvarnice, která v Berouně vystavuje, má velmi zajímavý život. Česko-francouzská výtvarnice Eva Roučky, se narodila před 63 roky v Plzni. Navzdory kádrování se dostala do Prahy na UMPRUM.

15.9.2017

KRÁTCE: Jubilejní divadelní přehlídka Erbenův Žebrák začne Sborovnou

Berounsko - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Berounska. 

14.9.2017

OBRAZEM: Jiří Kreissl vystavuje po pěti letech v Berouně

Beroun - Ve středu zahájil v městské galerii svoji výstavu Cestami snů berounský výtvarník Jiří Kreissl. V Berouně vystavoval naposledy před pěti lety. V Městské galerie Beroun mohou návštěvníci jeho obrazy zhlédnout až do 13. října. 

14.9.2017

Háta přiveze do Berouna francouzskou komedii

Beroun - Obyvatelé Berouna i okolních obcí mohou dnes ve čtvrtek strávit příjemný večer. Do města přijede divadelní společnost Háta a s ní řada populárních a známých tváří divadelní i filmové scény. Ve francouzské komedii Byt na inzerát si v hlavních rolích zahraje Adéla Gondíková, Ivana Andrlová, Martin Zounar a další známí herci.

13.9.2017

Na zámku v Nižboru se připravují na ukončení sezony

Nižbor /FOTOGALERIE/ - S přicházejícím podzimem se blíží i oslava keltského svátku Samhain na zámku v obci Nižbor. Stejně jako jarní svátek Beltain, i Samhain patřil k významným keltským svátkům, které své stopy zanechaly i v naší kultuře.

13.9.2017

Známý bavič rozesměje hořovický kulturní dům

Berounsko – Ve Společenském domě Hořovice pobaví příznivce humoru oblíbený bavič Zdeněk Izer. Jeho vtipná show se v tomto kulturním zařízení uskuteční koncem září. Na návštěvníky Izerova představení, ve kterém bude účinkovat také jeho autokolektiv, čeká spousta dobrého i černého humoru, veselých scének a také zajímavého vyprávění.

13.9.2017

V Hořovicích vystoupí Marta Kubišová

Hořovice /FOTOGALERIE/ – Marta Kubišová, jedna z legend naší hudební scény se loučí se svou bohatou hudební kariérou a při té příležitosti navštíví také berounský region. Na podzim letošního roku vyjede na své poslední turné, které nese název Marta naposledy a jeden z posledních koncertů tohoto turné se uskuteční v Hořovicích.

12.9.2017

OBRAZEM: Hrnčířské trhy v Berouně

Beroun - Prohlédněte si fotografie z berounských Hrnčířských trhů, které pořídila Andrea Kalová. 

8.9.2017

OBRAZEM: V Žebráku vystavuje obrazy malířka Jana Vinterová

Beroun - Kulturní dům v královském městě Žebráku se stal výstavním domovem malířky Evy a její dcery fotografky Jany Vinterové. Vernisáž výstavy pod názvem Romantické toulky, která se konala ve středu 6. září, za hudebního doprovodu Josefa Cajthamla. 

2.9.2017

OBRAZEM: Posádky dračích lodí závodily na Berounce

Beroun - Závody dračích lodí, probouzení berounského draka s ohňostrojem, dětský den, lunapark Kaiser, půjčování paddleboardů, ale i festival malých pivovarů, koncertní show skupiny Las Vegas a mnoho dalšího.

31.8.2017

Králodvorské kulturní léto přilákalo tisíce návštěvníků

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - Kulturní léto na zámku v Králově Dvoře skončilo. Jeho program si nenechaly ujít tisíce lidí z Králova Dvora a okolí. Postupně návštěvníkům nabídl pestrou škálu hudebních žánrů i doprovodných akcí. V areálu zámku začal různorodý program kulturního léta už 10. června, kdy Králův Dvůr rozduněl metalový večer.

31.8.2017

Marta Kubišová zazpívá ve společenském domě

Hořovice /FOTOGALERIE/ – Marta Kubišová, jedna z legend naší hudební scény se loučí se svou bohatou hudební kariérou a při té příležitosti navštíví také berounský region. Na podzim letošního roku vyjede na své poslední turné, které nese název Marta naposledy a jeden z posledních koncertů tohoto turné se uskuteční v Hořovicích.

29.8.2017

Hořovice chystají tradiční cibulový jarmark

Hořovice /FOTOGALERIE/ – Tradiční cibulový jarmark se letos uskuteční opět první říjnovou sobotu v Hořovicích. Hořovičtí zahrádkáři ho pořádají 7. října. Cibulový jarmark,jehož hlavní postavou, nikoliv však jedinou, bude cibule se koná nejen na zámku, ale i na náměstí a v ulicích a kulturních zařízeních města.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení