VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

21.5.2018

ZUŠ Open rozezní sály i náměstí

Střední Čechy – Ve čtvrtek se ve 330 městech a obcích republiky uskuteční II. ročník happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open. Kromě patronky festivalupěvkyně Magdaleny Kožené, akci podpoří režisérka Alice Nellis, violoncellista Jiřího Bárty, dirigenta a houslisty Jana Talicha a dalších.

11.5.2018

Kamila Havlíková vystavuje své obrazy v Hořovicích

Hořovice /FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtek 10. května byla v hořovické Galerii Starý zámek uvedena nová výstava malířky Kamily Havlíkové. Výstava nese název Sedm podob a souvisí s jednotlivým rozmístěním obrazů a skic, jež jsou rozděleny do sedmi samostatných prostorů vždy propojených jedním tématem. 

28.4.2018

OBRAZEM: V Muzeu Českého krasu vystavují berounští fotorici

Beroun – V Muzeu Českého krasu byla v sobotu slavnostně zahájena vernisáž výstavy fotografií Berounských fotoriků. Výstava nazvaná Fotorici 2018 – Hudba představuje dílo několik známých fotografů berounského regionu. Na vernisáži zahrála a zazpívala Šárka Pexová.

28.4.2018

OBRAZEM: Oslava keltského svátku přilákala do Nižbora davy lidí

Nižbor - Ústav archeologické památkové péče středních Čech v sobotu zahájil letošní sezonu v Informačním centru Keltů v objektu zámku Nižbor. Už tradičně ho odstartovala oslava keltského svátku Beltain.

26.4.2018

KULTURA: komedie v Žebráku a pochod podle pověsti

Berounsko - Přinášíme vám zajímavé tipy, kam se v nejbližší době vydat za kulturou. 

25.4.2018

Ochotníci z Nučic vystoupili ve Zdicích

Zdice – V úterý 26. dubna odehrál divadelní spolek ŽUMPA od 19 hodin ve Společenském domě Zdice představení Davida Draxlera Tajné dveře.

21.4.2018

OBRAZEM: Josef Fousek vystoupil v sále společenského domu ve Zdicích

Zdice - Zábavné vyprávění populárního písničkáře a humoristy Josefa Fouska přilákalo do společenského domu plné hlediště. Společně s Josefem Fouskem vystoupil na jevišti také jeho kamarád Zdeněk Vrba. 

14.4.2018

OBRAZEM: Johnny Cash má v Berouně pamětní desku

Beroun - Ve čtvrtek zněla centrem Berouna country muzika. V rámci Modrého Berouna se vzpomínalo na návštěvu populárního zpěváka Johnnyho Cashe. Ten měl do Berouna zavítat 12. dubna roku 1978.

9.4.2018

Pro mimořádný festival chystají radní vysokou podporu

Střední Čechy – Čtyřmi miliony korun – stejnou částkou jako v loňském roce – hodlají středočeští radní podpořit uspořádání festivalu filmové hudby a multimédií nazvaného Soundtrack Poděbrady, jehož první ročník se loni uskutečnil na sklonku prázdnin. Stejné to bude i letos; festivalový program je rozvržen na poslední „prázdninový“ víkend: od 30. srpna do 2. září.

29.3.2018

Berounský výtvarník Karel Souček slaví 80tiny výstavou

Beroun /FOTOGALERIE/ – V Městské galerii Beroun je nová výstava. Své obrazy zde vystavuje známý berounský výtvarník Karel Souček.

27.3.2018

Známý berounský výtvarník vystavuje obrazy

Beroun – V Městské galerii Beroun ve středu vernisáží zahájí svoji výstavu známý berounský rodák a patriot výtvarník Karel Souček.

27.3.2018

Kraj chce podpořit kulturu, za kterou lidi i doveze

Střední Čechy – Divadelní představení, muzika i uspořádání krajských dnů lidové architektury. To jsou kulturní aktivity, které si podle mínění středočeských radních zasluhují podporu. V pondělí rada navrhla zastupitelům, aby uvolnili dohromady 5,6 milionu korun.

26.3.2018

KRÁTCE: V Berouně je charitativní koncert

Beroun – Farní charita Beroun pořádá v úterý 27. března svůj 1. benefiční koncert pro Dobrou vůli. Koncert zahaju-je oslavy 25. výročí Charity Beroun působící v regionu v oblasti sociálních služeb.

22.3.2018

Beroun rozdělil kulturní dotace na letošní rok

Beroun – Zastupitelé Berouna schválili na svém posledním zasedání kulturní granty na letošní rok v celkové výši 1400 tisíc korun a na rok 2019 v celkové výši 179 200 korun. „Žádost o dotaci na kulturní činnost si na letošní rok podalo celkem 30 subjektů. Sedm jich využilo možnost a požádali také o víceletou dotaci,“ uvedl starosta Berouna Ivan Kůs s tím, že celková výše požadovaných dotací na kulturní činnost v letošním roce byla ve výši přesahující dva miliony korun. Z toho bylo požádáno 250 tisíc korun na víceleté dotace. „Na letošní rok jsme schválili rozdělit dotace v celkové výši 1,4 milionu korun,“ vysvětlil Ivan Kůs.

21.3.2018

Králův Dvůr investuje do kultury sta tisíce korun

Králův Dvůr – V rámci letošního Kulturního léta v Králově Dvoře a společenských akcí čeká obyvatele města v letošním roce velmi pestrá nabídka koncertů, akcí pro děti i dospělé a také letního promítání filmů. Přípravy programu v těchto dnech vrcholí. „V letošním roce se budou opět přidělovat programové dotace v oblasti sportu na celoroční činnost a individuální dotace na podporu jednotlivých akcí. Zastupitelstvo města na ně už v loňském roce schválilo částku v rekordní výši tři miliony korun. V rámci kultury je částka 300 tisíc korun na podporu individuálních žádostí,“ upozornil místostarosta Králova Dvora JosefAntoniv.

20.3.2018

Kraj chce koupit 14 výtvarných děl. Vybírá podle dotace

Střední Čechy – Nakupovat moderní umění se chystá středočeské hejtmanství. Pomýšlí na pořízení 14 děl v celkové ceně 1,6 milionu korun. Nejde však o kulturní povznesení kanceláří ani jiných prostor na krajském úřadě v Praze. Mělo by se jednat o nákup pro Kutnou Horu. Pro GASK – Galerii Středočeského kraje – v tamější jezuitské koleji, která v historických prostorách prezentuje bohatství svých sbírek výtvarného umění 20. a 21. století. Počítá se navíc s tím, že na obohacení kolekce GASK bude prostřednictvím ministerstva kultury možno získat významný příspěvek z evropských fondů.

18.3.2018

OBRAZEM: O jubilejní ples Králova Dvora byl velký zájem

Králův Dvůr - O jubilejní patnáctý ročník Městského plesu v Králově Dvoře, který se v sobotu konal v sále místní Sokolovny, byl veliký zájem. Než se stačili potencionální zájemci pořádně rozkoukat, už byly lístky vyprodané.

18.3.2018

OBRAZEM: Jubilejní ročník Poncarových Zdic návštěvníky potěšil

Zdice - Jubilejní 20. ročník koncertu Poncarovy Zdice letos hostil Moravanku Jana Slabáka. Jako host zazpíval ve Společenském domě v sobotu odpoledne Vratislav Velek. Návštěvníky akce provázel sobotním odpolednem moderátor Karel Vydra. Akci už tradičně pořádá město Zdice společně s místním kulturním klubem.

11.3.2018

OBRAZEM: V Žebráku měli velikonoční jarmark

Žebrák - Velikonoční jarmark, který se v sobotu konal v Kulturním klubu Žebrák, přilákal desítky návštěvníků. Kromě různorodého velikonočního zboží, pletených ozdob a oblečení a jiných dekorativních věcí si z něho mohli návštěvníci odnést i šperky, kabelky i čepice. 

11.3.2018

OBRAZEM: V Tlustici ženy slavily MDŽ

Tlustice - Chlebíčky, dortíky, káva, hudba a dobrá nálada provázely sobotní oslavu Mezinárodního dne žen v obci Tlustice. Menší oslavu pro místní ženy zde připravila základní organizace KSČM.

8.3.2018

Myslivci oslaví apríla s dechovkou

Broumy – Členové mysliveckého spolku Oupoř Broumy pořádají 14. dubna od 19 hodin kulturní společenskou akci Aprílové posezení s Doubravankou.

7.3.2018

Muzeum keramiky oslavilo třetí výročí výstavou

Beroun - V pořadí již devatenáctou výstavu pro své návštěvníky připravilo Berounské muzeum keramiky. Jejím hlavním aktérem je tentokrát Václav Dyntar, keramik, sochař i filozof. Výstava s názvem Ze ze Mě představuje několik jeho děl, která názorně představují to, o co mu v jeho díle jde, tedy: spojit užitnou funkci s myšlenkou a dosáhnout ve svých velkých instalací nejen působivé realizace, ale i vzbuzení emoce a názoru.

6.3.2018

V městské galerii vystavuje Fotoklub Beroun

Beroun /FOTOGALERIE/ - V galerii Holandského domu v Berouně nyní vystavuje jedenáct členů Fotoklubu Beroun. Jeho členská výstava představuje širokou škálu a záběr uměleckého zaměření - od aktu, přes sportovní a krajinnou, až k reportážní fotografii. Hyka, Dvořák, Nádvorník, Růžička, Šedivec nebo Malík, to je jen část jmen, která jsou známá především těm, co nelení a na výstavy Fotoklubu chodí.

6.3.2018

KRÁTCE: Zajděte si na klavírní koncert

Beroun - Základní a umělecké škola Václava Talicha v Berouně dnes pořádá další ze svých koncertů. Ten bude tentokrát v režii klavírního oddělení. Úterní koncert začíná v 18 hodin v klavírním oddělení umělecké školy. Základní umělecká škola Václava Talicha v Berouně je určena pro 760 žáků se zaměřením na výuku hudebních, výtvarných a tanečních oborů. V roce 1939 měl hudební ústav v Berouně pouze 18 žáků.

4.3.2018

OBRAZEM: V Domově důchodců je nová výstava

Beroun – V Domově seniorů TGM v Berouně je nová výstava nazvaná Příběhy lesa a Neviditelný lidský svět. Zájemci si ji mohou prohlédnout až do 10. června každý den od 7 do 19 hodin. Na zajištění výstavy fotografií se podíleli také pracovníci Muzea Českého krasu Berouna a členové Fotoklubu Beroun. Výstava se uskutečnila pod záštitou starosty Berouna Ivana Kůse. Její vernisáž si nenechali ujít také obyvatelé berounského domova důchodců.

4.3.2018

OBRAZEM: Ples města Berouna byl ve stylu Retro

Beroun - Úžasná atmosféra i zábava. Tak hodnotili sobotní návštěvníci berounského kulturního domu Plzeňka letošní městský ples, který byl k uctění stého výroční založení republiky v duchu Retro. 

4.3.2018

Čerstvý táta myslí na pivo, hudbu a syna

Mladá Boleslav/Dolní Krupá /ROZHOVOR/ - Živí ho pivo. Hudba je jeho koníčkem. Hraje, zpívá, skládá, textuje. Dlouhé roky byl trenérem sportovního karate. Na začátku roku se mu v jeho 47 letech narodil první syn. Život se tak Luboši Odhánělovi z Dolní Krupé na Mnichovohradišťsku v okrese Mladá Boleslav poměrně razantně změnil.

2.3.2018

Herec Zdeněk Piškula: Seriál Lajna? Užil jsem si ho. Jiří Langmajer mi radil

Střední Čechy – Mladý Hrouzek. Dvě slova, která budou nadějného herce Zdeňka Piškulu provázet zřejmě už celý život. Právě on totiž ztvárnil jednu z hlavních postav hokejového seriálu Lajna, který výrazně oslovil sportovní příznivce v nedávné minulosti. Čím vším si při natáčení devatenáctiletý rodák z Prahy prošel? Jaký má vztah ke sportu? Nejen na to Zdeněk Piškula ochotně odpověděl v rozhovoru pro Deník.

1.3.2018

Karlštejn nabídne unikátní výstavu

Karlštejn - Hrad Karlštejn mohou od čtvrtka turisté navštívit už každý den kromě pondělí, a to od 9.30 do 16 hodin.

28.2.2018

Muzeum keramiky slaví výročí

Beroun - Ve čtvrtek 1. března oslaví Muzeum berounské keramiky své už třetí narozeniny. Výročí si připomene se svými příznivci vernisáží výstavy ZEzeMĚ spojenou s besedou s Václavem Dyntarem o zajímavé autorce M.C.Richards a knize CENTERING. 

22.2.2018

Votvírák přivítá Uhlíře, Farnou i Divokýho Billa

Milovice – Chinaski, Tata bojs, Mig 21, Ewa Farna, Horkýže Slíže či Jaroslav Uhlíř. To jsou některé taháky už 12. ročníku hudebního festivalu Votvírák, který tradičně otevírá letní sezónu na milovickém letišti. Ten se letos uskuteční o víkendu 15. až 17. června.

18.2.2018

OBRAZEM: Městský ples v Hořovicích se vydařil

Hořovice - Třetí městský ples města Hořovice se konal v sobotu v sále Společenského domu v Hořovicích. Hosty plesu uvítal starosta města Hořovice Jiří Peřin. Návštěvnost plesu ale ovlivnila chřipka. Mnoho lidí, kteří si zajistili na ples vstupenku, se ho nakonec kvůli nemoci nemohlo zúčastnit.

18.2.2018

OBRAZEM: Děti tančily s mandarinkami

Otrčiněves - Soutěže ve zpěvu v tanci a v dalších dovednostech byly součástí programu maškarního karnevalu, který v sobotu v Otročiněvsi pořádal občanský spolek Náš domov Otročiněves. Děti se vydováděly při muzice a zkusily i štěstí v bohaté tombole. Akci, která se líbila nejen dětem, ale i dospělým, uváděla Daniela Sovová.

11.2.2018

OBRAZEM: Meditace patří k současnému životu lidí

Beroun - Čtyřhodinový meditační seminář, který se v sobotu konal v berounském Spirit Centrum pod vedením Aleny Vejříkové, přilákal příznivce jógy i úplné začátečníky. 

1.2.2018

Hana Zagorová zazpívá v Hořovicích

Hořovice – Do Společenského domu Hořovice míří další výrazná tvář českého showbyznysu. Ve středu 21. března zde vystoupí známá zpěvačka Hana Zagorová. Jejím hostem bude Petr Rezek. Koncert začne v devatenáct hodin. Předprodej vstupenek byl zahájen v hořovickém informačním centru. Hana Zagorová je česká zpěvačka, textařka, herečka a moderátorka. Za svou pěveckou kariéru se stala druhou nejúspěšnější držitelkou ocenění v historii Zlatého slavíka v kategorii zpěvačka.

25.1.2018

OBRAZEM: V Duslově vile vystavuje Jiří Bouda

Beroun – V Městské galerii v Duslově vile v Berouně můžete nyní zhlédnout výstavu výtvarníka Jiřího Boudy. Výstava představuje litografie grafika a ilustrátora Jiřího Boudy, syna akademického malíře Cyrila Boudy. Složení exponátů na výstavě odráží dlouholetý zájem Jiřího Boudy o svět techniky a zejména železnici. Protože Jiří Bouda miloval železnici a cyklistiku, na jeho obrázcích najdete především témata spojená s těmito jeho vášněmi. Známý je unikátní grafický soubor lokomotiv obsahující obsahuje všechny významné parní a dieselové stroje, které jezdily na českých kolejích. Expozice s názvem Svět železnic potrvá do 16. února a představí všechny oblasti tvorby tohoto významného malíře druhé poloviny 20. století. Jiří Bouda zemřel před dvěma lety v Praze.

24.1.2018

Jaroslav Šafra vystavuje v Berouně

Beroun - V Muzeu berounské keramiky v Berouně je výstava výtvarníka Jaroslava Šafra, autora, který tvoří v ateliéru v Počaplech v Králově Dvoře. Výstava známého regionálního výtvarníka potrvá v berounském muzeu keramiky až do 25. února.

24.1.2018

Do Berouna míří bavič Zdeněk Izer

V Kulturním domě Plzeňka vystoupí ve svém pořadu známý komik Zdeněk Izer a Autokolektiv. Vystoupení známého baviče se uskuteční ve středu 31. ledna od 19 hodin.

17.1.2018

Trilobit 2018 už má své oceněné

Beroun – Český filmový a televizní svaz FITES odměnil nejzdařilejší počiny filmové a televizní tvorby za uplynulý rok a v sále berounské Plzeňky předal křišťálové trofeje

16.1.2018

Hvězdný festival ve Hvězdárně

Žebrák - Hvězdárna Žebrák pokračuje ve svých akcích pro veřejnost. Kromě Festivalu Hvězd, který začal v pondělí a pokračuje až do neděle 21. ledna, připravuje pozorování dalekohledy pro veřejnost, akce pro školy, přednášky se zajímavými hosty, astronomické kroužky, informační linku, zpravodajství o úkazech na obloze, výstavy, vydávání zpravodaje hvězdárny, letní astrotábory. A s čím se můžete ve Festivalu hvězd setkat? S popisem astronomie v písních. Pracovníci hvězdárny vám představí písničky, které obsahují astronomické výrazy, vysvětlí vám jejich význam a rozšíří internetovou databázi na webu o další příspěvky. Na lednové ranní obloze spatříme všechny planety viditelné okem kromě té nejjasnější – Venuše. Celý leden se budou nad východním obzorem bok po boku nacházet planety Mars a Jupiter.

8.1.2018

Kam vyrazit na Berounsku za kulturou?

Berounsko - Přinášíme vám několik tipů, kam se na Berounsku v nejbližší době vydat za kulturou.

8.1.2018

Trilobit v Berouně letos slaví osmnáctiny

Beroun – Předávání prestižní ceny Trilobit 2018 je tady. Opět se uskuteční v Berouně, a to již po osmnácté. 31. výroční ceny Českého filmového a televizního svaz FITES budou rozdány v neděli 14. ledna v Kulturním domě Plzeňka. Do letošního klání je přihlášeno rekordních 140 audiovizuálních děl, což dokazuje rostoucí zájem filmařů o toto ocenění. 

4.1.2018

V Litni zazpívají operní pěvci z Prahy

Liteň - Římskokatolická farnost Řevnice pořádá ve spolupráci se společností J. J. Ryby v kostele svatého Petra a Pavla v Litni slavnostní mši svatou, a to v sobotu 6. ledna od 15.30 hodin. Po mši svaté následuje vánoční koncert.

4.1.2018

Do letošního Trilobita se přihlásil rekordní počet děl

Beroun - V neděli 14. ledna se budou v Berouně předávat prestižní ceny Trilobit 2018, a to opět v Kulturním domě Plzeňka. Do letošního klání je přihlášeno rekordních 140 audiovizuálních děl, což dokazuje rostoucí zájem filmařů o toto ocenění.

4.1.2018

Berounští medvědi slaví osmnáctiny

Beroun – Berounské večerníčkové hvězdy, medvědy Kubu a Matěje čekají oslavy osmnáctých narozenin. Své plnoletosti se dočkají v sobotu 13. ledna. Narozeninová párty se uskuteční u medvědária na Městské hoře ve 13 hodin.

26.12.2017

OBRAZEM: Na návsi v Otročiněvsi se na Štěpána sešly stovky lidí

Otročiněves - Živá domácí zvířátka, průvod Tří králů, jesličky s Ježíškem a spoustu dobrot z vánočního stolu byly součástí už tradiční vánoční akce v obci Otročiněves. Devatenáctý ročník Živého betléma, který se zde konal o prvním svátku vánočním, přilákal na místní náves stovky lidí.

21.12.2017

Na koncertě vystoupí i trumpetista prezidenta ČR

Lhotka - Adventní koncert Komorního pěveckého souboru Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice se svými solisty se uskuteční v pátek 22. prosince v 16 hodin v obci Lhotka u Hostomic.

19.12.2017

V Berouně zazpívají Vodáci i kapela Třehusk

Beroun – Do vánočních svátků už zbývá jen pár dnů a adventní program Berouna už pomalu končí. Co vše mohou v jeho rámci obyvatelé Berouna ještě vidět? Ve čtvrtek 21. prosince vystoupí na Husově náměstí v 10 hodin děti ze Základní školy Wagnerovo náměstí a v 10.20 hodin žáci z 2. Základní školy Beroun.

15.12.2017

OBRAZEM: V Berouně skončily podzimní kurzy tanečních

Beroun - Podzimní Kurz tanečních pro mládež, který už tradičně pořádá v Berouně Romana Chvátalová, v pátek zakončil Věneček.

15.12.2017

Na Husově náměstí zazpívá Slavoš

Beroun - Na Husově náměstí v Berouně se v sobotu konají tradiční vánoční trhy a vystoupí na nich v 12 hodin Smíšený pěvecký sbor Slavoš.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT