VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 17:14

OBRAZEM: V Berouně skončily podzimní kurzy tanečních

Beroun - Podzimní Kurz tanečních pro mládež, který už tradičně pořádá v Berouně Romana Chvátalová, v pátek zakončil Věneček.

včera 15:40

Na Husově náměstí zazpívá Slavoš

Beroun - Na Husově náměstí v Berouně se v sobotu konají tradiční vánoční trhy a vystoupí na nich v 12 hodin Smíšený pěvecký sbor Slavoš.

14.12.2017

R.A.K. má za sebou úspěšnou sezonu

Beroun /ROZHOVOR/ - Taneční centrum R.A.K. má za sebou další úspěšnou sezonu. Jeho tanečníci vytančili medaile na Mistrovství České republiky a umístili se mezi první desítkou také na Mistrovství světa v Riese. Jan Liška je s úspěchy svého tanečního centra spokojený.

14.12.2017

OBRAZEM: Hořovickou radnici obsadili Indiáni

Hořovice – Hudebně dramatický pořad plný zajímavých indiánských příběhů zhlédla veřejnost v Hořovicích. V divadelním sále hořovické radnice se tancovalo i zpívalo. Akce nazvaná indiánské příběhy, která se konala ve večerních hodinách, přilákala desítky návštěvníků, kteří si připomněli své dětství plné indiánek s oblíbeným hrdinou Vinnetouem. Účinkovali v ní Ada Rooks, Nora Rooks, Hana Novotná, Štěpán Novotný, Alex Dušek, Viktorie Dušková, Ema Procházková, Ema Daňková, Julie Lišková a další. Vstupné bylo pro zájemce dobrovolné.

AKTUALIZOVÁNO
14.12.2017

FOTO: Česko zpívá koledy na Berounsku

Berounsko - Akci Česko zpívá koledy si nenechali ujít ani obyvatelé Lochovic a Podbrd.

13.12.2017

KRÁTCE: Adventní koncert okoření slovo Stefana Wojdyla

Berounsko - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Berounska. 

11.12.2017

OBRAZEM: Beroun zpívá koledy

Beroun - Na Husově náměstí v Berouně v pondělí zazpívaly děti Základní umělecké školy Václava Talicha vánoční koledy. Akce Beroun zpívá koledy přilákala desítky lidí.

11.12.2017

V Holandském domě si návštěvníci prohlédnou staré fotografie

Beroun /FOTOGALERIE/ - V Městské galerii Holandský dům můžete spatřit až do 22. prosince výstavu historických fotografií ze Sbírky Scheufler. Jedná se o fotografie honů. 

10.12.2017

OBRAZEM: Z vánočních trhů si děti odnesly malé dárky

Hýskov - Druhý adventní víkend se na náměstí 5. května v Hýskově konaly tradiční Vánoční trhy. Ty desítkám návštěvníků nabídly bohaté občerstvení a zajímavý program.

10.12.2017

OBRAZEM: Vánoční jarmark přilákal stovky návštěvníků

Beroun - V Kulturním domě Plzeňka v Berouně se v sobotu uskutečnil vánoční jarmark, kde vystavovaly a prodávaly své výroby sociální organizace z Berouna a regionu.

8.12.2017

Karlštejn se otevře turistům o vánočních svátcích

Karlštejn - Za pohodovou vánoční atmosférou lze vyrazit v prosinci třeba do Karlštejna. Hrad Karlštejn bude otevřen od 26. prosince do 7. ledna 2018, a to od pondělí do neděle od 10 do 15 hodin. 

8.12.2017

Trilobit v Berouně slaví osmnáctiny

Beroun - Město Beroun se připravuje na další udílení výročních cen audiovizuální tvorby TRILOBIT 2018. Kalendářně první filmová ocenění vstupují do svého 31. ročníku a budou rozdána v neděli 14. ledna 2018 v Kulturním domě Plzeňka v Berouně.

8.12.2017

Světlušky zazpívají na Husově náměstí.

Berounsko - Děti z dětského centra Světlušky ze Tmaně mají velmi náročné dny. V sobotu vystupovaly na rozsvícení vánočního stromečku ve Tmani, ve Všeradicích si zahrály divadelní hru a společně s Anetou Špačkovou zazpívaly koledy a nyní se připravují na vystoupení na Husově náměstí v Berouně.   

4.12.2017

Koledy spojí na 600 míst

Praha /INFOGRAFIKA/ - Skoro šest set míst už se přihlásilo do tradiční akce Deníku Česko zpívá koledy. Ta se uskuteční v adventním čase už 13. prosince od 18 hodin. Nikdy nechybí Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma a Narodil se Kristus Pán. Čtenáři pak vybrali další dvě koledy - Štěstí, zdraví, pokoj svatý a Pásli ovce valaši.

3.12.2017

OBRAZEM: V Berouně oslavili příchod adventu v kostele a na Husově náměstí

Beroun – Zahájení adventu v Berouně přilákalo na Husovo náměstí stovky lidí. Tradiční akci, která se uskutečnila v neděli, provázela dobrá nálada, dobré svařené víno a další dobroty.

3.12.2017

OBRAZEM: V Králově Dvoře přivítali advent na zámku

Králův Dvůr – Slavnostní zahájení adventu a rozsvícení vánočního stromu u radnice mají za sebou obyvatelé Králova Dvora. V sobotu si tuto tradiční akci nenechalo ujít kolem šesti set lidí.

1.12.2017

KRÁTCE: Děti vyrobí vánoční strom z chvojí

Berounsko - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Berounska. 

29.11.2017

Z radnice bude od prosince vyhrávat zvonkohra

Beroun - Obyvatele i návštěvníky Berouna překvapí na Husově náměstí od prosince nová předvánoční atrakce. Město si pro ně připravilo novinku, kterou je zvonkohra. Ta bude od prosince v pravidelných intervalech na Husově náměstí znít ze zvoničky berounské radnice.

16.11.2017

OBRAZEM: Křest knih provázely lidové písničky a dobrá nálada

Beroun - V Muzeu Českého krasu pokřtili svou knihu Rudolf Kadeřábek a Hana Hrabáková. Rudolf Kadeřábek představil již šestý díl Berounských reminiscencí a Hana Hrabáková své třetí pokračování Povídek ke kávě. Kmotry knih byli Bohumila Vokáčová, spoluzakladatelka projektu Dejme dětem šanci a Miloslav Frýdl kapelník Třehusku. 

16.11.2017

Noc divadel nabídne spoustu zážitků už za bílého dne

Střední Čechy /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Hlavním městem sobotní akce Noc divadel se nepochybně stane Praha, kde nejenom představení, ale také prohlídky, setkání s herci či divadelní dílny, autorská čtení, muziku nebo performance nabídne půl stovky souborů a institucí. Na pozoruhodné kulturní zážitky se však o třetí listopadové sobotě lze těšit i v okolí metropole.

13.11.2017

OBRAZEM: Nela Havlíčková vystavuje porcelán v muzeu keramiky

Beroun – V Muzeu berounské keramiky zahájila výstavu svého porcelánu Nela Havlíčková. Na výstavě nazvané Mimikry své produkty prezentuje pod značkou Nela porcelán.

12.11.2017

Nižborský zámek obsadili zahrádkáři

Nižbor – Na zámku v Nižboru se o víkendu konala tradiční akce místního zahrádkářského svazu, tentokrát pod taktovkou podzimních dekorací a výpěstků ze zahrad. Celý zámek tak provoněla jablíčka a dýně, ale také pochoutky, kterými se mohli nasytit vyhladovělí příchozí.

11.11.2017

Výstavy v Holandském domě navštěvují lidé už patnáct let

Beroun - Výstavní síň v Holandském domě slouží svému účelu rovných patnáct let. První výstava v této městské galerii se uskutečnila v listopadu roku 2002. Holandský dnů vznikl společně s výstavbou nové čtvrti v centru Berouna koncem roku 2001.

EXKLUZIVNĚ
9.11.2017

Fešáci slaví padesátiny. A těší se, až dozní poslední potlesk

Praha /ROZHOVOR/ – Robert Moucha, Tomáš Linka, Antonín Kny. Tři z mnoha. Z mnoha, kteří jsou spojeni doslova pupeční šňůrou se skupinou Fešáci.

9.11.2017

Koncert Čechomoru podpoří výcvik asistenčních psů

Hořovice /FOTOGALERIE/ – Do Společenského domu v Hořovicích míří skupina Čechomor. Ta letos oslaví na hudební scéně neuvěřitelných 30 let. Před velkými oslavami a příchodem nového alba se kapela vydává na tour. To odstartuje 28. listopadu.

7.11.2017

OBRAZEM: Muzeum Českého krasu bylo plné upírů i netopírů

Beroun - Halloweenské hrátky v Muzeu Českého krasu v Berouně si nenechaly ujít stovky dětí. Celkem se jich akce, kterou pořádal Dům dětí a mládeže Beroun, zúčastnilo 900 dětí ze školek a škol Berouna a okolí.

7.11.2017

V Plzeňce se konala taneční soutěž Velká cena města Berouna

Beroun /FOTOGALERIE/ - Celorepubliková taneční soutěž ve sportovním tanci v Berouně skončila. Dvacátý ročník Velké ceny města Berouna má své vítěze v několika kategoriích.  

5.11.2017

OBRAZEM: Velká cena města Berouna oslavila jubileum

Beroun - V sále Kulturního domu Plzeňka se o víkendu uskutečnila tradiční taneční soutěž Velká cena města Berouna. Účastnily se jí všechny věkové kategorie dětí, juniorů a dospělých tanečních dvojic kategorií D, C, B včetně seniorů nad 35 let.

1.11.2017

OBRAZEM: Drakiáda patří na Berounsku k oblíbeným akcím

Berounsko - Podzim patří drakům. V mnoha obcích berounského regionu proto kulturní a sportovní komise obecních úřadů pořádají pro děti drakiády. Některé děti si draky vyrábí doma, samozřejmě jim při tom asistují rodiče, jiné si ho vyberou v obchodě. Drakiády pro děti se staly tradicí třeba v Osově, Chyňavě, Hudlicích v Králově Dvoře i v Berouně.

31.10.2017

Králodvorské čaje si oblíbili místní i berounští senioři

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ – Králodvorské čaje nejen pro seniory si oblíbily nejen obyvatelé Králova Dvora. Už druhým rokem na ně jezdí do králodvorské sokolovny i lidé z Berouna a okolních obcí. Na těch říjnových bylo plno. V sále Sokolovny Králův Dvůr vystoupila skupina PiňaKoláda. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT