VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 13:02

Hana Hindráková: Afrika je nevyčerpatelná studnice silných příběhů

Mělnicko /ROZHOVOR/ - Hanu Hindrákovou znám už od začátku jejích cest do Afriky. Během té doby začala o Africe psát, nepřestala cestovat a změnila styl pomáhání. Požádala jsem ji proto o popovídání o zkušenostech s dobrovolnictvím v tomto – pro většinu z nás – jiném světě. Po několika letech jsme si na jednom ze křtů její knihy potykaly, takže proto ten osobnější přístup.

15.7.2018

Na festival na Točníku se přijely bavit tisíce lidí

Točník - Čtrnáctý ročník festivalu ČESKÉ HRADY.CZ začal v pátek 13. července a pokračoval v sobotu 15. července na hradě Točníku. Páteční program na Točníku nabídl koncerty Monkey Business, Ivana Mládka a Banjo Bandu či Pipes and Pints, ale také hradních nováčků, jako je Marpo či kapela Škwor. V sobotu si mohli fanoušci letní hradní tour poslechnout Tomáše Kluse, kapelu Divokej Bill, Mandrage nebo Rybičky 48 a nově na Lenny, Slzu nebo kapelu Jelen a další zpěváky a skupiny.

14.7.2018

V pátek odstartoval festival Točník-Žebrák Hrady.cz

Točník - Pod hradem Točník v pátek odstartoval festival Točník-Žebrák Hrady.cz. Na programu zahrály střídavě na dvou podiích mimo jiné také kapely Dymytry, Monkey Business a Škwor. Skvělou show předvedl při vystoupení Matěj Ruppert, do vystoupení zapojil i zástupce diváků.

13.7.2018

Vyrazit mohou lidé za muzikou i historickými vozidly

Střední Čechy – Řadu rozmanitých lákadel a možností aktivního trávení volního času nabízejí víkendové dny.

10.7.2018

Tomáš Linka slaví 50 let na scéně

Střední Čechy - Legenda české country Tomáš Linka slaví 50 let na hudební scéně. Se svoji kapelou Přímá linka oslaví toto výročí už tuto sobotu 14. července. Od 19 hodin zazní známé písně ve sportovním areálu U Kolečka v Křivoklátě.

8.7.2018

Festival Rock for People tradičně míchal velké hvězdy s těmi budoucími

Hradec Králové/Kolín – Na sto kapel mnoha rockových stylů a žánrů se představilo na třídenní hudební přehlídce Rock for People, která se již po čtyřiadvacáté v termínu státních svátků uskutečnila ve Festival Parku u Hradce Králové.

3.7.2018

Najponk přiváží na festival Bacha v rytmu jazzu

Praha - Světová mezzosopranistka Markéta Cukrová, uznávaný jazzman Najponk, titulární varhanice Irena Chřibková a další umělci se už zanedlouho představí v rámci festivalu Bach for All v Praze. Nejznámější díla Johanna Sebastiana Bacha se už podruhé rozezní pražskými sakrálními stavbami.  

18.6.2018

OBRAZEM: V Loděnici řádili Exáči

Benátky nad Jizerou – Byl to večer, na jaký se jen tak nezapomíná. V sobotním večeru a noci se areál benátecké Loděnice zaplnil stovkami fanoušků, kteří přišli poslouchat písně spojené se skupinou EX 05 a především spojené s Jiřím Rákosníkem. Ten vloni slavil šedesátiny a tak, za organizační podpory svého hudebního parťáka Milana Frumara, zorganizovali večer nazvaný Jiří Rákosník 60 a kamarádi.

18.6.2018

Na Votvíráku se bavilo několik desítek tisíc návštěvníků

Milovice /FOTOGALERIE/ - Na bývalém vojenském letišti Boží dar v Milovicích se 15. až 17. června konal tradiční festival Votvírák, kterým oficiálně začíná letošní festivalová sezóna.

15.6.2018

Votvírák se rozjel jako parní válec

Milovice - Teplo, příjemný pocit volnosti, písně zpívané s kapelou, pohoda. To je festival Votvírák, který dnes začal a zítra ve velkém stylu pokračuje na bývalém vojenském letišti Boží Dar.

15.6.2018

EX 05: scházeli se v podzemí a zakončí to v Loděnici

Benátky nad Jizerou /ROZHOVOR/ - Ta místnost je snad úplně stejná jako někdy před deseti lety. Tehdy jsem tam zavítal, fotil, poslouchal. Stejně jako tuhle. V pondělí.

15.6.2018

Do Loděnice míří k unikátnímu koncertu fanoušci EX 05

Benátky nad Jizerou /FOTOGALERIE/ – Areál Loděnice zažije v sobotním večeru a v noci koncert, který tu dlouho nebyl. Večer bude věnován Jiřímu Rákosníkovi a jeho kamarádům hudebníkům. Rákosník vloni slavil šedesátiny a jeho přáním bylo uspořádat koncert, kde by se na pódiu vystřídali všichni hudebníci, kteří s ním kdy hráli. Rákosník působil v kapelách Daniels, Horizont a samozřejmě v EX 05, kterou zná každý v regionu.

14.6.2018

Chinaski, Mig 21 i Jaroslav Uhlíř. Votvírák zahajuje festivalovou sezonu

Milovice - Letošní multižánrový Votvírák otevře festivalovou sezónu v pátek ve 14 hodin. Postarají se o to poděbradští Sendwitch. Hrát se bude až do nedělních ranních hodin tradičně na bývalém letišti Boží Dar.

10.6.2018

Mažoretky déšť zastavil, fanynkám Pavla Callty nevadil vůbec

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tolik zahrádkáři a zemědělci vzývaný déšť přišel v neděli odpoledne i do Kolína, bohužel z něj neměli radost fanoušci a organizátoři právě vrcholícího hudebního festivalu Kmochův Kolín.

10.6.2018

Jiná káva oslavila deset let existence

Beroun /FOTOGALERIE/ -  Kavárna a vegetariánská restaurace Jiná káva oslavila v pátek večer své desáté výročí. Kavárna ho slavila tradičním festivalem Jiná káva pod širým nebem, který probíhal přímo v areálu bývalých kasáren hned vedle Jiné kávy.

10.6.2018

Sobota na Kmochově Kolínu byla pestrá, vrcholem se stal koncert Václava Neckáře

Kolín /FOTOGALERIE/ – Zaplněné Karlovo náměstí po osvěžujícím dešti sledovalo se zatajeným dechem devadesátiminutový koncert nestora české muziky Václava Neckáře s doprovodem nejen jeho domovské kapely Bacily, ale i smyčcového kvarteta.

9.6.2018

Rozpálenými kolínskými ulicemi pochodovaly mažoretky a dechové orchestry

Kolín /FOTOGALERIE/ - Dvacet jedna skupin mažoretek a sedmnáct orchestrů z tuzemska i zahraniční se vydaly dvě hodiny po poledni z kolínského Vodního světa na tradiční průvod městem, jeden z vrcholů hudebního festivalu Kmochův Kolín.

9.6.2018

Děti s rodiči bavil Jaroslav Uhlíř, běžci startovali od Bartoloměje

Kolín /FOTOGALERIE/ – Jako první v sobotním nabitém hudebním programu letošního festivalu Kmochův Kolín vystoupil na Karlově náměstí zpěvák, skladatel a klavírista Jaroslav Uhlíř, který především nejmladší publikum pobavil nesmrtelnými písničkami z autorské dílny Zdeněk Svěrák – Jaroslav Uhlíř. Nejen jejich Dělání či Není nutno si zpívali úplně všichni a jekotem a potleskem si vyžádali ještě přídavek. 

9.6.2018

Spojené orchestry, Tomáš Klus a dechovkový metal nadchly davy fanoušků

Kolín /FOTOGALERIE/ – Až v časných ranních sobotních hodinách skončil první den letošního již 55. ročníku hudebního festivalu Kmochův Kolín.

8.6.2018

Festival Bach for All opět v Praze

Praha – Hlavním městem se 17. června opět rozezní skladby Johanna Sebastiana Bacha v rámci festivalu Bach for All. Nejznámější světová díla i méně známé kompozice zahrají přední umělci  v podání, které se maximálně přiblíží veřejnosti.

7.6.2018

Jedenáctý Mezinárodní hudební festival Kutná Hora je za polovinou

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - V rámci Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora 2018 se ve středu uskutečnily dva koncerty. Oba zněly kostelem svatého Jana Nepomuckého. Na posluchače čekala nejprve světová premiéra skladby současného českého skladatele Martina Smolky, v pozdních nočních hodinách poté projekt houslistky a zpěvačky Gabriely Vermelho.

6.6.2018

Kmochův Kolín startuje. Vystoupí Václav Neckář, Jaroslav Uhlíř i Tomáš Klus

Kolín – Startuje mezinárodní festival dechových hudeb Kmochův Kolín. Letos je polojubilejní – pětapadesátý. Začne již ve čtvrtek procházkou se starostou a malým koncertem na Kmochově ostrově, pokračovat bude tradičně až do neděle. 

4.6.2018

Festival přivedl do Čech hvězdné hudebníky

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Klasické hudbě, za kterou přijíždí návštěvníci nejen z celé České republiky, patří tento týden Kutná Hora. Pod záštitou Livie Klausové a Města Kutná Hora se koná Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2018, který tam jako každoročně přivedl hudebníky zvučných jmen.

31.5.2018

Na hořovickém zámku zahájili výstavu ke vzpomínce italských zajatců

Hořovice – Zámek Hořovice zahájil ve středu 30. května novou výstavu na téma Zámek Hořovice jako internační tábor italských válečných zajatců. Slavnostní otevření výstavy proběhlo za přítomnosti starosty města, členů Národního památkového ústavu a pracovníků hořovického zámku.

21.5.2018

ZUŠ Open rozezní sály i náměstí

Střední Čechy – Ve čtvrtek se ve 330 městech a obcích republiky uskuteční II. ročník happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open. Kromě patronky festivalupěvkyně Magdaleny Kožené, akci podpoří režisérka Alice Nellis, violoncellista Jiřího Bárty, dirigenta a houslisty Jana Talicha a dalších.

11.5.2018

Kamila Havlíková vystavuje své obrazy v Hořovicích

Hořovice /FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtek 10. května byla v hořovické Galerii Starý zámek uvedena nová výstava malířky Kamily Havlíkové. Výstava nese název Sedm podob a souvisí s jednotlivým rozmístěním obrazů a skic, jež jsou rozděleny do sedmi samostatných prostorů vždy propojených jedním tématem. 

28.4.2018

OBRAZEM: V Muzeu Českého krasu vystavují berounští fotorici

Beroun – V Muzeu Českého krasu byla v sobotu slavnostně zahájena vernisáž výstavy fotografií Berounských fotoriků. Výstava nazvaná Fotorici 2018 – Hudba představuje dílo několik známých fotografů berounského regionu. Na vernisáži zahrála a zazpívala Šárka Pexová.

28.4.2018

OBRAZEM: Oslava keltského svátku přilákala do Nižbora davy lidí

Nižbor - Ústav archeologické památkové péče středních Čech v sobotu zahájil letošní sezonu v Informačním centru Keltů v objektu zámku Nižbor. Už tradičně ho odstartovala oslava keltského svátku Beltain.

26.4.2018

KULTURA: komedie v Žebráku a pochod podle pověsti

Berounsko - Přinášíme vám zajímavé tipy, kam se v nejbližší době vydat za kulturou. 

25.4.2018

Ochotníci z Nučic vystoupili ve Zdicích

Zdice – V úterý 26. dubna odehrál divadelní spolek ŽUMPA od 19 hodin ve Společenském domě Zdice představení Davida Draxlera Tajné dveře.

21.4.2018

OBRAZEM: Josef Fousek vystoupil v sále společenského domu ve Zdicích

Zdice - Zábavné vyprávění populárního písničkáře a humoristy Josefa Fouska přilákalo do společenského domu plné hlediště. Společně s Josefem Fouskem vystoupil na jevišti také jeho kamarád Zdeněk Vrba. 

14.4.2018

OBRAZEM: Johnny Cash má v Berouně pamětní desku

Beroun - Ve čtvrtek zněla centrem Berouna country muzika. V rámci Modrého Berouna se vzpomínalo na návštěvu populárního zpěváka Johnnyho Cashe. Ten měl do Berouna zavítat 12. dubna roku 1978.

9.4.2018

Pro mimořádný festival chystají radní vysokou podporu

Střední Čechy – Čtyřmi miliony korun – stejnou částkou jako v loňském roce – hodlají středočeští radní podpořit uspořádání festivalu filmové hudby a multimédií nazvaného Soundtrack Poděbrady, jehož první ročník se loni uskutečnil na sklonku prázdnin. Stejné to bude i letos; festivalový program je rozvržen na poslední „prázdninový“ víkend: od 30. srpna do 2. září.

29.3.2018

Berounský výtvarník Karel Souček slaví 80tiny výstavou

Beroun /FOTOGALERIE/ – V Městské galerii Beroun je nová výstava. Své obrazy zde vystavuje známý berounský výtvarník Karel Souček.

27.3.2018

Známý berounský výtvarník vystavuje obrazy

Beroun – V Městské galerii Beroun ve středu vernisáží zahájí svoji výstavu známý berounský rodák a patriot výtvarník Karel Souček.

27.3.2018

Kraj chce podpořit kulturu, za kterou lidi i doveze

Střední Čechy – Divadelní představení, muzika i uspořádání krajských dnů lidové architektury. To jsou kulturní aktivity, které si podle mínění středočeských radních zasluhují podporu. V pondělí rada navrhla zastupitelům, aby uvolnili dohromady 5,6 milionu korun.

26.3.2018

KRÁTCE: V Berouně je charitativní koncert

Beroun – Farní charita Beroun pořádá v úterý 27. března svůj 1. benefiční koncert pro Dobrou vůli. Koncert zahaju-je oslavy 25. výročí Charity Beroun působící v regionu v oblasti sociálních služeb.

22.3.2018

Beroun rozdělil kulturní dotace na letošní rok

Beroun – Zastupitelé Berouna schválili na svém posledním zasedání kulturní granty na letošní rok v celkové výši 1400 tisíc korun a na rok 2019 v celkové výši 179 200 korun. „Žádost o dotaci na kulturní činnost si na letošní rok podalo celkem 30 subjektů. Sedm jich využilo možnost a požádali také o víceletou dotaci,“ uvedl starosta Berouna Ivan Kůs s tím, že celková výše požadovaných dotací na kulturní činnost v letošním roce byla ve výši přesahující dva miliony korun. Z toho bylo požádáno 250 tisíc korun na víceleté dotace. „Na letošní rok jsme schválili rozdělit dotace v celkové výši 1,4 milionu korun,“ vysvětlil Ivan Kůs.

21.3.2018

Králův Dvůr investuje do kultury sta tisíce korun

Králův Dvůr – V rámci letošního Kulturního léta v Králově Dvoře a společenských akcí čeká obyvatele města v letošním roce velmi pestrá nabídka koncertů, akcí pro děti i dospělé a také letního promítání filmů. Přípravy programu v těchto dnech vrcholí. „V letošním roce se budou opět přidělovat programové dotace v oblasti sportu na celoroční činnost a individuální dotace na podporu jednotlivých akcí. Zastupitelstvo města na ně už v loňském roce schválilo částku v rekordní výši tři miliony korun. V rámci kultury je částka 300 tisíc korun na podporu individuálních žádostí,“ upozornil místostarosta Králova Dvora JosefAntoniv.

20.3.2018

Kraj chce koupit 14 výtvarných děl. Vybírá podle dotace

Střední Čechy – Nakupovat moderní umění se chystá středočeské hejtmanství. Pomýšlí na pořízení 14 děl v celkové ceně 1,6 milionu korun. Nejde však o kulturní povznesení kanceláří ani jiných prostor na krajském úřadě v Praze. Mělo by se jednat o nákup pro Kutnou Horu. Pro GASK – Galerii Středočeského kraje – v tamější jezuitské koleji, která v historických prostorách prezentuje bohatství svých sbírek výtvarného umění 20. a 21. století. Počítá se navíc s tím, že na obohacení kolekce GASK bude prostřednictvím ministerstva kultury možno získat významný příspěvek z evropských fondů.

18.3.2018

OBRAZEM: O jubilejní ples Králova Dvora byl velký zájem

Králův Dvůr - O jubilejní patnáctý ročník Městského plesu v Králově Dvoře, který se v sobotu konal v sále místní Sokolovny, byl veliký zájem. Než se stačili potencionální zájemci pořádně rozkoukat, už byly lístky vyprodané.

18.3.2018

OBRAZEM: Jubilejní ročník Poncarových Zdic návštěvníky potěšil

Zdice - Jubilejní 20. ročník koncertu Poncarovy Zdice letos hostil Moravanku Jana Slabáka. Jako host zazpíval ve Společenském domě v sobotu odpoledne Vratislav Velek. Návštěvníky akce provázel sobotním odpolednem moderátor Karel Vydra. Akci už tradičně pořádá město Zdice společně s místním kulturním klubem.

11.3.2018

OBRAZEM: V Žebráku měli velikonoční jarmark

Žebrák - Velikonoční jarmark, který se v sobotu konal v Kulturním klubu Žebrák, přilákal desítky návštěvníků. Kromě různorodého velikonočního zboží, pletených ozdob a oblečení a jiných dekorativních věcí si z něho mohli návštěvníci odnést i šperky, kabelky i čepice. 

11.3.2018

OBRAZEM: V Tlustici ženy slavily MDŽ

Tlustice - Chlebíčky, dortíky, káva, hudba a dobrá nálada provázely sobotní oslavu Mezinárodního dne žen v obci Tlustice. Menší oslavu pro místní ženy zde připravila základní organizace KSČM.

8.3.2018

Myslivci oslaví apríla s dechovkou

Broumy – Členové mysliveckého spolku Oupoř Broumy pořádají 14. dubna od 19 hodin kulturní společenskou akci Aprílové posezení s Doubravankou.

7.3.2018

Muzeum keramiky oslavilo třetí výročí výstavou

Beroun - V pořadí již devatenáctou výstavu pro své návštěvníky připravilo Berounské muzeum keramiky. Jejím hlavním aktérem je tentokrát Václav Dyntar, keramik, sochař i filozof. Výstava s názvem Ze ze Mě představuje několik jeho děl, která názorně představují to, o co mu v jeho díle jde, tedy: spojit užitnou funkci s myšlenkou a dosáhnout ve svých velkých instalací nejen působivé realizace, ale i vzbuzení emoce a názoru.

6.3.2018

V městské galerii vystavuje Fotoklub Beroun

Beroun /FOTOGALERIE/ - V galerii Holandského domu v Berouně nyní vystavuje jedenáct členů Fotoklubu Beroun. Jeho členská výstava představuje širokou škálu a záběr uměleckého zaměření - od aktu, přes sportovní a krajinnou, až k reportážní fotografii. Hyka, Dvořák, Nádvorník, Růžička, Šedivec nebo Malík, to je jen část jmen, která jsou známá především těm, co nelení a na výstavy Fotoklubu chodí.

6.3.2018

KRÁTCE: Zajděte si na klavírní koncert

Beroun - Základní a umělecké škola Václava Talicha v Berouně dnes pořádá další ze svých koncertů. Ten bude tentokrát v režii klavírního oddělení. Úterní koncert začíná v 18 hodin v klavírním oddělení umělecké školy. Základní umělecká škola Václava Talicha v Berouně je určena pro 760 žáků se zaměřením na výuku hudebních, výtvarných a tanečních oborů. V roce 1939 měl hudební ústav v Berouně pouze 18 žáků.

4.3.2018

OBRAZEM: V Domově důchodců je nová výstava

Beroun – V Domově seniorů TGM v Berouně je nová výstava nazvaná Příběhy lesa a Neviditelný lidský svět. Zájemci si ji mohou prohlédnout až do 10. června každý den od 7 do 19 hodin. Na zajištění výstavy fotografií se podíleli také pracovníci Muzea Českého krasu Berouna a členové Fotoklubu Beroun. Výstava se uskutečnila pod záštitou starosty Berouna Ivana Kůse. Její vernisáž si nenechali ujít také obyvatelé berounského domova důchodců.

4.3.2018

OBRAZEM: Ples města Berouna byl ve stylu Retro

Beroun - Úžasná atmosféra i zábava. Tak hodnotili sobotní návštěvníci berounského kulturního domu Plzeňka letošní městský ples, který byl k uctění stého výroční založení republiky v duchu Retro. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT