VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

19.9.2017

Hvězdárna Žebrák láká na Astrologický den

Žebrák – Hvězdárna Žebrák pořádá dne 5. října unikátní Astronomický den. První část programu Hvězdárna dětem je zaměřena na zvídavé dětské duše.

19.9.2017

Muzeum berounské keramiky představilo dílo Evy Roučky

Beroun /FOTOGALERIE/ – V Muzeu keramiky v Berouně vystavuje své sochy designérka a sochařka Eva Roučka. Výtvarnice, která v Berouně vystavuje, má velmi zajímavý život. Česko-francouzská výtvarnice Eva Roučky, se narodila před 63 roky v Plzni. Navzdory kádrování se dostala do Prahy na UMPRUM.

15.9.2017

KRÁTCE: Jubilejní divadelní přehlídka Erbenův Žebrák začne Sborovnou

Berounsko - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Berounska. 

14.9.2017

OBRAZEM: Jiří Kreissl vystavuje po pěti letech v Berouně

Beroun - Ve středu zahájil v městské galerii svoji výstavu Cestami snů berounský výtvarník Jiří Kreissl. V Berouně vystavoval naposledy před pěti lety. V Městské galerie Beroun mohou návštěvníci jeho obrazy zhlédnout až do 13. října. 

14.9.2017

Háta přiveze do Berouna francouzskou komedii

Beroun - Obyvatelé Berouna i okolních obcí mohou dnes ve čtvrtek strávit příjemný večer. Do města přijede divadelní společnost Háta a s ní řada populárních a známých tváří divadelní i filmové scény. Ve francouzské komedii Byt na inzerát si v hlavních rolích zahraje Adéla Gondíková, Ivana Andrlová, Martin Zounar a další známí herci.

13.9.2017

Na zámku v Nižboru se připravují na ukončení sezony

Nižbor /FOTOGALERIE/ - S přicházejícím podzimem se blíží i oslava keltského svátku Samhain na zámku v obci Nižbor. Stejně jako jarní svátek Beltain, i Samhain patřil k významným keltským svátkům, které své stopy zanechaly i v naší kultuře.

13.9.2017

Známý bavič rozesměje hořovický kulturní dům

Berounsko – Ve Společenském domě Hořovice pobaví příznivce humoru oblíbený bavič Zdeněk Izer. Jeho vtipná show se v tomto kulturním zařízení uskuteční koncem září. Na návštěvníky Izerova představení, ve kterém bude účinkovat také jeho autokolektiv, čeká spousta dobrého i černého humoru, veselých scének a také zajímavého vyprávění.

13.9.2017

V Hořovicích vystoupí Marta Kubišová

Hořovice /FOTOGALERIE/ – Marta Kubišová, jedna z legend naší hudební scény se loučí se svou bohatou hudební kariérou a při té příležitosti navštíví také berounský region. Na podzim letošního roku vyjede na své poslední turné, které nese název Marta naposledy a jeden z posledních koncertů tohoto turné se uskuteční v Hořovicích.

12.9.2017

OBRAZEM: Hrnčířské trhy v Berouně

Beroun - Prohlédněte si fotografie z berounských Hrnčířských trhů, které pořídila Andrea Kalová. 

8.9.2017

OBRAZEM: V Žebráku vystavuje obrazy malířka Jana Vinterová

Beroun - Kulturní dům v královském městě Žebráku se stal výstavním domovem malířky Evy a její dcery fotografky Jany Vinterové. Vernisáž výstavy pod názvem Romantické toulky, která se konala ve středu 6. září, za hudebního doprovodu Josefa Cajthamla. 

2.9.2017

OBRAZEM: Posádky dračích lodí závodily na Berounce

Beroun - Závody dračích lodí, probouzení berounského draka s ohňostrojem, dětský den, lunapark Kaiser, půjčování paddleboardů, ale i festival malých pivovarů, koncertní show skupiny Las Vegas a mnoho dalšího.

31.8.2017

Králodvorské kulturní léto přilákalo tisíce návštěvníků

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - Kulturní léto na zámku v Králově Dvoře skončilo. Jeho program si nenechaly ujít tisíce lidí z Králova Dvora a okolí. Postupně návštěvníkům nabídl pestrou škálu hudebních žánrů i doprovodných akcí. V areálu zámku začal různorodý program kulturního léta už 10. června, kdy Králův Dvůr rozduněl metalový večer.

31.8.2017

Marta Kubišová zazpívá ve společenském domě

Hořovice /FOTOGALERIE/ – Marta Kubišová, jedna z legend naší hudební scény se loučí se svou bohatou hudební kariérou a při té příležitosti navštíví také berounský region. Na podzim letošního roku vyjede na své poslední turné, které nese název Marta naposledy a jeden z posledních koncertů tohoto turné se uskuteční v Hořovicích.

29.8.2017

Hořovice chystají tradiční cibulový jarmark

Hořovice /FOTOGALERIE/ – Tradiční cibulový jarmark se letos uskuteční opět první říjnovou sobotu v Hořovicích. Hořovičtí zahrádkáři ho pořádají 7. října. Cibulový jarmark,jehož hlavní postavou, nikoliv však jedinou, bude cibule se koná nejen na zámku, ale i na náměstí a v ulicích a kulturních zařízeních města.

29.8.2017

Noční Karlštejn si lidé prohlédnout naposledy ve středu

Karlštejn /FOTOGALERIE/– Pravidelné noční prohlídky hradu Karlštejn končí. Tuto středu ji můžete absolvovat letos naposledy, a to od 20, 20.30 a 21 hodin. Noční prohlídky Karlštejna s překvapením mohli turisté zažít pravidelně každou středu v červenci a srpnu.

28.8.2017

Hrnčířské trhy v Berouně začínají už třetí dekádu

Beroun – Obyvatele Berouna čeká zanedlouho další zátěžový víkend. V sobotu 9. a neděli 8. Září se zde uskuteční další, a to již 21. Hrnčířské trhy. Do města se tak sjede kolem tří set hrnčířů z Česka i zahraničí. Mezi keramiky se představí na 30 zahraničních vystavovatelů z Evropy, kteří budou presentovat kulturu své země.

25.8.2017

Koněpruské jeskyně pořádají prohlídky s baterkou

Berounsko - Mezi oblíbené prázdninové cíle patří bezesporu Koněpruské jeskyně, zvlášť při deštivých nebo parných dnech. Jeskyně jsou otevřené každý den, a to od 8.00 do 17 hodin. Doba prohlídky trvá asi hodinu.

25.8.2017

Dny zdraví jsou určeny dětem i dospělým

Hořovice – Město Hořovice společně s Nemocnicí Hořovice a Městským kulturním centrem Hořovice pořádá v areálu místního Starého zámku Dny zdraví.

25.8.2017

Hradozámecká noc míří na Točník

Točník – V kapli královského paláce starobylého hradu Točník se 26. srpna uskuteční od 21 hodin Hradozámecká noc, která přinese Zámecké nokturno, unikátní cyklus nočních vokálních koncertů.

25.8.2017

Na slavnostech zazpívá Těžký Pokondr i Tereza Kerndlová

Beroun - Poslední prázdninovou sobotu, a to 26. srpna, se v areálu králodvorského zámku uskuteční v rámci kulturního léta tradiční Městské slavnosti. 

24.8.2017

Koněpruské jeskyně lákají turisty i v dešti

Berounsko - Mezi oblíbené prázdninové cíle patří bezesporu Koněpruské jeskyně, zvlášť při deštivých nebo parných dnech. Jeskyně jsou otevřené každý den, a to od 8.00 do 17 hodin. 

24.8.2017

Na Dnech zdraví si Hořovičtí ověří také poměr svalů a tuků v těle

Hořovice - Město Hořovice společně s místní nemocnicí a Městským kulturním centrem pořádá v areálu zdejšího Starého zámku akci nazvanou Dny zdraví. 

24.8.2017

Noční prohlídky hradu Karlštejn se chýlí ke konci

Karlštejn /FOTOGALERIE/ - Pravidelně každou středu v červenci a srpnu si mohli turisté prohlédnout hrad Karlštejn i v noci. Večerní putování hradem Karlštejnem s překvapením přilákalo každý týden stovky návštěvníků. 

21.8.2017

OBRAZEM: Harry Potter bavil králodvorské děti

Králův Dvůr – V areálu zámku v Králově Dvoře bylo v neděli veselo. Ve stanu za zámkem se konala zábavná akce pro děti, kterou pořádal známý bavič a moderátor Olda Burda. Letos bylo s kouzelníkem Harry Potterem, skákadly, soutěžemi a diskotékou Oldy Burdy. Loni děti na zámku pobavil Spejbl a Hurvínek. 

17.8.2017

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

17.8.2017

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

15.8.2017

Do vypuknutí rockového svátku chybí už jen pár dnů, Rock of Sadská se blíží!

Sadská - Jen tři dny chybí do startu dalšího ročníku hudebního festivalu Rock Of Sadská, který se koná v blízkosti krásného jezera v Sadské a který patří mezi nejdynamičtěji se rozvíjející letní festivaly u nás.

15.8.2017

V Městské galerii vystavuje své dílo Květa Makovská

Beroun /FOTOGALERIE/ -  V Městské galerii v Duslově vile nyní vystavuje své obrazy a keramiku výtvarnice Květa Makovská. Tuto berounskou výtvarnici, která dětství prožila v Chodouni a ve Zdicích a vystudovala gymnázium v Hořovicích, znají příznivci výtvarného umění velmi dobře. Ve svém domovském městě má už několikátou samostatnou výstavu. Dříve v Berouně také učila na Základní umělecké škole a mnoho jejích žáků uspělo ve světě výtvarného umění.  

14.8.2017

Kapela Čechomor vystoupí už v pátek ve Slaném

Slaný - Skupina Čechomor míří do Slaného. Už osmnáctého srpna zazpívá v tamním Letním kině. Kapela, která příští rok oslaví třicáté výročí vzniku, výrazně obměnila sestavu. Diváci se ale nemusejí obávat. Na koncertě uslyší nejen největší hity skupiny, ale i některé nové skladby v barevnějších a modernějších úpravách.

14.8.2017

Dezertér s Jiřím Macháčkem odtajnil trailer

Praha /VIDEO/ - Druhý film trilogie Zahradnictví už v září dorazí do kin, a tak se tvůrci rozhodli odhalit, o co vlastně v Dezertérovi půjde. Hlavní postavou „životního díla“ dua Jarchovský-Hřebejk sice je majitel kadeřnictví Jiří Macháček, ale velmi důležitou roli tady hraje také zahradnictví jeho švagra Davida Novotného či samotný Jindřich Martin Finger.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT