VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

22.6.2017

Hasiči na slavnostech v Tlustici předvedou zásah u havarovaného auta i techniku

Tlustice /FOTOGALERIE/ – V Tlustici se chystají na velkou slávu. V sobotu si místní sdružení dobrovolných hasičů připomene 110 let od svého založení. Na návštěvníky čeká zajímavý program s ukázkou práce hasičů.

19.6.2017

František Nedvěd: Řeka Sázava je můj život

Praha - K řece Sázavě neodmyslitelně patří písně legendárního folkového zpěváka a písničkáře Františka Nedvěda. Na břehu řeky Sázavy žije již skoro 70 let. Co pro něj řeka Sázava znamená a jaké písně zazpívá a zahraje v pátek 23. června 2017 na nultém ročníku festivalu Slunovrat?

19.6.2017

OBRAZEM: Slavnosti nabídly bohatý hudební program

Zdice /FOTOGALERIE/ - Náměstí ve Zdicích zaplnily v sobotu stovky lidí. Přilákaly je v pořadí již čtvrté městské slavnosti, které nabídly pestrý hudební program pro návštěvníky všech věkových kategorií.

18.6.2017

OBRAZEM: Berounské hradby propojily centrum města

Beroun – Stovky lidí si nenechali v sobotu ujít už čtvrtý ročník městských slavností v Berouně. Berounské hradby přilákaly na Husovo náměstí v Berouně návštěvníky z celého berounského regionu i jeho okolí. „Jsme z Rakovníka a na tuhle akci sem jezdíme téměř pravidelně. Stejně jako na Hrnčířské trhy. Manžel je pivař, takže mám hrůzu v jakém stavu ho povezu domů," uvedla Simona Podlešáková z Rakovníka.

17.6.2017

Berounské hradby propojí centrum města

Beroun /FOTOGALERIE/ – V centru Berouna se v sobotu 17. června koná už čtvrtý ročník městských slavností jejichž součástí je i přehlídka pivovarů. Na festivalu Berounské hradby se jich má letos představit třináct. Návštěvníci budou moci ochutnat produkty pivovaru Vilém, z Hostomic, Berounský Medvěd, Všerad, Bobr Zadní Třebaň, Bizon Čižice a další.

16.6.2017

Přísná opatření: Votvírák bude sledovat vrtulník, monitorovací balon i dron

Milovice /ANKETA/ – Tisíce lidí dnes začnou najíždět na první festival sezony, milovický Votvírák. Obě hlavní stage včetně stánků, mobilních záchodů i stanového městečka byly připravené už ve čtvrtek na nápor návštěvníků, který policisté dopředu odhadují na 40 až 60 tisíc.

15.6.2017

Jakub Albrecht: Z festivalu by se mohla stát hezká tradice

Hořovice /FOTOGALERIE/ – Na zahájení hudebního festivalu Hořovické kulturní léto nechyběla kapela HORband z místní základní umělecké školy. Po vystoupení v areálu Starého zámku odpověděl Berounskému deníku na pár otázek ředitel školy Jakub Albrecht.

14.6.2017

Kulturní léto zahájili žáci uměleckých škol i baskická skupina

Hořovice /FOTOGALERIE/ – V areálu Sterého zámku v Hořovicích o víkendu odstartoval premiérový ročník festivalu Hořovické kulturní léto. Jako první se návštěvníkům představil orchestr složený z žáků berounské základní umělecké školy s názvem ODDechovka. Vrstevníky z Berouna následně na pódiu vystřídali místní hudebníci.

13.6.2017

OBRAZEM: Absolventi umělecké školy vystoupili veřejně

Beroun /FOTOGALERIE/ – V Základní umělecké škole Václava Talicha v Berouně se ve středu uskuteční už čtvrtý veřejný absolventský koncert v letošním roce. Absolutorium této školy je neodmyslitelnou součástí nezbytných doporučujících faktorů pro přijetí na velké množství dalších škol s humanitním zaměřením.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
13.6.2017

Hudební program United Islands of Prague 2017

Praha - Jak již zaznělo na úvodní tiskové konferenci letošního ročníku United Islands of Prague: Současnost se tentokrát potkává s historií. Festival nejen svůj program spojil s oslavami výročí Karlína a nově tak zvolil místa, kde se letos budou odehrávat koncertní vystoupení i další program, ale také se svým způsobem vrací ke svým vlastním kořenům.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
13.6.2017

United Islands připlují do Karlína

Praha - Festival United Islands of Prague se chystá na nejvýznamnější posun ve své historii. Letos své síly poprvé spojí s pražskou čtvrtí Karlín, která zároveň oslaví 200. výročí od svého založení. Všechna pódia se tak ve dnech 23. - 24. června přesunou z historického centra Prahy právě sem. V rámci festivalu oslaví své 25. výročí založení i humanitární organizace Člověk v tísni.

13.6.2017

Motorkářský cvoček nabídne spanilou jízdu i hudbu

Hořovice - Do Hořovic se opět sjedou motocykloví nadšenci se svými motorkami a čtyřkolkami všech druhů. V sobotu 29. července se zde uskuteční již čtvrtý ročník setkání s názvem Motorkářský cvoček, jehož zlatým hřebem bude spanilá jízda regionem.

12.6.2017

OBRAZEM: Suché máje se stávají skvělou tradicí

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - V Králově Dvoře Popovicích se konaly další suché máje. Tato akce se stává milou tradicí, na kterou se i v letošním roce vydalo velké množství lidí. Nechyběli účastníci v krojích, tančilo se, zpívalo, zkrátka dobrá nálada vládla celému dni.

9.6.2017

Kostely se dnes v noci otevřou lidem

Region - Přiblížit křesťanství široké veřejnosti a vzbudit zájem o společenskou a kulturní hodnotu kostelů. To jsou hlavní cíle Noci kostelů. Lidé v celém Česku mohou dnes, kdy se uskuteční devátý ročník této akce, navštívit stovky kostelů.

8.6.2017

Moped ruší koncerty, ale v Berouně zahraje

Beroun - Na městských slavnostech Berounské hradby bude hrát také kapela Moped 56. Není snad Berouňáka, který by její jméno či hudbu neslyšel. V případě, že by se někdo takový našel, tak určitě bude znát jejího frontmana Vojtu Hubingera. Berounského patriota, neúnavného kritika a rebela.

8.6.2017

Muzejní noc odhalí taje metody modrotisku

Žebrák - Muzejní noc nabízí každým rokem možnost navštívit prostory muzeí, galerií a dalších památkových objektů v ojedinělé atmosféře. Do oblíbené akce se letos již popáté zapojilo muzeum v Žebráku, které bude pro zájemce otevřeno v pátek 16. června od sedmnácti do dvaadvaceti hodin. Vstupné je dobrovolné.

7.6.2017

Zdické slavnosti letos obohatí známí zpěváci

Zdice - Ve Zdicích se již počtvrté uskuteční městské slavnosti. V sobotu 17. června si na pěší zóně na náměstí přijdou díky pestrému programu na své všichni návštěvníci.

6.6.2017

OBRAZEM: Vévoda Štěpán vyjel z Králova Dvora

Králův Dvůr - Na nádvoří zámku v Králově Dvoře bylo o víkendu veselo. Z Králova Dvora vyrazilo slavnostní poselstvo bavorského vévody Štěpána II. na hrad Karlštejn. K poselstvu se v Tetíně a Srbsku přidala další delegace, která na hrad přišla před příchodem průvodu Císaře Karla IV.

1.6.2017

Legendární Alphaville poprvé letos pod širým nebem

Čtyři kapely, čtyři koncerty, jeden hudební den a jeden amfiteátr.

1.6.2017

Studentky připravily program pro děti speciálních škol

Králův Dvůr - Ještě před prvním červnovým dnem si děti ze speciálních škol ze Žebráku a Rakovníka užívaly zábavného programu. V králodvorské sokolovně pro ně připravily Dětský den s hendikepem studentky třetího ročníku berounského gymnázia.

31.5.2017

Festival Slunovrat představil kompletní program s Mirem Šmajdou

Minulý týden oznámili pořadatelé hudebního festivalu Slunovrat na tiskové konferenci na lodi Captain Morgan kompletní program dvou festivalových dní nové hudební akce na Benešovsku. Jako poslední byla zveřejněna účast zpěváka Mira Šmajdy, který na festivalu na břehu řeky Sázavy, zahraje těsně před hlavními koncerty písničkářů Františka Nedvěda a Xindla X svůj akustický set.

30.5.2017

Zemřel Antonín Dvořák III., vnuk slavného českého skladatele

Praha - Ve věku 88 let zemřel 29. května Antonín Dvořák III. Vnuk slavného skladatele se mimo jiné podílel na propagaci festivalu Dvořákova Praha. Hudbě se věnoval jen jako fanoušek, přestože jeho rodiče se o hudební vzdělání svého syna snažili. Dvacet let pracoval v uranových dolech, informoval Český rozhlas (ČRo).

30.5.2017

Nezapomenutelný příbramský Vyšší princip

Příbram - V těchto dnech si připomínáme 75. výročí atentátu na Reinharda Heydricha, zastupujícího říšského protektora Protektorátu Čechy a Morava.

29.5.2017

Okoř se šťávou přivítá Hanu Zagorovou: Moc se na diváky těším, vzkazuje

Další ročník festivalu v romantickém místě podhradí hradu Okoř startuje už v sobotu 3. června. Letos poprvé přivítá Hanu Zagorovou!

26.5.2017

Tipy na oslavu dnu dětí na Berounsku

Berounsko - O nadcházejícím víkendu a v nejbližších dnech se na několika místech v regionu uskuteční Dětský den. Na děti čeká pestrá zábava v podobě soutěží, her, drobných výtvarných dílen, dovádění na skákacích hradech či vystoupení šermířských skupin.

23.5.2017

Jubilejní Osecká pohoda nabídne hudbu i letní kino

Hořovice - Už je to tradice. V květnu se v Oseku u Hořovic vždy konají obecní slavnosti formou hudebního festivalu s bohatým doprovodným programem pro děti. Letošní rok není výjimkou. Jubilejní desátý ročník Osecké pohody se uskuteční od pátku 26. do neděle 28. května.

21.5.2017

V Chodouni se odehrály staročeské máje

Chodouň - V Chodouni u Berouna se v sobotu konal další ročník Staročeských májů. Staročeské máje v obci už tradičně pořádá místní mládež.

21.5.2017

OBRAZEM: Staročeské máje v Hudlicích

Hudlice - Staročeské máje v Hudlicích byly opět velmi bujaré. Jedlo se, pilo a veselilo. O dobrou náladu bylo postaráno až do samého konce hudlických májů.

21.5.2017

V Berouně vystoupily desítky zpěváků

Beroun - V sále berounského kulturního domu Plzeňka se v pátek a v sobotu konala dvoudenní Přehlídka pěveckých sborů. Letos to byl už její jubilejní pátý ročník.

19.5.2017

Na králodvorský zámek míří Těžkej Pokondr

Králův Dvůr - Město Králův Dvůr se připravuje na odstartování dalšího ročníku Kulturního léta na zámku v Králově Dvoře.  Jeho příznivce čeká opět velmi pestrá nabídka kulturních pořadů. Rock, country, metal, ale i dechovka, vážná hudba či pořady pro děti. Tato pestrá nabídka jistě uspokojí široké spektrum návštěvníků všech generací.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT