A jeho popularita rok od roku stoupá. Vyhlášené české i slovenské kapely, zpěváci, zpěvačky. Zkrátka ten nejlepší letní koktejl, jaký si lidé lačnící po dobré hudbě mohou nyní namíchat.

I tentokrát se startovalo na Točníku, na jediné zastávce ve středních Čechách. Představte si tak tisíce lidí, kteří na festival právě ze středních Čech a Prahy zamíří.

„Bydlíme v Praze a na Točník jezdíme už popáté. Je fajn, že pořadatelé přesunuli festival nahoru na louku. Dřív byl dole pod tím druhým hradem, myslím pod Žebrákem. Bylo tam málo místa a hlavně vzhledem k počasí bychom se tam teď asi utopili v bahně," smáli se Jana a Petr Kolínští, kteří na festival vyrazili už v pátek večer. „Přespali jsme ve stanovém městečku. Tentokrát to bylo se sprchami a se vším komfortem. Ještě chceme na Švihov. Tam by příští týden měli být i No Name," dodali mladí manželé.

A je to tak. Po točnické premiéře zamíří festival do sousedního Plzeňského kraje. Takže kdo zmeškal tento festival, může už v pátek zamířit na vodní zámek Švihov.

Právě propojení festivalu a českých a moravských hradů dávají festivalu svůj půvab. A letos jej pořadatelé ještě vylepšili.

Ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v rámci každého koncertu představují i zapomenuté památky. V rámci Točníku tak návštěvníci dostali možnost navštívit zámek Hořovice, kdy se vstupenkou na festival si lístek na prohlídku zámku mohli koupit v akci 1+1 zdarma.