Děti se mohly vyřádit na kolotočích, nebo vychutnat některou z pouťových laskomin. Připravena pro ně byla i škola kouzel Harryho Pottera, ta však mnohé obdivovatele brýlatého klučiny z Bradavické školy zklamala. Dobrou náladu dětí ale jen tak něco nepokazí. Dobře se bavili i dospělí, kteří si mohli pochutnat na grilovaných klobásách, kotletách, ale nejvíce je lákalo pivo, které se čepovalo hned u několika stánků.

Pořadatel Městských slavností, kterým je město Králův Dvůr, mohl zářit spokojeností. Dokonce i počasí vyšlo na výbornou. V odpoledních hodinách na pódiu vystoupila skupina Třehusk, která si svými písničkami od vody i ze staré Prahy získala srdce všech přítomných, a to i díky vystoupení nejmenšího maskota skupiny Míly Frýdla.

Zámecké nádvoří se ale začalo výrazně zaplňovat až k sedmé hodině večer, kdy měla na pódiu vystoupit Iveta Bartošová. Pro nikoho nebylo tajemstvím, že den předtím řekla své ano Jiřímu Pomeje. Když se tedy začátek jejího plánovaného koncertu začal posouvat, mnozí nevěřili, že do Králova Dvora skutečně přijede. „Je to jasné, první den po svatbě se přece nepohrne na koncert,“ neslo se davem, který přesto raději vyčkával. Co kdyby… Po hodinovém zpoždění, které údajně způsobila zácpa v dopravě, se Iveta Bartošová za bouřlivého potlesku na pódium dostavila a svými písničkami sklidila velký úspěch. Po ní hned vystoupila další megastar populární hudby Petr Muk. Slavnosti vyvrcholily velkolepým ohňostrojem.