Hudební divadlo z Karlových Varů přijelo do Berouna sehrát pohádku O Balynce. V sále České pojišťovny se ve čtvrtek sešlo několik desítek maminek s převážně školkovými dětmi a netrpělivě očekávaly, o čem vlastně pohádka bude.

„Když jsem viděla na jevišti plastové kontejnery, přiznám se, že jsem se v první chvíli dost zhrozila. Přišla jsem na pohádku s tříletým synem a ačkoliv se snažíme žít ekologicky, podobné věci jsou prostě zatím mimo něj. Tak jsem měla strach, že to ani do konce nevydržíme. Ale pak jsem byla mile překvapená,“ uvedla jedna z maminek, která se na pohádku přišla podívat se svým synem Honzíkem.

Herci z Karlovarského divadla dokázali vtipnou formou postavit příběh o malém psím detektivovi na ekologické výchově, aniž by se přitom děti, ale nutno podotknout i dospělí nudili.

A tak po představení každé z dětí bezpečně vědělo, kam s použitými plasty, sklem, tetrapaky nebo starými bateriemi. „Moc se mi to líbilo. Doma někdy pomáhám nosit s rodiči plastové flašky k nám do kontejneru na plasty,“ chlubila se sedmiletá Janička, kterou příběh O Balynce také nadchla.
Pohádku zaměřenou na ekologii pro malé i velké připravila agentura Nostalgie music agency manželů Kebrlových. Děvčata a kluci se ale mohou těšit ještě na tři další pohádky, které na ně budou čekat po tři následující čtvrtky, a to příběhy Království, Kocor v botách a Jak se budí země.