Tak vypadalo centrum Berouna o víkendu, kdy se zde konaly tradiční Jarní hrnčířské a řemeslné trhy.

Věhlas trhů už je natolik velký, že se do města sjížděli lidé opravdu z nejrůznějších koutů České republiky.

Stejně jako rodina Kadeřábkových ze Semil: „Přijeli jsme sem za příbuznými a chtěli jsme jednou vidět místní vyhlášené trhy. Je to opravdu zážitek. Byli jsme tu již dopoledne a nakoupili keramiku na zahradu. Nakonec jsme si u příbuzných pochutnali na obědě a po kafi se rozhodli, že si trhy projdeme ještě jednou." Paní Kadeřábkovou hrnčíři natolik nadchli, že se prý do Berouna vrátí na podzim i se oběma dcerami.

Počasí pořadatelům trhů nevyšlo tak, jak by si představovali. Přesto bylo na trzích plno. Jen tržba by mohla být lepší, shodli se námi oslovení stánkaři. „Je to trend posledních let. Zatímco jindy lidé kupovali třeba celé sety, dnes si zboží dokupují po jednom, dvou hrníčcích. Je ale povzbudivé, že se k nám alespoň pokaždé vracejí pro další kousek do sbírky," tvrdí hrnčíři.

Ale lidé i přes stesky některých prodejců utráceli tisíce. „Ani se mi to nechce přiznat, ale nechali jsme na trzích už čtyři tisícovky. Zlákaly nás zapékací misky a hlavně jedna keramická příšerka, kterou chceme dát na zahradu," svěřili se Berounskému deníku návštěvníci trhů Jana a Milan Berkovi.