Poprvé ji veřejnosti představí ve středu 30. listopadu od 19 hodin v pivovaru Berounský Medvěd. O albu i koncertu jsme si povídali s kapelníkem Ponožek Tomášem Suchým.

Obsahuje CD Na komoru výhradně nové skladby?
Víceméně se jedná o písničky, které se nám nastřádaly během posledních tří, čtyř let. I když některé kousky, jako třeba Láska a modřiny nebo Kabinet, vznikly až během natáčení a měli jsme dojem, že by tam neměly chybět. Naopak služebně nejstarší v repertoáru je Rendez-vous, na kterou po dlouholetém naléhání našich fanoušků konečně došlo.

Když novinku porovnáte s předchozí deskou pro dospělé Příhodný vítr, myslíte, že se vaše hudba nějak zásadněji změnila?
V zásadě asi ne, ale snad tam nějaký posun cítit bude. Stejně jako u Příhodného větru se i zde jedná spíš o písničky s osobními tématy, ať už nahlížený groteskní nebo vážnější optikou. A stejně jako minule jdeme bez rozpaků napříč oblíbenými žánry od swingu přes ska, world-music, country, tango a nebojíme se ani popu.

Kde album vznikalo a jaká panovala ve studiu atmosféra?
Točili jsme už potřetí v řadě ve studiu 3bees v Praze v industriálním objektu La fabrika. Jako vždy probíhalo vše v naprosté pohodě a klidu na práci, a to hlavně díky našim milým mecenášům, kteří nás finančně podpořili. Ještě jednou moc děkujeme.

Přizvali jste do studia i nějaké hosty?
Na rozdíl od desky pro děti Máme doma papouška, kde hostů bylo na dva tucty, je tady obsazení podstatně skromnější. Vlastně kromě perkusí Camila Callera, saxofonu našeho bývalého člena Jirky Tarantíka a vokálů Báry Chrenkové a Mariky Postlerové jsme celé album natočili čistě v základní sestavě. Což byl i náš záměr. Zachytit kapelu v reálné podobě. Tak, jak ji teď můžou posluchači slyšet na koncertech.

Přehrajete na berounském koncertě celou novinku?
Myslím, že na to dojde. Chceme divákům desku představit a v takovém případě by se vynechaná písnička mohla cítit ukřivděná a odstrčená. V našem současném koncertním repertoáru máme na čtyřicet kousků, takže dojde i na další hity a není vyloučeno, že se celá akce může klidně protáhnout.

Kde a kdy proběhne oficiální křest?
Desku prvně představíme právě v pivovaru Berounský Medvěd, kde nám budou ladně předskakovat Herky, dívčí kapela divadla Žebřík. Samotný křest desky se pak uskuteční v pátek 9. prosince 
v pražské Balbínově poetické hospůdce. Tak snad to bude trefa. Na komoru.

Text:KAREL SOUČEK