Do města totiž přijeli nejen domácí hrnčíři, ale i hosté z Evropy. Návštěvníci tradiční akce zahraniční vystavovatele ocenili. „Ve stánku mne upoutala originální keramika, hned jsem poznala maďarský styl, se kterým jsem se setkala při návštěvě této země. Neodolala jsem a dnes jsem si koupila hrnek,“ prozradila Martina Valentová z Hýskova.

Hosté z Evropy

Tři stovky vystavovatelů vyložily v sobotu a neděli keramiku na Husově náměstí. Do Berouna, města roku 2009, přijeli například hrnčíři
z Francie, Maďarska, Litvy, Polska, Německa a Slovenska. „Jednou z pozvaných byla francouzská hrnčířka Catherine Cotoinan Moiroux,“ představil hosta jeden z hlavních organizátorů trhů Vladimír Izbický.

Město každoročně přivítá na trzích desítky tisíc návštěvníků, kteří vybírají z nepřeberné nabídky různých druhů, tvarů a barev keramiky. Sádelníky, formy na bábovky, hrníčky všech velikostí. To vše a mnohé další výrobky si mohli lidé odvézt domů z víkendových Hrnčířských trhů.

Azylový dům

V Berouně si mohli lidé udělat radost nejen sobě, ale mohli i přispět na dobrou věc. Například zakoupením hrnčířské tomboly podpořili opravu kostela sv. Jakuba a v dalším charitativním stánku mohli přispět na dostavbu azylového domu.

Hrnčířské trhy se v Berouně staly součástí oslav Dnů evropského dědictví. Lidé se v Berouně mohli bavit už od pátku, kdy se v kempu Na Hrázi konala v odpoledních hodinách akce pro děti i dospělé s názvem Berounský drak. Večerní program zpestřila Ohnivá show. Bohatý program nabídlo i Muzeum Českého krasu. Lidé sipřipomněli život našich předků na jarmarku řemesel.