Děti ve věku od dvanácti do patnácti let zvládly fyzicky a technicky náročnou sestavu na výbornou a dostaly se mezi osmdesát postupujících.

Přímý přenos

Další perné chvilky je však čekají 24. října, kdy se koná semifinále. „V přímém přenosu soutěže půjdeme proti dalšímu soutěžícímu. Nyní ani nevíme, zda se jedná také o taneční skupinu. Když soupeře porazíme, jdeme do finále. Když se nám to nepodaří, tak v soutěži končíme,“ vysvětlil autor choreografie a majitel berounského tanečního centra R.A.K. Jan Liška.

Úspěch juniorů

Juniory úspěch překvapil, a to i přes to, že s choreografií Nekonečný příběh uspěli letos v dubnu na mistrovství středních Čech, o měsíc později mistrovství Čech a na konci května mistrovství republiky. „Nejdříve jsme se báli, že nepostoupíme, byli jsme překvapení,“ řekla tanečnice Katka Veselá.

Třináctiletá Katka Veselá je jednou z třiadvaceti dětí, které v Nekonečném příběhu vystupují. Talentmánii sleduje celá její rodina. „Všichni sedí u televize a čekají na vystoupení. Už předem ví, na kterém místě budu tančit,“ oceňuje podporu blízkých Katka.

Hladoví termiti

Štěstí v soutěži zkusily dvě skupiny berounského tanečního centra. Do divadla postoupily i děti s choreografií Hladoví termiti. Do semifinále už jen Nekonečný příběh. „Určitě to zkusíme v některé z dalších soutěží znovu,“ uzavřela jedenáctiletá tanečnice Adéla Lišková, která vystoupila s ostatními v Hladových termitech.